Jump to content


Naim


nemanjamilicevic011

Recommended Posts

Ti si i komodu zamenio/okratio? Meni čak lepši i ovaj svetliji furnir. Lepo je sve prodisalo.
Javi kakvi su efekti u zvučnom smislu...

Teško je reci, zahteva još slušanja. Posle sat ipo, zvuk koji čujem na poznatim numerama, deluje harmonicnije. Većina sagovornika je imala pravo. Bas sada deluje da manje odzvanja ali je precizniji i lepsi. Prosto ne mogu da prestanem sa slušanjem, sve je uravnotezeno i skladno.


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Komoda desno ti je višak ali prepostavljam da je to kompromis koji se ne može izbjeći. Sve u svemu prijatan ambijent. Koja je komponenta ispod Stara?
I ovaj ukras sa zvučnika, makar njega miči default_smile.png
 
Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
 
 
 

Tako je, i ovo sto sam ispregovarao je bio uspeh ravan podvigu pa polica ostaje ali je drasticno manja od stare. Hvala! Ispod Stara je Pioneer dvd, mora negde da stoji. Na zvucniku je sat


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Estetski mi je takva polica stvarno super ali evo da ispišem i svoje iskustvo po pitanju uticaja na zvuk.

Imam policu istog koncepta kupljenu prošle godine. Kraća je malo i ružnija ali je forma ista. Da mogu da vratim vreme unazad ne bih je kupio jer je uticala na zvuk negativno u odnosu na "šuplju" policu. Bitno je i da naglasim da ta prošla nema veze sa HiFi policom, bila je neka matora vašarska kršina sa tankim pločama i obična 4 drvena stubića lepljena... i svejedno je bila jasno bolja po zvuk. 

Da ne svaljujem sad krivicu na skvo kad kriva nije... nisam u to vreme imao predstave da će polica toliko da promeni zvuk. Lično sam birao ovako dužu i zatvorenu - kao lepša je. Međutim, zvučno je legla kao hladan tuš. Čitao sam ja i ranije tuđa pisanja o tome ali nekako baš i nisam puno verovao. Kao, nije moj sistem na nivou njihovog, neću ja da se udubljujem i tražim mane, odbijam da poludim na taj način... ali ispade da se uši ipak mršte.

Za sada nemam načina da to promenim bez narušavanja mira u kući sem da je "slučajno" zapalim. Tako da sam navikao uši prosto, utičem na ono u sistemu na šta mogu a za policu čekam bolja vremena. Mogu samo druge da posavetujem da ako već nisu u istoj situaciji, izbegnu unošenje zatvorene policu ukoliko je to moguće.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aibo said:

Estetski mi je takva polica stvarno super ali evo da ispišem i svoje iskustvo po pitanju uticaja na zvuk.

Imam policu istog koncepta kupljenu prošle godine. Kraća je malo i ružnija ali je forma ista. Da mogu da vratim vreme unazad ne bih je kupio jer je uticala na zvuk negativno u odnosu na "šuplju" policu. Bitno je i da naglasim da ta prošla nema veze sa HiFi policom, bila je neka matora vašarska kršina sa tankim pločama i obična 4 drvena stubića lepljena... i svejedno je bila jasno bolja po zvuk. 

Da ne svaljujem sad krivicu na skvo kad kriva nije... nisam u to vreme imao predstave da će polica toliko da promeni zvuk. Lično sam birao ovako dužu i zatvorenu - kao lepša je. Međutim, zvučno je legla kao hladan tuš. Čitao sam ja i ranije tuđa pisanja o tome ali nekako baš i nisam puno verovao. Kao, nije moj sistem na nivou njihovog, neću ja da se udubljujem i tražim mane, odbijam da poludim na taj način... ali ispade da se uši ipak mršte.

Za sada nemam načina da to promenim bez narušavanja mira u kući sem da je "slučajno" zapalim. Tako da sam navikao uši prosto, utičem na ono u sistemu na šta mogu a za policu čekam bolja vremena. Mogu samo druge da posavetujem da ako već nisu u istoj situaciji, izbegnu unošenje zatvorene policu ukoliko je to moguće.

 

Ukoliko se zvučnici izbace ispred police hoće li se nešto promeiti možda?

Link to comment
Share on other sites

Nešto na bolje verovatno.

Treba znati da se donji tonovi kreću sferno. Što znači da će ulaziti u takvu zatvorenu policu i ona će rezonavati i prljati scenu. Zato je najbolje da izmedju zvučnika nema ništa, ili ako već mora neka polica onda imate na internetu kakve idu za bolji zvuk. Zvučnike opet dalje i od takve police.

Kad kažem prlja scenu, donji deo spektra bude naduvan i ulazi u srednji opseg te time zamućuje instrumente koji tu sviraju. A u sredini se sve dešava, skoro svi instrumenti i vokali su tu.

Ovo što sam napisao je neko najjednostavnije uputstvo koje u nekom prosečnom domaćinstvu teško ostvarivo. Zato ljudi okolišaju sa savetima.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Aibo said:

Kod mene su u oba slučaja ispred police. Zadnja strana zvučnika je par cm ispred police ali svejedno utiče.

Nekakv predlog ukoliko baš mora ovakva komoda?Tražim danima po netu neku ideju da kažemo hibridnu ali nema ništa...

Link to comment
Share on other sites

A sad razmišljam.. Koja bi bila svrha police od 2.5m, otvorene, osim da drži uredjaje? Jer nabacati stvari koje bi inače bile u fiokama u/na takvu policu , na šta bi to ličilo.. Pa to povlači zaključak da je 2,5m nepotrebno mnogo..

Link to comment
Share on other sites

Ja sam konkretno moj sistem smirio sa antivibracionim podloškama, stavljanjem oslonaca ispod zvučničkom kabla tako da ne leži po zemlji i nedavno sa antivibracionim nalepnicama.

Tako umireni uredjaji znatno manje vibriraju što znači da će i signal koji udje u zvučnik biti veoma miran. Miran signal obezbedjuje da membrana basa preciznije radi, manje "osciluje oko nekog ravnotežnog položaja", te samim tim imamo i znatno manju interakciju bas tonova i okoline.

Ovim izbegavam da koristim bas trapove. Po meni oni su apsolutno nepotrebni ako se ovo sve pimeni, siguran sam da će tako biti i u većem broju slučajeva pri interakciji sistem/soba.

Po meni su vibracije koje pravi sami uredjaju znatno veči problem nego spoljni. Do ovog "postulata" sam došao pažljivim pomeranjem nalepnica u i oko uredjaja a sve u cilju nalaženja neuralgičnih tačaka. Ovaj empirijski zaključak je iziskivalo veoma dugo i pažljivo slušanje.

 

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Thecoki said:

Nekakv predlog ukoliko baš mora ovakva komoda?Tražim danima po netu neku ideju da kažemo hibridnu ali nema ništa...

Lepo pogledaj od cika Boze sta ima u ponudi. Vrhunske police. Da ih nemam slicne, ne bih gubio vreme za razmisljanje. A takodje sa clanom foruma vidi sta ima u ponudi. Javio se u temi kod Peneva. Nisam ih video uzivo, jedino ovde na forumu. Savrseno.

Link to comment
Share on other sites

Vec na velikom broju tema je pisano da ovakva  komoda sa zvucnicima u budzaku jako lose utice na zvuk...iz iskustva naravno.Sto vise slobodnog prostora to bolje.Vecina sistema kod engleza i amera nemaju između sebe nista,pa ni uredjaje,stoje sa strane izmedju vidis po neki kamin.Ja sam u jednom momentu pretrpao prostor izmedju zvucnika i napravio katastrofu.Jos je to bila komoda puna ploca.Te sa rupom od napred a zatvorene od nazad su pravi krsšod subwoofera u zvuku.Remete 3d,bas,srednje...kad sam to cudo sklonio prodisalo sve.Jos ako su zvucnici utamničeni po nekim rupama,coskovima...mozes samo da se vrtis za svojim repom i na pogresnim mestima trazis problem.Po pravilu ne "upalis" odmah.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nesone said:

Lepo pogledaj od cika Boze sta ima u ponudi. Vrhunske police. Da ih nemam slicne, ne bih gubio vreme za razmisljanje. A takodje sa clanom foruma vidi sta ima u ponudi. Javio se u temi kod Peneva. Nisam ih video uzivo, jedino ovde na forumu. Savrseno.

Hvala na savetu,

Znam Božu lično čovek pravi vrhunske police ali je to sve sada problem upakovati u dnevni boravak koji na žalost nije predviđen samo za HI FI uređaje.Shvatam sve mane te postavke ali biramo manje zlo trenutno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...