Jump to content


Naim


nemanjamilicevic011

Recommended Posts

3 sati ranije, vdzele said:

Taj Chris Jones nije nikakva referenca za razmatranje da li sistem daje dobar bas.

Po meni to je tehnički neispravan snimak. Imam gomilu muzike i nigde nisam nailazio na tako snimljen bas. To je odradjeno u studiju loše. On uopšte nije u proporciji sa ostatkom pesme i nigde se ne nalazi kao takav u prirodi. To jeste bas gitara, al je propuštena kroz softver i pritom odpanjen nenormalno. Ona iz tih razloga skoro svuda pravi problem.

Pesma može da posluži kao ekstremni slučaj preglasnog basa, pa na osnovnu nje nešto kalibrišeš.

Pišeš nebuloze po običaju. Nikakva bas gitara na snimku ne postoji, nego akustična gitara naštimovana na D-mol otvoreni štim koji već sam po sebi zvuči rezonantno i grandiozno i bez upotrebe leve ruke i amplifikacije, kao i kontrabas čija E žica je naštimovana na D. Low D žica na basu ima frekvenciju od 36.71 Hz, low D na gitari x2, odnosno 73.42 Hz, i normalno je da će na većini konfekcijskih zvučnika ovaj snimak isterati minijaturne basiće iz pameti i zvučati nekontrolisano. Snimak jeste glasniji od standardnog, ali nema klipinga i dinamika je zadržana, barem onoliko koliko je potrebno za glas, gitaru i bas. Inače, nisam poklonik Stockfish produkcije, ali razlog nema veze s tehnikalijama, nego muzikom koju izdaju, koja je uglavnom ispravljanje patke mrtvom magarcu, u čemu ipak prednjači Linn produkcija...

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, vdzele said:

Kakve veze ima da li je el bas gitara, akustična na nisko D ili generička, za najveći deo ljudi je to bas gitara. Snimak je loš.

Da si ikad svirao neki instrument u životu, znao bi, ali tvoje legitimno pravo je da ne znaš ništa o tome, kao i da, bez obzira na to, pametuješ o tim istim stvarima, jer internet...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Zexx said:

Pišeš nebuloze po običaju. Nikakva bas gitara na snimku ne postoji, nego akustična gitara naštimovana na D-mol otvoreni štim koji već sam po sebi zvuči rezonantno i grandiozno i bez upotrebe leve ruke i amplifikacije, kao i kontrabas čija E žica je naštimovana na D. Low D žica na basu ima frekvenciju od 36.71 Hz, low D na gitari x2, odnosno 73.42 Hz, i normalno je da će na većini konfekcijskih zvučnika ovaj snimak isterati minijaturne basiće iz pameti i zvučati nekontrolisano. Snimak jeste glasniji od standardnog, ali nema klipinga i dinamika je zadržana, barem onoliko koliko je potrebno za glas, gitaru i bas. Inače, nisam poklonik Stockfish produkcije, ali razlog nema veze s tehnikalijama, nego muzikom koju izdaju, koja je uglavnom ispravljanje patke mrtvom magarcu, u čemu ipak prednjači Linn produkcija...

 Osim ove slike sa magarcem, jako dobar opis, hvala. U svakom slucaju, osim ovakvih par snimaka, gde muzicari namerno sviraju na, hajde da kazemo nekonvencionalan nacin, vredi i zapamtiti da vecina snimaka, nema nista ispod 40Hz (E na kontrabasu), a realno ni ispod 50-60Hz, jer retko ko svira "prazne zice", tj. najnize moguce tonove.

 Ovo dosta govori o percepciji zvuka mnogih od nas, koji smo navikli da doizvljavamo duboki bas, na zapravo tih 50-tak Hz, ignorisuci na neki nacin ono dublje. Za one koji svoje sisteme koriste za muziku, i koji zapravo nisu optereceni tehnickim detaljima (sto vecina audiofila jeste - ovo nije forum ljubitelja muzike, na zalost dodao bi), ovo je onda los test - jer ako je to jedini snimak koji je dostupan sa tim tonom, tj. ako slusalac inace nema potrebu za tim, onda je to mozda pogresna briga....

 Takodje, upozorenje na flame, vredjanje i sve ostalo. Molim vas, smirite malo strasti.... Da probamo da ostanemo u normalnoj diskusiji. Nije rasprava o vasim sistemima, ili bilo cemu drugom, korisnik prica o svom sistemu i trazi savete. Dobio je snimak koji ima specifican zvuk, jasno mu je zasto je taj zvuk takav a na njemu je da razmislja zeli li da se bavi time ili ne. Ja mogu da vrlo lepo zamislim nekoga ko zivi sa mini monitorima, ko inace npr. svira violinu, slusa samo solo violinu i gudacke kvartete, uziva u tome - i sve vreme stvarno voli muziku, ali mu ne treba nista vise.

Link to comment
Share on other sites

Slušaj ono što ti voliš pa kada na toj muzici čuješ razliku videćeš šta ti odgovara.Mani se violine,klavira..i sl.Na jednom od najvećih audio show-a u Varšavi je dominirala muzika tip Deep Purple,Led Zeppelin i sl.Čak se čula i Metalica i dosta elektronske muzike.Što znači praviš sistem prema svom ukusu.Ne mora   tvoj hi-fi sistem bez obzira koliko  koštao da  lepo svira violinu ako je ti ne slušaš....

Po mom iskustvu nadji neku muziku ne sa muzičkih servisa,skini na hard disk u visokom kvalitetu pa ćeš videti razliku,ali opet muzika koje tebi odgovara.

Ako mogu da pomognem imam dobre snimke DSD za test...

Ako odgovara žanr naravno

 

Link to comment
Share on other sites

Malo smo otisli daleko od teme. Cilj mog pisanija je bio da sa vama podelim impresije oko Qobuz intregracije u Naim app. Mozda sam brzopleto naveo par numera koja sam trenutno slusao, ali one ovde nisu bitne, svako ima pravo da sluza ono sto zeli, ono sto jeste bitno je da te numere zvuce daleko bolje i uverljivije kod mene, neko ranije. Hvala na sugestijama, imam sasvim dovoljno sopstvenog materijala za slusanje, ali cu svakako preslusati i neke od pomenutih. Na zalost nemam trenutno roon, ali mogu u narednim danima da uzmem novi Trail na 15 dana (pa onda produze na 30) i izvrsim direktno poredjenje na mom Naim Uniti Star uredjaju (Qobuz direknto, preko Roon i/ili Node 2). Uspevao sam do sada da slusam roon 3 puta po mese dana menjajuci e-mail adrese i nije billo problema. Kolege sa Naim foruma su  juce sastavile svoju listu kvaliteta:

  1. Qobuz via Naim app
  2. Ripped CD via Roon
  3. Qobuz via Roon
  4. TIDAL via Naim app
  5. TIDAL via Roon

Moja lista (ili vasa) ce biti mozda malo drugacija jer ne koristim opciju 2, ali mogu da dodam jos stavki zbog integracije Node 2 preko ili bez roon-a.

Link to comment
Share on other sites

Prepostavio sam, ali riped CD, odakle se to strimuje?

I koji je zaključak: Qobuz vs Tidal? Vidim na Naim forumu su svi na strani Qobuz, jeli moguće da je osjetno bolji? Kod Tidala mi smeta dosta skroman search engine, dok kvalitet je ok, makar koliko moj sistem dozvoljava

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prepostavio sam, ali riped CD, odakle se to strimuje?
I koji je zaključak: Qobuz vs Tidal? Vidim na Naim forumu su svi na strani Qobuz, jeli moguće da je osjetno bolji? Kod Tidala mi smeta dosta skroman search engine, dok kvalitet je ok, makar koliko moj sistem dozvoljava
 
Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
 
 
 
 
 

Po meni bolji je Qobuz, ali je izbor muzike skromniji. Naim ima ocigledno dosta dobru amplifikaciju i integrisan Tidal je zvucao bolje. Oba preko chromecast ili airplay, qobuz je bio bolji. Preko roon-a isto, a sada je bolji i preko same aplikacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...