Jump to content


Wharfedale Diamond 11 mutan zvuk


dukisha

Recommended Posts

Poz svima, nadam se da nisam pogresio temu.

Do juce sam koristio Yamaha S501 - Topping D30 - Panasonic SA-PM27 zvucnici.

Juce su mi stigli novi zvucnici Wharfedale Diamonds 11.0  i  11.1 .

Zvuk je mutan! Mutan je i na jednim i na drugim. Vokali su mutni i dodje mi da vise ni ne slusam muziku!

Dosta sam trazio po netu pre kupovine i na domacim i na stranim forumima i nigde nisam naisao da se neko zali na mutan zvuk.

Da li su oni sami po sebi mutni ili im treba malo vremena da prosviraju?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na pojacalu je konfiguracija A , nisam dirao bass treble itd. Imam pozadi na pojacalu da odaberem high i low impendance. Po uputstvu yamahe i zvucnika odabrao sam high.

Koristim Fisual S-Flex Studio Grade kabl 2.5mm sa bananicama.

Kako god da ih pozicioniram lose je, jednostavno je mutno. 11 su dosta dosta mutiniji od 11.1 , iako su i 11.1 mutni.

Link to comment
Share on other sites

Problem sa tim audio izrazima što ih svako shvata na neki svoj način,. Tako da, šta kome zapravo znači 'mutan zvuk' 

Šta ste se svi uvatili kao da je nešto neispravno, kada je očigledno da se čovek navikao na zvuk koji je imao i ne sviđa mu se wharfedale. 

Sledeći korak je da će se navići na zvuk pa će se to pripisati 'usviravanju'  :) 

Link to comment
Share on other sites

Probao bez daca i ista prica.

Dac je odlican. Prethodni zvucnici su vrhunski svirali sa ovim dacom i D30 mi je najbolja kupovina do sad. Iskristalisao je zvuk.

Ukljucen mi je pure direct na pojacalu, ostalo je sve default. Line 1 rca - rca to je ulaz.

Zamenio sam + - na zvucnicima pa cemo videti. Za sada ne cujem razliku.

Ostaje mi jedino da isprobam predlog clana black coffee, a ako ni to ne radi onda kontejner.

I ajde da im dam malo vremena ali i kad omeksaju iskreno ne kontam kako ce to uticati na jasnocu zvuka.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Chieftec said:

Problem sa tim audio izrazima što ih svako shvata na neki svoj način,. Tako da, šta kome zapravo znači 'mutan zvuk' 

Šta ste se svi uvatili kao da je nešto neispravno, kada je očigledno da se čovek navikao na zvuk koji je imao i ne sviđa mu se wharfedale. 

Sledeći korak je da će se navići na zvuk pa će se to pripisati 'usviravanju'  :) 

Ja mislim da bi svi clanovi na forumu rekli da je lose ovo sto trenutno slusam kada bi culi iz prve ruke. Ukusi su razliciti ali ovaj zvuk je mutan. Jednostavno vokali nisu jasni. Moja prethodna konfiguracija, tj zvucnici ti sa mini linije stare 15 god, nemoguce da su oni bolji od ovih. I ok sad cemo da pricamo sta ko voli ali ovo je mutno u odnosu na te panasonic zvucnike. Pretpostavljam da ovde ljudi imaju mnogo skuplje zvucnike i od ovih mojih diamondsa i da svako za taj novac zeli da zvukbude kristalno jasan. Ko bi dao grdne pare da slusa vokale kao iz bureta, ili preciznije, da slusa nekoga ko je stavio krpu preko usta dok peva?! To je meni mutno, prljavno, nejasno...

Link to comment
Share on other sites

Pre oko mesec dana sam u Bukureštu imao prilike da poslušam nekoliko pari zvučnika u odličnoj "slušnoj" sobi odlično opremljene prodavnice na čijem se ulazu ponosno šepuri Devialet Phantom Gold. Otišao sam tamo sa namerom da kupim W 225 ili 11.1 jer su značajno povoljniji nego kod nas i dodatno su bili na popustu.

Nažalost, bio sam, malo je reći frapiran, već posle prvih taktova, kao što to obično i biva. Ali frapiran - negativno. To je meni zvučalo tako muljavo i "mutno" da sam promptno napustio radnju. Iako sam poslušao Monitor Audio Bronze 2, koji je meni zvučao značajno bolje i KEF (ne mogu da se setim modela onaj sa radijalnim drajverima, visokotonac je u centru bas drajvera) otišao sam bez da pazatim bilo šta, jer sam bio u nokdaunu nakon slušanja Diamonda. Izvor je bio neki Marantz CD, a pojačalo Cambridge Audio, ne sećam se modela.

Po mom ličnom utisku, ovaj moj matori Denon PMA 860 u kombinaciji sa JBL LX44 jede za doručak ono što sam imao prilike da čujem tamo.

Sad... Stvar navike, ukusa, izvora, amplifikacije,  vrste muzike, kablova... nemam pojma, ali eto moj je utisak bio takav.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, dukisha said:

Juce su mi stigli novi zvucnici Wharfedale Diamonds 11.0  i  11.1 .

Zvuk je mutan! Mutan je i na jednim i na drugim.

Kada kažeš novi, misliš novi neotpakovani iz radnje ili novi u sistemu a polovni?

Ne nalazim info u vezi visokotonskog drivera da li poseduje ferofluid unutar procepa gde se kreće špulna. Najčešća zaglušenost i mala efikasnost električno ispravnih visokotonaca može da se sredi zamenom dotrajalog ferofluida koji je izgubio svoje karakteristike i ponaša se kao damper oscilacija kalema utišavajući zvuk visokotonca.

Ne kažem da je u ovome stvar, ali je najčešće ovo uzrok kod ispravnih visokotonaca sa osetno utišanim radom.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Father said:

Kada kažeš novi, misliš novi neotpakovani iz radnje ili novi u sistemu a polovni?

Ne nalazim info u vezi visokotonskog drivera da li poseduje ferofluid unutar procepa gde se kreće špulna. Najčešća zaglušenost i mala efikasnost električno ispravnih visokotonaca može da se sredi zamenom dotrajalog ferofluida koji je izgubio svoje karakteristike i ponaša se kao damper oscilacija kalema utišavajući zvuk visokotonca.

Ne kažem da je u ovome stvar, ali je najčešće ovo uzrok kod ispravnih visokotonaca sa osetno utišanim radom.

Majko mila...:heat

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...