Jump to content


Naim


nemanjamilicevic011

Recommended Posts

Imaces jednakostranicni trougao sto je odlicno.Razmak izmedju zvucnika nije nigde propisan univerzalno i za tvoju sobu je OK.Moci ces pri slusanju da ih izvuces i na 2.5 ces imati opet trougao,za moje zvucnike je recimo vrlo siroko preporuka proizvodjaca(2-5m),jedva navukoh minimum,voleo bih bar 3m.Mislim da ti na tom pravilnom trouglu dobar deo kolega samo moze da zavidi jos ako iza sebe imas slobodnog prostora odlicno. Ispasce odlican apgrejd ovo razmestanje o cemu smo se raspisali. ...potraje ta potraga za idealnim mestom,a onda permanentni flomaster i obelezis mesta na parketu i nerazmisljas.Ja sam mojoj sosi nacrtao smajlice i ne kuka(previse).

Link to comment
Share on other sites

A šta će uopšte zvuk?
Uživanje je valjda gledati policu!

Uticaj dizajna na zdravlje ljudi je jako veliki, pogotovo na psihicko zdravlje. Ne treba to zanemarivati, usput osecam se bolje u lepo dizajniranim okruzenju (stan, vozilo, park,...) Svakako i slusanje muzike deluje blagonaklono i umirujuce (ima izuzetaka, ali oni ne cine pravilo).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Imaces jednakostranicni trougao sto je odlicno.Razmak izmedju zvucnika nije nigde propisan univerzalno i za tvoju sobu je OK.Moci ces pri slusanju da ih izvuces i na 2.5 ces imati opet trougao,za moje zvucnike je recimo vrlo siroko preporuka proizvodjaca(2-5m),jedva navukoh minimum,voleo bih bar 3m.Mislim da ti na tom pravilnom trouglu dobar deo kolega samo moze da zavidi jos ako iza sebe imas slobodnog prostora odlicno. Ispasce odlican apgrejd ovo razmestanje o cemu smo se raspisali. ...potraje ta potraga za idealnim mestom,a onda permanentni flomaster i obelezis mesta na parketu i nerazmisljas.Ja sam mojoj sosi nacrtao smajlice i ne kuka(previse).

Hvala lepo!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nemanjamilicevic011 said:

Uticaj dizajna na zdravlje ljudi je jako veliki, pogotovo na psihicko zdravlje. Ne treba to zanemarivati, usput osecam se bolje u lepo dizajniranim okruzenju (stan, vozilo, park,...) Svakako i slusanje muzike deluje blagonaklono i umirujuce (ima izuzetaka, ali oni ne cine pravilo).

Za uživanje u lepom je potrebna kultura i svest da se nešto lepo i održava, od čega ni prvo i drugo u nas nije popularno.

O zdravom svetlu u životnom prostoru ne želim ni da polemišem koliko je zanemareno. A plafonjera je isto što i fabrički strujni kabl u ovoj našoj boleščini oko koje se zamlaćujemo.

Link to comment
Share on other sites

Za uživanje u lepom je potrebna kultura i svest da se nešto lepo i održava, od čega ni prvo i drugo u nas nije popularno.
O zdravom svetlu u životnom prostoru ne želim ni da polemišem koliko je zanemareno. A plafonjera je isto što i fabrički strujni kabl u ovoj našoj boleščini oko koje se zamlaćujemo.

Slazem se, kako kaze Viktor Igo, sa edukacijom i zivotnim iskustvom sticemo duhovnost, sa duhovnośću sticemo svest, sa svešću stičemo kulturu, a sa kulturom pocinjemo da uvažavamo druge ljude


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, nemanjamilicevic011 said:

Slazem se, kako kaze Viktor Igo, sa edukacijom i zivotnim iskustvom sticemo duhovnost, sa duhovnośću sticemo svest, sa svešću stičemo kulturu, a sa kulturom pocinjemo da uvažavamo druge ljude

... I to je lep put koji takođe treba održavati i negovati.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ovo će biti od presudnog značaja, ako se pokaže bolje.
Sve više verujem da je hardver dosta dobar, a da se softverski namerno ograničava. Možda prosto nije iststiran toliko da se implementiraju sve softverske ideje do datuma puštanja u prodaju.
Dobro je da često izlaze neka poboljšanja u softverskom  domenu koja se lako instaliraju, a umeju da otvore razne mogućnosti na istom uređaju.
Nije to mala stvar.
Na Naim forumu nagovještavaju i MQA update za Uniti seriju, biće valja nekada.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Na Naim forumu nagovještavaju i MQA update za Uniti seriju, biće valja nekada.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Za sada Naim nije zvanicno ovo nikada potvrdio, a postoje govorkanja clanova sajta (aki nije bilo reci o Mqa vec dvadesetak dana na Naim forumu). Generalno zakljucak vecine je da Naim nece da plati licencu. Postoje nacini naravno da se on slusa (Roon, Audirvana, Mqa strimer,...). I ja bih voleo da Naim konacno podrzi Mqa, do tada se snalazimo


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Dragi ljubitelji kvalitetnog zvuka, da podelim sa vama sledece impresije. U 14h Naim je konacno objavio upgrade koji integrise Qobuz na nekoliko uredjaja (na srecu i na Uniti seriju). Uz traljav izgovor klijentima i kolegama pohitah kuci oko 15. Slusam, fokusiran, vec 2.5 sata neke moje liste (Yello, Antonio Forcione, Daft Punk, Chris Jones, Pink Floyd,...) i ostajem prijatno iznenadjen.
Ovo zvuci za sada (preostaje mi u narednim danima direktno poredjenje sa Tidal sa i bez Node 2) jako dobro. Otkljucani su neki zvuci koje do sada nisam mogao da cujem pogotovo u visem spektru. Bas je odmeren, utegnut i daje vecu sirinu numerama. Separacija instrumenata bolja, zvuk gitare u uvodu kod Long After you’re gone (Chris Jones) je oziveo, kao da je izvodjac ispred mene. Interesantno da je velika razlika u fajlovima cd kvaliteta 16/44.1, dok je kod onih hi res nesto manja (kada koristim Node 2 ili chromecast) ali ipak lako cujna. Bravo Naim


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nije ti niko ''oteo deo basa'' nego ne cujes rezonovanje police i prljav bas,a navika na prljav bass je čudo i prvi efekat jeste upravo to kako si reagovao.I udaljavanjem od zida si ''izgubio'' nesto,ali taj tvoj zvucnik u ''sto marke'' ne treba da zvuci kao dosad.U par dana bi se navikao i shvatio da sad cujes cistiji i bolje definisan bass realno kakav jeste i da sad cujes sta to basista zaista svira. 

Link to comment
Share on other sites

Nije ti niko ''oteo deo basa'' nego ne cujes rezonovanje police i prljav bas,a navika na prljav bass je čudo i prvi efekat jeste upravo to kako si reagovao.I udaljavanjem od zida si ''izgubio'' nesto,ali taj tvoj zvucnik u ''sto marke'' ne treba da zvuci kao dosad.U par dana bi se navikao i shvatio da sad cujes cistiji i bolje definisan bass realno kakav jeste i da sad cujes sta to basista zaista svira. 

Sondek, zvucnike sam testirao pomerajuci ih pre par dana i na par sati. Ovo sto sam naveo da sada cujem je integracija Qobuza ali zvucnici su vraceni na staru poziciju. Nisam siguran da je posredi prljav bas i moja navika na isti. Svi mi (ili vecina) nakon visegodisnjeg slusanja hi fi muzike steknemo sofisticiran i precizan dojam o zvuku. Slusam paralelno kvalitetne uredjaje kod kuce, na poslu, kod kolega, kod oca (koji je hifi “manijak”),... i mislim (a i nadam se) da nisam subjektivan, ali ti hvala na komentaru


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, nemanjamilicevic011 said:

Btw skinuo sam zvucnike sa police i postavio ih napred blize jedan drugom ali na zalost nisam cuo neku veliku razliku osim sto je neko “oteo deo basa”. Ali kocka je bacena i nova polica narucena,...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Onda ipak nisi bio jasan ovim postom.Po njemu ispada da podnostojeci zvucnik na polici i uza zid zvuci OK,a sto priznaces ni na kraj pameti nije bilo konstruktoru.

Moguce da si postavkom zvucnika potrefio bas lose mesto.Pozicioniranje zvucnika je zahtevan posao.

Link to comment
Share on other sites

Taj Chris Jones nije nikakva referenca za razmatranje da li sistem daje dobar bas.

Po meni to je tehnički neispravan snimak. Imam gomilu muzike i nigde nisam nailazio na tako snimljen bas. To je odradjeno u studiju loše. On uopšte nije u proporciji sa ostatkom pesme i nigde se ne nalazi kao takav u prirodi. To jeste bas gitara, al je propuštena kroz softver i pritom odpanjen nenormalno. Ona iz tih razloga skoro svuda pravi problem.

Pesma može da posluži kao ekstremni slučaj preglasnog basa, pa na osnovnu nje nešto kalibrišeš.

Link to comment
Share on other sites

Onda ipak nisi bio jasan ovim postom.Po njemu ispada da podnostojeci zvucnik na polici i uza zid zvuci OK,a sto priznaces ni na kraj pameti nije bilo konstruktoru.
Moguce da si postavkom zvucnika potrefio bas lose mesto.Pozicioniranje zvucnika je zahtevan posao.

Da, zanimljivo,... slazem se da je pozicioniranje zvucnika zahtevan posao, ja sam to obavio na brzinu. Medjutim, ima podnostojecih zvucnika kojima ne smeta preterano blizina zida (moji su na oko 25-30 cm. Mislim da je kod mene zanimljiva situacija, stranice troseda delimicno zaklanjaju donju trecinu zvucnika, pa im mozda dobro dodje da su uzdignuti (odvio sam zadnje vijke i zakosio ih maksimalno ka podu gde usmeravaju zvuk).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Taj Chris Jones nije nikakva referenca za razmatranje da li sistem daje dobar bas.
Po meni to je tehnički neispravan snimak. Imam gomilu muzike i nigde nisam nailazio na tako snimljen bas. To je odradjeno u studiju loše. On uopšte nije u proporciji sa ostatkom pesme i nigde se ne nalazi kao takav u prirodi. To jeste bas gitara, al je propuštena kroz softver i pritom odpanjen nenormalno. Ona iz tih razloga skoro svuda pravi problem.
Pesma može da posluži kao ekstremni slučaj preglasnog basa, pa na osnovnu nje nešto kalibrišeš.

Ok. Pozvao sam se na C Jones-a vise zbog poredjenja u odnosu na istu stvar slusanu na Tidal\Qobuz (Node 2) opciju, gde je sviranje delovalo neuverljivije. Posalji mi neki spisak muzike za tacnije poredjenje po tvom sudu. Zahvaljujem!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ja testiram svoj sistem na radijskoj muzici. Izbegavam one snimke koji su ispolirani za audiofile. To su obično klasika ili dzez muzika, one se uglavnom svuda dobro čuju. Poneki rock bend, poput Pink Floyda, udju u tu kategoriju ugladjenih.

Obično slušam brzu rock, disko, house muziku, da bi čuo kako se ponaša.

Link to comment
Share on other sites

Ja testiram svoj sistem na radijskoj muzici. Izbegavam one snimke koji su ispolirani za audiofile. To su obično klasika ili dzez muzika, one se uglavnom svuda dobro čuju. Poneki rock bend, poput Pink Floyda, udju u tu kategoriju ugladjenih.
Obično slušam brzu rock, disko, house muziku, da bi čuo kako se ponaša.

Ok


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...