Jump to content


Wharfedale Diamond 11 mutan zvuk


dukisha

Recommended Posts

  • Replies 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

3 minutes ago, prophet said:
20 minutes ago, zeljko1974 said:
Ајте ви прво ,молим вас .....
Мслм, појасните ви фиелд којл, па да идемо даље......пошто ја не знам и не разумем се , јелте .као што сам и рекао...

Field coil je elektromagnet. U slucaju zvucnika to znaci da je potrebno povezati ga na DC da bi se formiralo magnetno polje.

Добро.

 

Лоренц лп 312 има магнет, повезан је на ДЦ.

не разумем се у ту тему....тако да нисам вам ја баш најбољи саговорник, али сам ту да научим....

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, prophet said:

Permanentni ili elektromagnet?

 

не знам, питаћу другара

ево га, одговор је алнико магнет

ипак сам га ја погрешно разумео, каже ми другар јес луд,какав филд којл, па то кошта ко светог петра кајгана, хехехе, кад нисам умро од смеха...ето, разјаснио сам и себи, а и вама мистер профет....

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivanp said:

Kakav crni "sweet spot", pa čovek sluša 4 kutijice. To nikad ne ispadne dobro osim sa mini linijama!

Bez zahebancije poznajem par ljudi koji čuju kad komarcu trokira levo krilo. Toliko dobro čuju da im je svako iole glasnije slušanje muzike napor.
Dosadan čiča, e hebi ga. Uzmi ti dva malo ozbiljnija (veća) zvučnika i navikavaj se polako. 11.2 na pr!

Pa ne slusa valjda oba para istovremeno. Cak i mini linja moze da kreira "pozornicu" u nekoj meri, a ovaj njegov sistem bi trebalo da to uradi na mnogo visem nivou,  njemu kao pocetniku bi to trebalo da bude veliko "WOOOW" pri prvom slusanju.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, maxa said:

... Ako Yamaha ostaje u sistemu, onda preporuka za zvucnike budzet klase:

Monitor Audio,

B&W (najslicnija boja Panasonic zvuku ali naravno mnogo sofisticiranije),

Dali 

MA nikako, slusao sam bronze bas sa yamahom i ne.

B&W 686? Dali Zensor 1 , 3?

Link to comment
Share on other sites

не знам, питаћу другара
ево га, одговор је алнико магнет
ипак сам га ја погрешно разумео, каже ми другар јес луд,какав филд којл, па то кошта ко светог петра кајгана, хехехе, кад нисам умро од смеха...ето, разјаснио сам и себи, а и вама мистер профет....
 
Zahvaljujem.
Link to comment
Share on other sites

Nego jel prodajes ti te Diamonde? :) 

 

A da probas drugo pojacalo, ta Yamaha je teska konfekcija. Kad kazem drugo, recimo mislim na neku Regu sa KP ili Roksan...

 

Ja sam imao WF 225, kajem se što sam prodao.

 

A vrlo moguće da jednostavno pogađaju tvoj room mode i zato ti nije čist zvuk. 

 

Probaj da ti neko uradi room correction softverski pa vidi. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bkrmar said:

Nego jel prodajes ti te Diamonde? :) 

 

A da probas drugo pojacalo, ta Yamaha je teska konfekcija. Kad kazem drugo, recimo mislim na neku Regu sa KP ili Roksan...

 

Ja sam imao WF 225, kajem se što sam prodao.

 

A vrlo moguće da jednostavno pogađaju tvoj room mode i zato ti nije čist zvuk. 

 

Probaj da ti neko uradi room correction softverski pa vidi. 

 

Prodajem ove 11.0, kacim ih uskoro na jedan sajt za prodaju

Link to comment
Share on other sites

Sad videh tek da im port puca nazad, a ne dole... preskoćiću, nijedan zvučnik sa portom nazad mi nije dobro zvučao u sobi. 

Kad vec menjas, gledaj da uzmes neke sa portom napred ili kompresione, mada novih nema puno a da nisu Hi End...

Portovani zvučnici pogotovu pozadi su strašan korak nazad u svetu hi-fi. Barem iz mog skromong iskustva

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bkrmar said:

Sad videh tek da im port puca nazad, a ne dole... preskoćiću, nijedan zvučnik sa portom nazad mi nije dobro zvučao u sobi. 

Kad vec menjas, gledaj da uzmes neke sa portom napred ili kompresione, mada novih nema puno a da nisu Hi End...

Portovani zvučnici pogotovu pozadi su strašan korak nazad u svetu hi-fi. Barem iz mog skromong iskustva

Dole je na 11.1 koje trenutno koristim. Uz ekvilajzere ja sam odusevljen zvukom. Bez ekvilajzera u foobaru zavrsili bi u kontejneru

Link to comment
Share on other sites

Radi se o mom ukusu. Ovo jednostavno nije za mene. Slusao sam ih i u salonu i zvuce isto kao i kod mene kuci. Jednostavno meni ne lezi taj karakter. Ili procitajte svih 7 strana i pratite razvoj situacije ili ne komentarisite.

U principu ovde se prica za mene zavrsava.

Diamondsi 11.1 idu u dnevnu sobu, 11.0 idu na prodaju, a ja trazim dalje za sebe.

Post clana @maxa mi je otvorio oci da nisu krivi zvucnici vec da je do mene. Treba mi nesto svetlije poput tih panasonic zvucnika sto ce da vristi. Jedino sto njima zameram je sto ne cujem toliko detalja i zato bih da predjem na nesto bolje ali istog karaktera. Diamondse bih ostavio samo iz jednog razloga, Rebroff Ochi Chernye zvuci fantasticno, najezim se ceo, ali dzabe kad ja to slusam jednom u 3 meseca. Kad to pustim nije ni mutno ni muljavo vec savrseno.

Svakako cemo malo prepraviti ovde 11.1 , nadam se da hocemo, pa cu javiti utiske.

Sto se mene tice ovde bih stavio tacku.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam do skoro top zvučnik za tebe, BiW DM100i, urađena skretnica, ali sam oštetio viskotonac pa sam stavio neki Monacor iste impedanse ali maaalo vece osetljvisti. To je onako taman bilo svetlije, da ne kažem vrištalo ali je mene zamaralo pa je otišao u delove :) 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, dukisha said:

MA nikako, slusao sam bronze bas sa yamahom i ne.

B&W 686? Dali Zensor 1 , 3?

...iz svega gore pomenutog definitivno B&W 686, neces pogresiti. Skoro sam ga slusao kod drugara u sistemu Marantz PM 6006 i CD 6006. Vrlo zivahan i detaljan zvucnik sa odlicnim prostorom.

off....sinergija cini cuda u hi fi ju...

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, TurboMaximus said:

Da li je neko predložio supertviter?

Na onakvu krivu iznad 10khz supervisokotonac je ko so na ranu. Ako je stvarno takva kriva. Nejasni srednji mogu biti i zbog manjka ili loše složenog dampinga u kutiji, zatim zbog viška visokih ili nekih drugih frekvencija (efekat maskiranja), pogrešno faziranih drivera i još puno razloga.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...