Jump to content


Wharfedale Diamond 11 mutan zvuk


dukisha

Recommended Posts

  • Replies 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kladim se, da ako se prekopa po kp mogu da se nadju zvucnici do 100€ od kojih ce ti otpasti vilica, mislim da bespotrebno narucujes i gomilas zvucnike ne bi li iskocio sveti gral. Po mom misljenju pogresan pristup, no...tvoj izbor-ne bih da ti remetim bilo sta...

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Spachek said:

Kladim se, da ako se prekopa po kp mogu da se nadju zvucnici do 100€ od kojih ce ti otpasti vilica, mislim da bespotrebno narucujes i gomilas zvucnike ne bi li iskocio sveti gral. Po mom misljenju pogresan pristup, no...tvoj izbor-ne bih da ti remetim bilo sta...

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

ja sam pitao za preporuku ali meni niko nista ne preporucuje.

drugo meni trebaju za sobu zvucnici malih dimenzija. idealne dimenzije bi bile visina do 28cm, sirina do 17 i dubina do 25 . To mi je jako tesko da nadjem u oglasima. Ima odlicnih podnostojecih koje bih uzeo na keca da nisam kupio ovoliko diamondsa :D

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, dukisha said:

ja sam pitao za preporuku ali meni niko nista ne preporucuje.

drugo meni trebaju za sobu zvucnici malih dimenzija. idealne dimenzije bi bile visina do 28cm, sirina do 17 i dubina do 25

kolege sa Foruma se po meni ubiše sa savetima oko pozicioniranja/prerade/probanja u drugom okruženju/zameni zvučnika. Meni to ne zvuči kao "meni niko ništa ne preporučuje".

Probaj bar neke stvari od toga pre nego što odustaneš od ovih inkrimisanih zvučnika. Ako mesto zvučnika ostane tamo gde se sada nalaze uz tvrdoglavo odbijanje da dobiju neke krštene stalke mislim da nijedan zvučnik neće zasijati u svom punom sjaju i da će se u prvi plan ugurati zvučni pečat pozicije zvučnika u sobi.

Imam još jedan savet, može momentalno da se odbije kao glup: Bose Acoustimass jedan subwoofer + 2 satelita. Veoma daleko od HiFi čistunstva ali lako smeštajno u sobi, lako nabavljivo u pristojnom stanju, zadovoljava 90% vremena nekritičnog neobaveznog slušanja muzike. Ima ga u crnoj i beloj boji tako da ne narušava sklad sobe a žene piškaju firnajz jer se ništa ne vidi a u odnosu na viđeno ekstra se čuje...

https://www.bose.com/en_us/products/speakers/stereo_speakers/acoustimass-5-speaker-system.html#v=am5_v_black

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, zflazar said:

kolege sa Foruma se po meni ubiše sa savetima oko pozicioniranja/prerade/probanja u drugom okruženju/zameni zvučnika. Meni to ne zvuči kao "meni niko ništa ne preporučuje".

Probaj bar neke stvari od toga pre nego što odustaneš od ovih inkrimisanih zvučnika. Ako mesto zvučnika ostane tamo gde se sada nalaze uz tvrdoglavo odbijanje da dobiju neke krštene stalke mislim da nijedan zvučnik neće zasijati u svom punom sjaju i da će se u prvi plan ugurati zvučni pečat pozicije zvučnika u sobi.

Imam još jedan savet, može momentalno da se odbije kao glup: Bose Acoustimass jedan subwoofer + 2 satelita. Veoma daleko od HiFi čistunstva ali lako smeštajno u sobi, lako nabavljivo u pristojnom stanju, zadovoljava 90% vremena nekritičnog neobaveznog slušanja muzike. Ima ga u crnoj i beloj boji tako da ne narušava sklad sobe a žene piškaju firnajz jer se ništa ne vidi a u odnosu na viđeno ekstra se čuje...

https://www.bose.com/en_us/products/speakers/stereo_speakers/acoustimass-5-speaker-system.html#v=am5_v_black

ja sam o pozicioniranju citao na ovom forumu, tu sam i nasao temu za ove akusticne podloge i zato sam ih i kupio. kakav ce efekat biti videcemo kad stignu sledece nedelje. meni niko ne preporucuje sta da kupim, koje zvucnike da ganjam. mada sam ja bio izricit novo je novo, ali sam nakon svega ovoga korigovao stav i sad bih pre kupio polovno nego novo.

stalke sam porucio hifi tribe sa kp ali to je za dnevnu sobu. u mojoj sobi nema mesta za stalak i drzim zvucnike na stolu odmah pored monitora. nemam gde da ih pomerim, jednostavno nema. da li zbog toga treba da odustanem od dobrih zvucnika i kupim neke kompjuterske?! to je sve individualno. ja najvise vremena provodim u svojoj sobi, tu radim, tu spavam, i zelim da uzivam u zvuku sto je vise moguce jer celokupno slobodno vreme provodim slusajuci muziku.

sa malo ekvilajzera diamondsi sviraju brutalno! i da , znam da su ekvilajzeri jeres u svetu hifi ali sta je tu je. treba sad da rusim kucu i zidam sve ponovo da bih pozicionirao dva zvucnika u sobi... nena smisla

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, zflazar said:

Imam još jedan savet, može momentalno da se odbije kao glup: Bose Acoustimass jedan subwoofer + 2 satelita. Veoma daleko od HiFi čistunstva ali lako smeštajno u sobi, lako nabavljivo u pristojnom stanju, zadovoljava 90% vremena nekritičnog neobaveznog slušanja muzike.

Ovo je dobar savet za mali prostor.

Slusao sam ove zvucnike jako davno u jednoj NBG micro sobi i to je radilo toliko dobro da je ostavilo pozitivan utisak koji pamtim i posle 25+ godina.

Link to comment
Share on other sites

Jedan poznanik iz Slovačke, inače, kolekcionar i ozbiljan poznavalac vina mi je jednom prilikom rekao nešto u vezi vina, što može biti primenjeno i na hifi, kao i na svaki drugi hobi, a to je:

 

Svako može da kupi dobro skupo vino i nije u tome poenta, poenta je u tome da samo vrstan poznavalac može da pronađe i kupi dobro jeftino vino...

 

Ne treba vezivati dobar zvuk za $$$.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Zexx said:

+++1B)

Баш тако. :blah

10 sati ranije, TekManijak said:

Ne razumem zasto ponovo narucujes wharfedale i to iz iste kategorije. Ako si konstatovao da ti se ne svidja njihov zvuk trebao si odmah preci na nesto drugo. Mislim da izmedju  9.1 i 11.1 neces ni primetiti razliku.

Dali zensor bi vec imao znacajno drugaciji karakter od wharfedale. 

Зар не видиш да му је то добар извор са очигледно одличним попустом за накнадну препродају на КП где и сам има више од 600 оцена?

@dukisha сада сви знамо да имаш неколико пари звучника за продају, па можеш напокон затворити ову дискусију из које како кажеш ниси добио ни један предлог.

Link to comment
Share on other sites

  • Ljuba locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...