Jump to content


Mercedes 124 focal igrarije


lord_bozidar

Recommended Posts

Drage kolege, da vam predstavim moje igrarije:

Headunit moze po volji da se menja, zvuk u principu ostaje uvek ist jer je za to zaduzen DSP koji je u gepeku.
trenutno je originalni mercedes Becker sa bluetooth adapterom koji perfektno funkcionise.

 

Komponente koje su ugradjene:

 - Alpine PXA-H800 DSP
 - Eton SDA 100.6 pojacalo za prednje zvucnike
 - Eton SDA 100.4 pojacalo za zadnje zvucnike
 - Hifonics Titan TXi 1000 D pojacalo za woofer
 - 2x kondenzator po 1 farad

- Emphaser EF10 G5 shallow woofer 10"
- 2x Focal performance PS 130
- 4x Focal performance PS 165
- 4x Focal TNP tweeter

 

ovo je sema kako je sve povezano:

quICbyo.jpg

 

Woofer sam napravio od 19mm MDF i pod od stakloplastike koji je prilagodjen nepravilnom podu rezervnog tocka:

nAZQpw2.jpg

llqtZQm.jpg

 

auto sam kompletno raspremio, napravio kablove i razvukao, na levoj strani idu signali a na nesdnoj strani ide struja:

5IkHTwL.jpg

bUuo8mB.jpg

jhmOxUo.jpg

 

i radio sam prilagodio enterijeru :D

UEY9UyT.jpg

 

pa na kraju to sve ovako izgleda:

Y29JUfo.jpg

preko woofera dolazi ploca i tepih, tako da se uposte ne vid.

 

i naravno bitan je clean OEM look, da nista ne strci i odskace previse ;)

XUpOFAt.jpg

 

 

pitanja, sugestije... sta god, pucajte :)

Link to comment
Share on other sites

Odlican uradak.:thumbsup2  Sve veoma lepo i  pedantno uradjeno. :order Mnogo je tu posla bilo, celu si unutrasnjost povadio da provuces instalaciju a i u gepeku je bilo posla  ohoho:heat

Par pitanja

1 Rece da je HU Becker a posle vidim neku Alpinu. Jel Alpina zamenila Becker ili zajedno rade? Sta je ono gore?Samo navigacija ili neka multimedija? Sto si otvarao Alpinu tj sta si joj radio?

2 I ja imam Becker (doduse Audio 10)pa me interesuje kako  si mu ugradio Blutut? Ja nisam  uspeo.Koristim FM transmiter

3. Odakle si vadio struju za ovoliki hardver? Da li je bilo intervencija na instalaciji?

 

Link to comment
Share on other sites

hvala momci :)

@siroma imam nekoliko razlicitih HU, pa ih menjam :)
ono na sredini je garmin navigacija od 7" koja je prikljucena na navi ulaz od DSP-a, tako da imam i integrisan zvuk od navigacije,

koja je opet povezana preko bluetootha na fon i ima handsfree opciju :D

yatour pravi CC emulatore i odlicni su, imaju i USB i AUX, tako da mozes da biras preko cega da slusas muziku :D
inace kontrole radia rade, tako da mozes da menjas foldere i premotavas pesme sa fona ili USBa preko HU.

struja ide direktno od akumulatora, razvucen kabal po originalnim kanalicima :)
osigurac direktno kod akumulatora i jedan terminal u gepeku kao razvodna kutija.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
On 2/5/2020 at 10:58 PM, lord_bozidar said:

hvala momci :)

@siroma imam nekoliko razlicitih HU, pa ih menjam :)
ono na sredini je garmin navigacija od 7" koja je prikljucena na navi ulaz od DSP-a, tako da imam i integrisan zvuk od navigacije,

koja je opet povezana preko bluetootha na fon i ima handsfree opciju :D

yatour pravi CC emulatore i odlicni su, imaju i USB i AUX, tako da mozes da biras preko cega da slusas muziku :D
inace kontrole radia rade, tako da mozes da menjas foldere i premotavas pesme sa fona ili USBa preko HU.

struja ide direktno od akumulatora, razvucen kabal po originalnim kanalicima :)
osigurac direktno kod akumulatora i jedan terminal u gepeku kao razvodna kutija.

Ovo me posebno zanima. Ja u kolima imam fabricku muziku koja odlicno radi ALI je to meni mrsavo i tanko - SLABO. zbog komfora komandi na volanu bih zadrzao HU ( koji je integralni deo sa navigacijom i + jos 100 cuda nekih) . Najveci mi je problem sto HU nema ni jedan RCA izlaz (ulaz ima USB i 3.5mm koji se nalaze u "pretincu za rukavice") . Probao sam sa JBL sub da malo zamastim zvuk (ima integrisano D class AMP i skida "live" sa zvucnickih kablova) ali nije to to, kao da selotejpom krpis limeno bure - NE IDE !!!

 

daj neki link od tog emulatora ili nekog idejnog resenja

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...