Jump to content


Chord Mojo DAC


Paulo

Recommended Posts

Добар дак, може да се прикључи на снагаша. Познаник је чак терао осетљиве звучнике директно излазом из дака, сећам се да су на неком тесту измерили 20 ампера у пику на излазу. Сад има и додатна батерија за њега, која му наводно побољшава поред аутономије и звучне перформансе.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Paulo said:

Dragi forumaši,

ima li imo iskustva sa ovim DAC-om?

Da li ga je moguće priključiti direktno na power amp?

Alternative?

Hvala na odgovorima.

Imam ja iskustva sa uredjajem iz naslova.

Odlicsn mali dac, namenjen pre svega slusanju muzike u pokretu -slusalice.

Uz malo dovijanja ( punjenje i praznjenje baterije , kablovi i nestandardni konektori, nedostatak daljinskog i izbora ulaza...)  odlicno radi i kao izvor u stacionarnom hifi sistemu.

Za te pare nisam naisao na bolji.

Nacin na koji ti imas nameru da ga koristis nisam isprobavao ali mi se cini da bi to bilo bas neuslovno.

Kao kratkotrajno prelazno resenje (akcenat na kratkotrajno) mozda ali kao trajna varijanta...

Svakako bih isao na zasebno pretpojacalo.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Paulo said:

Volume  na DAC-u bi podesio na max. a preko Roon-a bi regulisao glasnost ako je moguće?

 

Ako podesis na max imaces izoblicenje.

Koliko se secam dac pamti nivo volume pozicije pre gasenja. Cak i da nije tako, prilikom ponovnog ukljucivanja nije na max output poziciji.

Ako smem da pitam, da li je po sredi neki mali desk top sistem ili klasican “veliki”?

.

Link to comment
Share on other sites

Volume  na DAC-u bi podesio na max. a preko Roon-a bi regulisao glasnost ako je moguće?
 
Ja to ne bih radio, delom zbog onoga što je Willi rekao a delom zbog potencijalnih problema. Ako dođe do nekog gliča u digitalnoj komunikaciji, pucketanja i sl. To će se u punoj snazi preneti kroz DAC, pojačalo i na zvučnike. Tako da je to potencijalno hazardna situacija.
Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Sonichammer said:

Ako podesis na max imaces izoblicenje.

Koliko se secam dac pamti nivo volume pozicije pre gasenja. Cak i da nije tako, prilikom ponovnog ukljucivanja nije na max output poziciji.

Ako smem da pitam, da li je po sredi neki mali desk top sistem ili klasican “veliki”?

.

Klasičan sistem.

Čitam, da ga je moguće upotrebiti i kao preamp.

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Paulo said:

Klasičan sistem.

Čitam, da ga je moguće upotrebiti i kao preamp.

 

 

Iz mog iskustva uvek ali zaista uvek, standalone ptreamp je daleko suprriorniji od atenuacije u digitalnom domenu nekog D/A konvertora.

Ako je u pitanju nedostatak stetstava, to je jedno i nadam se i ponavljam , privremeno. 
Ako je u pitanju pokusaj da se “zahebe sistem” , siguran sam da to nece ici.

Da li se planira koriscenje jos nrkog ulaza ili samo USB?

USB je dominantan ulaz na tom DAC-u.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Paulo said:

Planiram samo USB.

Za sada ne bi nabavljao preamp, u bližoj budućnosti preći ću na integralca.

Rešenje bi bilo privremeno, tako sam i do sad koristio DAC koji ima preamp bez problema.

Hvala na odgovorima.

 

Nije u pitanju da li ima problema ili ne. 
Govorio sam tj pisao o zvucnom kvalitetu.

Link to comment
Share on other sites

Planiram samo USB.
Za sada ne bi nabavljao preamp, u bližoj budućnosti preći ću na integralca.
Rešenje bi bilo privremeno, tako sam i do sad koristio DAC koji ima preamp bez problema.
Hvala na odgovorima.
 
Problem sa atenuacijom preko D/A konvertera, kao i bilo kojim softverskim putem je da se utišavanje vrši putem umanjenja "bit depth"-a zapisa tako što glasnoća signala opada a šum ostaje manje više isti, pa se završi tako što se 24-bitni snimak degradira na nivo SNR-a (signal to noise ratio) recimo 8 bitnog snimka (sa recimo 144 dB na 50 dB).

Samo na max nivou imamo puni bit depth zapisa a tako ga nikada nećete slušati...

Sa atenuacijom u analognom domenu (preamp) i signal i šum silaze proporcionalno, doduše i sam preamp ima neki svoj šum, kao i snagaš, ali je daleko bolje rešenje od digitalne atenuacije.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, somilenko said:

Problem sa atenuacijom preko D/A konvertera, kao i bilo kojim softverskim putem je da se utišavanje vrši putem umanjenja "bit depth"-a zapisa tako što glasnoća signala opada a šum ostaje manje više isti, pa se završi tako što se 24-bitni snimak degradira na nivo SNR-a (signal to noise ratio) recimo 8 bitnog snimka (sa recimo 144 dB na 50 dB).

Samo na max nivou imamo puni bit depth zapisa a tako ga nikada nećete slušati...

Sa atenuacijom u analognom domenu (preamp) i signal i šum silaze proporcionalno, doduše i sam preamp ima neki svoj šum, kao i snagaš, ali je daleko bolje rešenje od digitalne atenuacije.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

To je tačno ukoliko se koristi 16 bita za atenuaciju, ali retko ko to danas radi na taj način. Na mom konverteru recimo, atenuacija 16-bitnog signala moguća je do -68dB bez gubitka rezolucije, odnosno -50dB za 24-bitni signal, i to bez ikakvog ditheringa ili noise-shapinga.

Link to comment
Share on other sites

To je tačno ukoliko se koristi 16 bita za atenuaciju, ali retko ko to danas radi na taj način. Na mom konverteru recimo, atenuacija 16-bitnog signala moguća je do -68dB bez gubitka rezolucije, odnosno -50dB za 24-bitni signal, i to bez ikakvog ditheringa ili noise-shapinga.
U svakom slučaju se svodi na manipulaciju originalnog signala matematičkom obradom i aproksimacijom.
Imaju li neko objašnjenje kako to rade ili su samo izneli tvrdnjuda nema gubitka rezolucije (nije maliciozno pitanje, stvarno me zanima njihovo objašnjenje...).

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, somilenko said:

U svakom slučaju se svodi na manipulaciju originalnog signala matematičkom obradom i aproksimacijom.
Imaju li neko objašnjenje kako to rade ili su samo izneli tvrdnjuda nema gubitka rezolucije (nije maliciozno pitanje, stvarno me zanima njihovo objašnjenje...).

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Ima, naravno:

http://www.m2tech.biz/public/pdf/Vaughan white paper.pdf

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, somilenko said:

Hvala

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

You're welcome.;) Da napomenem da Roon koji @Paulo koristi, ima 64-bitno interno procesiranje, što uključuje i atenuaciju, pa problem sa eventualnim gubitkom rezolucije na nižim nivoima glasnoće praktično ne bi smeo da postoji.

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim, pominju rezoluciju i obradu i pripremu signala pre d/s modulatora i to verovatno redukovanjem bit depth-a i oversamplingom ili asinhronom konverzijom što ima za rezultat umanjenje buke kvantizacije i zadržavanje ekvivalentnog bit depth-a.

Ključna reč je rezolucija, koja nije isto što i "bit depth" i podrazumeva obradu ulaznog signala odbacivanjem informacije u početku i vraćanjem ekvivalentne dužine fraze oversampling-om do ulaznog kvaliteta signala što opet podrazumeva neki gubitak informacije atenuacijom.

Bolje je mnogo nego stara varijanta digitalne atenuacije, ali je po meni opet bolja atenuacija u analognom domenu...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...