Jump to content


tda 4x1541 usb dac converter


zeljko1974

Recommended Posts

1 sat ranije, zeljko1974 said:

Хајде да мало размишљамо на тему што квалитетнијег усб на спдиф конвертера

Ako je izvor desktop PC izvuci SPDIF sa matične ploče, ne treba ti nikakav konverter, samo dobar SPDIF kabal i ovako nešto.

https://www.ebay.com/itm/SPDIF-Optical-RCA-Out-Plate-Cable-Bracket-for-ASUS-Gigabyte-MSI-PC-Motherboard-/273894738227

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nixie said:

Ako je izvor desktop PC izvuci SPDIF sa matične ploče, ne treba ti nikakav konverter, samo dobar SPDIF kabal i ovako nešto.

https://www.ebay.com/itm/SPDIF-Optical-RCA-Out-Plate-Cable-Bracket-for-ASUS-Gigabyte-MSI-PC-Motherboard-/273894738227

Играо сам се са брекетом пре пар година и није нешто радило....ипак бих ишао на неко боље решење...РМЕ картица ми се чини као добар избор, извући иљ карте спдиф оут и даље ићи на голдмунда.А ту је и пропратни софтер који сиже са РМЕ картом.Ипак је то профи картица.

Link to comment
Share on other sites

Just now, garson said:

Singxer F-1, ima pinove za I2S, moralo bi malo DIY ali je izvodljivo. Uklapa se u cenu. :)

Да, и на то сам размишљао, био је један примерак до скора на кп сајту, око 200ојра, мада га сад нема, да ли се продао или је остао укисељен у некој фиоци .

Link to comment
Share on other sites

Just now, zeljko1974 said:

Може неки предлог ?

Amanero (*) је био популаран избор (€79 + €16). Нисам сигуран да још јесте. Такође, треба утврдити дали је I2S "input" релативно приступачан у том уређају.

(*) Свакако, можда се не жели модифицирати ДАК, али чини ми се да се тако само унапређује исти. И још, избегава се један кабал.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, InSides said:

Amanero (*) је био популаран избор (€79 + €16). Нисам сигуран да још јесте. Такође, треба утврдити дали је I2S "input" релативно приступачан у том уређају.

(*) Свакако, можда се не жели модифицирати ДАК, али чини ми се да се тако само унапређује исти. И још, избегава се један кабал.

Није проблем модификација голдмунда.Сматрам да може донети само бољитак.

Може и предлог за дигитални кабел-коаксијални , ако се одлучим на рме картицу, сингксер или нешто сл....

 

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, zeljko1974 said:

Да, и на то сам размишљао, био је један примерак до скора на кп сајту, око 200ојра, мада га сад нема, да ли се продао или је остао укисељен у некој фиоци .

Ima ih na ebay-u, aliexpessu. Ili npr kod ove firme u Holandiji (odbija se automatski VAT).

https://www.magnahifi.com/en/webshop/singxer-f1-usb-module

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, zeljko1974 said:

Није проблем модификација голдмунда.Сматрам да може донети само бољитак.

Онда иде у обзир и (1) ово (XMOS), као и (2) ово + ово (XMOS и могућност одабира прецизнијег осцилатора - типа Crystek CCHD-957, исто набављив овде). (*)

(*) Задња опција је најскупља, али теориски се може извести за предложени буџет укључујући монтажу.

ЕДИТ: Свакако, предложени Singxer већ има интегриран изолатор и неку верзију Crystek CCHD осцилатора).

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, InSides said:

Онда иде у обзир и (1) ово (XMOS), као и (2) ово + ово (XMOS и могућност одабира прецизнијег осцилатора - типа Crystek CCHD-957, исто набављив овде). (*)

(*) Задња опција је најскупља, али теориски се може извести за предложени буџет укључујући монтажу.

Ок, имам у виду ову комбинацију.

Just now, garson said:

Da, Singxer ima Crystek CCHD-957. Verovatno je zbirno nesto skuplji od jlsounds i diyinhk varijanti.

Singxer , доста сам читао о њему и све похвално.

Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, zeljko1974 said:

Играо сам се са брекетом пре пар година и није нешто радило....ипак бих ишао на неко боље решење...РМЕ картица ми се чини као добар избор, извући иљ карте спдиф оут и даље ићи на голдмунда.А ту је и пропратни софтер који сиже са РМЕ картом.Ипак је то профи картица.

Kako nije radilo? To bi trebalo da bude najbolja opcija jer SPDIF signal se pretvara u USB signal pa onda opet USB u SPDIF u tom eksternom uređaju. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nixie said:

Kako nije radilo? To bi trebalo da bude najbolja opcija jer SPDIF signal se pretvara u USB signal pa onda opet USB u SPDIF u tom eksternom uređaju. 

Давно то беше па сам заборавио, али знам да резултати нису били које сам очекивао. Ипак ме некако све вуче на РМЕ картицу, слушао сам пре неки дан код другара, из ње је извукао спдиф сигнал, и као такав смо га сместили у голдмунда, то је радило одлично. Други разлог који ме вуче за куповином РМЕ карте је тај да приликом неке евентуалне транзиције опреме, мењања  евентуално дака, имам и даље пристојан звук са карте.....мада сумњам у ту акцију јер голдмунд свира одлично.Трећа ствар је софтвер који долази са РМЕ картицом, подешавање и итд.....

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Nixie said:

Kako nije radilo? To bi trebalo da bude najbolja opcija jer SPDIF signal se pretvara u USB signal pa onda opet USB u SPDIF u tom eksternom uređaju. 

Taj SPDIF izlaz sa matične gotovo po pravilu radi bezveze, nije to za iole ozbiljniju upotrebu.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Zexx said:

Taj SPDIF izlaz sa matične gotovo po pravilu radi bezveze, nije to za iole ozbiljniju upotrebu.

Nisam znao, znam da su neki radili i dodavali SPDIF bracket i da je funkcionisalo. Lično sam probao SPDIF out  sa ploče davno jer sam imao već  fabrički postavljen digital out konektor na samoj ploči (Asus valjda beše P5QL). Zašto li je kvalitet zvuka loš sa ploče  kad je to osnovni signal?

Link to comment
Share on other sites

Хајде да мало размишљамо на тему што квалитетнијег усб на спдиф конвертера, шта после постојећег м2теџ хај фејса иде ,а да има смисла.размишљам и у правцу рме 9632 звучне картице, такође ми пада на памет и singxer конвертер.....цена је такође битан фактор, лимит је до 200 ојра !!!!!
Распалите ......:talasi
Da li ste direktno poredili HiFace i RME? Koristio sam i jedno i drugo ali na 24/96 DAC-u. Interesuje me kakva je situacija sa tim DAC-om.
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, prophet said:
4 hours ago, zeljko1974 said:
Хајде да мало размишљамо на тему што квалитетнијег усб на спдиф конвертера, шта после постојећег м2теџ хај фејса иде ,а да има смисла.размишљам и у правцу рме 9632 звучне картице, такође ми пада на памет и singxer конвертер.....цена је такође битан фактор, лимит је до 200 ојра !!!!!
Распалите ......:talasi

Da li ste direktno poredili HiFace i RME? Koristio sam i jedno i drugo ali na 24/96 DAC-u. Interesuje me kakva je situacija sa tim DAC-om.

Другар је тестирао на свом тета даку,  м2теч хај фејс конвертер са додатним напајањем, популарне коцкице, које иду на кп сајту око 320 ојра, каже да је РМЕ много бољи. А разлика у новцу је безмало х3 за м2теч. ?  ?

Идеално би било да могу добити више конвертера на пар дана, да лично пробам код мене у систему......а све шт оје идеално је практично неизводљиво.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, zeljko1974 said:

Давно то беше па сам заборавио, али знам да резултати нису били које сам очекивао. Ипак ме некако све вуче на РМЕ картицу, слушао сам пре неки дан код другара, из ње је извукао спдиф сигнал, и као такав смо га сместили у голдмунда, то је радило одлично. Други разлог који ме вуче за куповином РМЕ карте је тај да приликом неке евентуалне транзиције опреме, мењања  евентуално дака, имам и даље пристојан звук са карте.....мада сумњам у ту акцију јер голдмунд свира одлично.Трећа ствар је софтвер који долази са РМЕ картицом, подешавање и итд.....

Sigurno je RME super, mada je u pitanju profi kartica. Ali opet mislim da je bolje, ako moze, da se ubaci u sam dac (ako ima mesta) plocica, da se izvuce I2S.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, garson said:

Sigurno je RME super, mada je u pitanju profi kartica. Ali opet mislim da je bolje, ako moze, da se ubaci u sam dac (ako ima mesta) plocica, da se izvuce I2S.

Ту мислите превасходно у правцу Singxer или сличних конвертера. И то имам на уму. 

Link to comment
Share on other sites

Zasto?
Ako uzmemo da je prosečan procesor oko 65 W TDP a napon oko 1.3 V, onda se dobije da vuče oko 50A preko ko zna koliko faza regulacije napona, ali sve završi u masi, pa to stvara velike fluktuacije reference i smetnje... Da ne pričamo o GPU-ovima i ostalim periferijama... Galvanska izolacija od vodova mase matične ploče dosta znači u ovom slučaju ili primena toslink-a (ali se opet postavlja pitanje kvaliteta izvedbe), ili balansirana veza.

Na nekim pločama je masa malo bolje rešena, na nekim malo lošije, ali i dalje ima smernji, samo je pitanje itenziteta...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...