Jump to content


Gde da udenem kablo :D


zender

Recommended Posts

Iskreno do sada nisam ni znao da ima aktivni vufer koji ne moze da napaja jos dva ili vise satelita u zavisnosti kakav je sistem. Mislio sam ako je aktivan da uvek mora da napaja ostatak sistema. Medjutim imam jedan aktivan ali samo ima pojacalo za sebe koliko vidim.

vbKMvhG.jpg

Dakle tu kacim standardno dve kutije na pojacalu, e sada da bih povezao ovaj aktivni vufer na pojacalo da bi radio sa te dve kutije gde ovamo levo treba da ga udenem i da li ima uopste tu opciju ili bih morao da kacim opet negde ovamo desno ?

u3b8Gdw.jpg

 

Dakle hteo bih sa vufera i cinc ulaza LINE IN da ustekam negde u pojacalo ali ne znam gde a da to sve radi u kompletu sa vec dve kutije koje su okacene na pojacalo ?

Da napomenem da pojacalo kacim na racunar preko aux kabla.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, zender said:

Iskreno do sada nisam ni znao da ima aktivni vufer koji ne moze da napaja jos dva ili vise satelita u zavisnosti kakav je sistem. Mislio sam ako je aktivan da uvek mora da napaja ostatak sistema. Medjutim imam jedan aktivan ali samo ima pojacalo za sebe koliko vidim.

vbKMvhG.jpg

Dakle tu kacim standardno dve kutije na pojacalu, e sada da bih povezao ovaj aktivni vufer na pojacalo da bi radio sa te dve kutije gde ovamo levo treba da ga udenem i da li ima uopste tu opciju ili bih morao da kacim opet negde ovamo desno ?

u3b8Gdw.jpg

 

Dakle hteo bih sa vufera i cinc ulaza LINE IN da ustekam negde u pojacalo ali ne znam gde a da to sve radi u kompletu sa vec dve kutije koje su okacene na pojacalo ?

Da napomenem da pojacalo kacim na racunar preko aux kabla.

Toplo preporučujem da pročitaš uputstvo pre nego što spališ nešto...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, zender said:

Radi na mono, ali je smesno nema snage nista jedva da se cuje kao da radi.

A kada ga povezem direktno na racunar sa kablom cela kuca se trese..

Mora da ima neka fora e sad koja je...

 

To je zato sto na ovom izlazu izlaze samo odredjene frekvencije koje treba woofer da pusta (sub frekvencije <30hz), dok na kompu dobija ceo spektar i veorvatno kad pustis tako mozes i pesmu da cujes, sto je totalno pogresno. E sad verovatno na tvom receiveru/pojacalu negde mozda mozes da nastelujes cross over frekvenciju woofera tj pre-out-a i na taj nacin da mu pustis malo veci spektar, najverovatnije je default 50hz, Ali generalno na taj nacin subwoofer preuzima niske frekvencije koje bi trebalo normalni zvucnici da ispustaju, woofer je tu za bas niske frekvence koje mnoge pesme nemaju i zato ga i ne cujes, tj tvoj woofer ne skace, skoro i da se ne cuje.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, zender said:

Radi na mono, ali je smesno nema snage nista jedva da se cuje kao da radi.

A kada ga povezem direktno na racunar sa kablom cela kuca se trese..

Mora da ima neka fora e sad koja je...

 

Signal se skida sa stereo pre out-a pojačala (levo od center i mono) ili sa zučničkih terminala na high level input, odnosno na zvučničke terminale vufera.

Vufer takođe ima pot za gain i crossover freequency a trebalo bi da ima i podešavanje faze, sada dali obrtanje za 180 stepeni ili pot za fino podešavanje faze od 0-180 stepeni to ne vidim. Vuferi ovog tipa prihvataju full range stereo signal pa se on dalje propušta kroz low pass filter prema podešavanju na potu i pretvara u mono.

Kada povežeš vufer, muke tek počinju...

Sigurnija je varijanta povezivanje na stereo pre out (dakle sa činčeva na činčeve) jer je manja verovatnoća da ćeš kao početnik spržiti amp. Kada proradi, treba podesiti crossover freequency i jačinu, kao i fazu. To je najbolje snimiti odziv sistema sa Atra-om i preciznim mernim mikrofonom ali pretpostavljam da ti to nemaš, sudeći po naslovu teme...

Link to comment
Share on other sites

Sada vidim da je taj pre out za zadnje zvučnike, tako da bi trebalo pojačalo prebaciti u dupli stereo režim ako je tako nešto moguće, ako ne onda se mora ići na high level input, tj povezati sa zvučničkim kablovima zvučničke terminale na vuferu sa terminalom na b paru zvučnika pojačala, samo voditi računa da se ne napravi kratak spoj i naravno sve raditi sa isključenim uređajima, najjbolje skroz iz struje za svaki slučaj...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Shang Tsung said:

Bolje zaokruzi na slici, jer ni ja ne vidim pre-out za woofer :)

A mozda da poveze jednostavno preko zica na terminale

А зашто боље да заокружим? Ваљда да заокружим не би ли било јасније!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...