Jump to content


tda 4x1541 usb dac converter


zeljko1974

Recommended Posts

Meni se najviše dopada primena tantala u stabilizaciji i lokalnoj filtraciji. Verujem da su u digitalnim modulima D/A čip konverter i analogna sekcija, propisno zatvoreni da ne bi moglo da se zaviri unutra kao što rade CEC, Bryston i  drugi, i sa odgovarajućim hlađenjem.

Šta znamo o ulaznim formatima i rezoluciji?

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Willi Studer said:

Meni se najviše dopada primena tantala u stabilizaciji i lokalnoj filtraciji. Verujem da su u digitalnim modulima D/A čip konverter i analogna sekcija, propisno zatvoreni da ne bi moglo da se zaviri unutra kao što rade CEC, Bryston i  drugi, i sa odgovarajućim hlađenjem.

Šta znamo o ulaznim formatima i rezoluciji?

znamo da su stari. Pravljen je u vreme kada je jedini digitalni nosač zvuka bio CD. Ako ima želje i volje za unapređenjem zvuka ove stare dame ja bih za početak batalio priču sa zamenom osigurača i kablova i odneo napajački modul kod Gox-a na primer na pošteni recap vremešnih elektrolita i čišćenje kontakata na napajanju i DAC-u.

Posle od volje Tunami, Viborg i Oyaide sveto trojstvo milozvuka.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, zflazar said:

ne preteruj.

Mani se slikavanja, od slikača nema slušača da prostiš.

Bolje bi bilo da vreme potrošeno na slikanje iskoristiš za slušanje DAC-a.

Korostio ga dugo i srećno!

Sta mislite, da li je svirala mjuza dok sam ga postavljao na modni pijedestal naseg foruma. Pa nsravno da jeste! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, zeljko1974 said:

Sta mislite, da li je svirala mjuza dok sam ga postavljao na modni pijedestal naseg foruma. Pa nsravno da jeste! 

nisam ni sumnjao :)

još lepše i bezbednije će "svirati mjuza" ako joj pružite prave preduslove za to tipa dobrog preventivnog servisa.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Zvukoljub said:

I nikako da čujemo koga je sve poubijao od novijih DAC-ova. 

To je vise bila fraza, odraz mog odusevljenja. Ako ste citali ovu temu od pocetka, ono sto sam trazio je dac konverter koji svira sto analognije. Spletom sto slucajnih, sto namernih okolnosti sam dosao u posed ove odlicne sprave. 

Naravno, ako neko zeli da se uradi direktno poredjenje sa nekim drugim dakom novije proizcodnje, stojim na raspolaganju. Mada, po mom misljenju je to nzpotrebno, iz razloga subjektivnog ukusa i ko sta voli, nekome goldmund ne svira, a nekome svira. 

Sistem se sastoji od cyrus 3 pojacala koje je u tranziciji prodaja a radi preladka na meridian 551, spendor sp 2/2 su zcucnici, kimber 8pr kablovi napojni su za sada da tako kazem obicni, u planu je kupovina prigladnijih. Izvor goldmund converter 1, foobar sa wasapi postavkom. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zeljko1974 said:

To je vise bila fraza, odraz mog odusevljenja. Ako ste citali ovu temu od pocetka, ono sto sam trazio je dac konverter koji svira sto analognije. Spletom sto slucajnih, sto namernih okolnosti sam dosao u posed ove odlicne sprave. 

Naravno, ako neko zeli da se uradi direktno poredjenje sa nekim drugim dakom novije proizcodnje, stojim na raspolaganju. Mada, po mom misljenju je to nzpotrebno, iz razloga subjektivnog ukusa i ko sta voli, nekome goldmund ne svira, a nekome svira. 

Sistem se sastoji od cyrus 3 pojacala koje je u tranziciji prodaja a radi preladka na meridian 551, spendor sp 2/2 su zcucnici, kimber 8pr kablovi napojni su za sada da tako kazem obicni, u planu je kupovina prigladnijih. Izvor goldmund converter 1, foobar sa wasapi postavkom. 

Nemas potrebe da "ga premeravas".Nasao si sta ti lezi i uzivaj,to je smisao.Btw u dobrom smeru i uskladu sa ostatkom sistema si trazio i nasao.Sa tim starijim spravama iz gramofonske ere to dobro lezi.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zeljko1974 said:

ono sto sam trazio je dac konverter koji svira sto analognije.

Malo li nas je takvih. Tvoje polazište u temi je bio TDA1541 čiji zvuk znaš iz CD plejera, ne znam da li je to bila referenca za analogni zvuk pošto si se raspitivao o 4-strukom DAC-u s ovim čipom, a onda je tema otišla u pravcu interne arhitekture čipova i da prvi DAC-ovi sviraju isto kao i noviji. Da li si imao prilike da poslušaš Goldmund pre kupovine, kako zvuče S/PDIF i optika i sa kojim drugim DAC-ovima bi mogao da ga uporediš?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Willi Studer said:

Malo li nas je takvih. Tvoje polazište u temi je bio TDA1541 čiji zvuk znaš iz CD plejera, ne znam da li je to bila referenca za analogni zvuk pošto si se raspitivao o 4-strukom DAC-u s ovim čipom, a onda je tema otišla u pravcu interne arhitekture čipova i da prvi DAC-ovi sviraju isto kao i noviji. Da li si imao prilike da poslušaš Goldmund pre kupovine, kako zvuče S/PDIF i optika i sa kojim drugim DAC-ovima bi mogao da ga uporediš?

Referenca mi je moje skromno slusalacko iskustvo, slusao sam par dakova novje produkcije, i nije mi tu nesto stimalo...pravisa sa wolfson 8741 cipom, arcam, cambridge audio, i itd u tom nekom rangu.... svestan sam da su to uredjaji budzet klase i da pruzaju taman toliko uzitka koliko i kostaju. Goldmunda sam cuo pre kupovine, signa preko coax in ulaza, to mu je ujedno i jedin In, legao je odmah u moju koncepciju zvuka, tako da sam odmah odlucio da ga kupim

Link to comment
Share on other sites

On 1/31/2020 at 11:38 PM, Willi Studer said:

Meni se najviše dopada primena tantala u stabilizaciji i lokalnoj filtraciji. Verujem da su u digitalnim modulima D/A čip konverter i analogna sekcija, propisno zatvoreni da ne bi moglo da se zaviri unutra kao što rade CEC, Bryston i  drugi, i sa odgovarajućim hlađenjem.

Šta znamo o ulaznim formatima i rezoluciji?

Ulazni format je 48khz, 16bita, m2tech hiface usb to spdif konverter, foobar wasapi. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2020 at 7:42 AM, zflazar said:

znamo da su stari. Pravljen je u vreme kada je jedini digitalni nosač zvuka bio CD. Ako ima želje i volje za unapređenjem zvuka ove stare dame ja bih za početak batalio priču sa zamenom osigurača i kablova i odneo napajački modul kod Gox-a na primer na pošteni recap vremešnih elektrolita i čišćenje kontakata na napajanju i DAC-u.

Posle od volje Tunami, Viborg i Oyaide sveto trojstvo milozvuka.

Upravo sam saznao da je jedan od prethodnih vlasnika radio reparaciju napajacke sekcije koja se nalazi u posebno case kucistu. Izgleda je ovo jedna od retkih second hand plug and play sprava. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Delija said:

To je vec druga prica :thumbsup2

Da, koliko znam treba ici uvek na x2, znaci sledece stepen je 88,2khz.... 

Pravi zvuk je usledio tek kad sam inst wasapi drivere i podesio latency na min, morao sam narihtat i downsampling zbog izvornih 96khz sampling fajlova, tj fajlova koji imaju taj sampling rate, stavio sam  playabks pps na 44,1khz i onaj drugi isto setup na 44,1khz.

Ne gasim sprave, just play some modern rock or jazz baby! 

Link to comment
Share on other sites

Хајде да мало размишљамо на тему што квалитетнијег усб на спдиф конвертера, шта после постојећег м2теџ хај фејса иде ,а да има смисла.размишљам и у правцу рме 9632 звучне картице, такође ми пада на памет и singxer конвертер.....цена је такође битан фактор, лимит је до 200 ојра !!!!!

Распалите ......:talasi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...