Jump to content


Wharfedale Diamond 11 mutan zvuk


dukisha

Recommended Posts

1 minute ago, vdzele said:

Željko - Ti predlažeš opet neki engleski zvučnik.

Postoji odredjena zajednica u ovom sportu koji smatraju da postoji takozvana Engleska škola zvuka. Po njima postoji jedna prepoznatljiva nota u tonu. Da li postoji mogućnost da će mu i ovi zvučnici biti muljavi?

 

Монитор Аудио, тешко да може бити муљав звук код њих.Они важе као пропагатори отвореног звука , који вуче на светлији карактер целе музичке позорнице.Поготово упарени са јамахом. Чак мислим да сам негде прочитао да их тако и нуде у 4аудио продавницама, значи јамаха+монитор аудио.

Мслм, не мора енглески зучник, само сам то навео као могуће кандидате, тј ово сам слушао више пута.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Мени лично, да будем искрен за сад одговара тај ББЦ соунд, а толико тога има још да послушам, само недостаје муниције, јелте :-D, а златно добаа не да пичи, све у шеснаест ......код другара сам слушао за викенд опен бафле, доле иде прво  бас у диј варијанти, па онда филд koјл(field coil) лоренц лп 312, а горе је фостекс Т900А....а брррррр, брате мили, са мојм меридијаном 551 ради одлично, он тек чека његов амп, неке лампе му се праве, ма где је крај овој причи ја стварно не знам. Чова има и кондиционер, па брука напонске, звичничке и итд.

 

Тако да, немам ти ја стриктно сад бетон варијанта ББЦ соунд, него тренутно то сад слушам.....

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je dj.nik potpuno u pravu. ORL pregled bi dobro dosao. Diamond-i moraju bar duplo bolje da zvuce od bilo koje mini linije.

Ko se seca pre nekih 4-5 godina i ja sam imao jako slicnu temu ovoj. Prvi zvucnici mission m34i i tvrdio da mi lepse zvuci  muzika preko TV zvucnika nego preko sonyu risivera  i mission-a. I ja sam menjao kablove, pojacala i tek posle godinu dana samo odjednom zvucnici prosvirase deset puta bolje nego ranije. I to tako par dana i ponovo se vrati na staro.

Tada sam isao na ORL pregled i ustanovljeno mi je da mi se pritisak u usnom kanalu ne izjednacava sa spoljnim pritiskom i usi su mi blago zapusene. I dalje sam na slusnom testu imao prolaznu ocenu ali je problem postojao.

Na kraju se ispostavilo da je to sve nastalo zbog problema sa sistemom za varenje i dan danas imam periode zapusenosti i noramlog sluha.

Inace ako je ipak samo stvar u tome da dukishi ne lezi engleski zvuk, neka poslusa jm lab 706v, mada i q acoustic ima slican, otvoren zvuk (a naveo je da mu ni oni ne odgovaraju).

Naravno ostaje mu i opcija da kod nekoga poslusa neke starije "nemce". Mission pored starog grundiga zaista zvuci kao da je jastuk prebacen preko njega. Ali i dalje je to lep zvuk  nema tu kristalnost kao kod nemaca.

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, TekManijak said:

Mislim da je dj.nik potpuno u pravu. ORL pregled bi dobro dosao. Diamond-i moraju bar duplo bolje da zvuce od bilo koje mini linije.

Ko se seca pre nekih 4-5 godina i ja sam imao jako slicnu temu ovoj. Prvi zvucnici mission m34i i tvrdio da mi lepse zvuci  muzika preko TV zvucnika nego preko sonyu risivera  i mission-a. I ja sam menjao kablove, pojacala i tek posle godinu dana samo odjednom zvucnici prosvirase deset puta bolje nego ranije. I to tako par dana i ponovo se vrati na staro.

Tada sam isao na ORL pregled i ustanovljeno mi je da mi se pritisak u usnom kanalu ne izjednacava sa spoljnim pritiskom i usi su mi blago zapusene. I dalje sam na slusnom testu imao prolaznu ocenu ali je problem postojao.

Na kraju se ispostavilo da je to sve nastalo zbog problema sa sistemom za varenje i dan danas imam periode zapusenosti i noramlog sluha.

Inace ako je ipak samo stvar u tome da dukishi ne lezi engleski zvuk, neka poslusa jm lab 706v, mada i q acoustic ima slican, otvoren zvuk (a naveo je da mu ni oni ne odgovaraju).

Naravno ostaje mu i opcija da kod nekoga poslusa neke starije "nemce". Mission pored starog grundiga zaista zvuci kao da je jastuk prebacen preko njega. Ali i dalje je to lep zvuk  nema tu kristalnost kao kod nemaca.

 

На ово све могу да додам и старе Кантоне, они знају изузетно лепо и отворено да свирају.

Link to comment
Share on other sites

768058d1563045914-makes-speaker-sound-muddy-bad-dwarves-jpg

Muljav zvuk lezi priblizno izmedju 300Hz i 440Hz. Nazalost, u tom opsegu je skoro je podjednak uticaj kako prostorije, tako i sistema. Dobro bi bilo da ti neko snimi zvuk u sobi (REW) i da se vidi kakav je frekventni odziv u tom opsegu, delay i RT60. Koliko se secam, Nixie ima mernu opremu, ne bi bilo lose izmeriti.

Link to comment
Share on other sites

U foobar ekvilajzerima kad malo smanjim 311 , 440 i 622hz zvuk postane podnosljiv

Kakav ORL pa do juce sam slusao mini liniju i jasno cuo, kako to preko noci mi se zapusio usni kanal? Ne lezi mi zvuk i to je to.

Focal, Canton, ima li jos preporuka?

Link to comment
Share on other sites

Na diamond 225 visoki su toliko bili tihi i povučeni prvih pet dana da sam i ja mislio da im je takav karakter posto je i meni bilo prvi put da ih slušam .. medjutim kao što rekoh , zv.kutije su se jedan dan jednostavno otvorile i to uparene sa rotel ra 6 zvuče prilično dobro . 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, dukisha said:

U foobar ekvilajzerima kad malo smanjim 311 , 440 i 622hz zvuk postane podnosljiv

Kakav ORL pa do juce sam slusao mini liniju i jasno cuo, kako to preko noci mi se zapusio usni kanal? Ne lezi mi zvuk i to je to.

Focal, Canton, ima li jos preporuka?

Koliko sati kutije rade kod tebe ?

Link to comment
Share on other sites

dukisha, Jel imas osecaj kreiranja zvucne slike? Kada sednes u tzv. "sweet spot" i zatvoris oci da li mozes svakom zvuku da odredis tacnu poziciju. Znaci, glas bi trebalo da ti bude u sredini, neki instrumenti levo ili desno, ispred ili iza pevaca pa cak i van granica zvucnika. Izmedju svakog instrumenta trebalo bi da se oseti kao da postoji prazan prostor ili vazduh. Ako postoji ta scena onda je sve u redu i sa zvucnicima i sa tvojim sluhom samo ti jednostavno ne odgovara njihov karakter. Onda jedino da se okrenes nekim nemackim zvucnicima, gorepomenuti cantoni, heco, mb quart, grunding itd...

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, dj.nik said:

ORL klinika bi po meni bio najlogičniji izbor. E sad, dal' ima engleska, nemačka, francuska il' druga škola, treba proveriti.

Šest strana palamuđenja. Lele...  

Sad vidim da sam zaboravio da posaljem post na ovu temu.Onog momenta kad je pokretac rekao da se svim ukucanima vise svidja zvuk nego dosad pomislio sam na audiometriju.Atenuator na visokotoncu takodje nije lose resenje,ako se slabije cuju visoki tonovi.Ja ga imam na predlog iz RAAL za njihov ribon,radi uskladjivanja sa zvucnikom ali se moze koristiti  u svrhu da nadohnadi ono sto sluhu fali.Posle 40 je gubitak gornjih frekvencija u sluhu normalan.Nije se atenuator bzvz ugradjivalo nekad na starim JBL i drugim kutijama iz 70-tih.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, damic said:

768058d1563045914-makes-speaker-sound-muddy-bad-dwarves-jpg

Muljav zvuk lezi priblizno izmedju 300Hz i 440Hz. Nazalost, u tom opsegu je skoro je podjednak uticaj kako prostorije, tako i sistema. Dobro bi bilo da ti neko snimi zvuk u sobi (REW) i da se vidi kakav je frekventni odziv u tom opsegu, delay i RT60. Koliko se secam, Nixie ima mernu opremu, ne bi bilo lose izmeriti.

ovo je otkrovenje, sad kad sam se poigrao sa ekvilajzerima u foobaru mogu da slusam normalno muziku i sad su mi odlicni :D

Samo da su malo svetliji

 

Link to comment
Share on other sites



па онда филд koјл(field coil) лоренц лп 312


Da li je ovo tacna informacija da je u pitanju field coil? Kakva je to koncepcija gde se kombinovano koriste field coil i permanent magneti? Meni se cini da si nesto pogresno razumeo. Lorentz je dual coil AlNiCo.
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, prophet said:


 

 


Da li je ovo tacna informacija da je u pitanju field coil? Kakva je to koncepcija gde se kombinovano koriste field coil i permanent magneti? Meni se cini da si nesto pogresno razumeo. Lorentz je dual coil AlNiCo.

Баш сам питао другара и тако ми написао чоеци у поруци, ја тако и пренео......доле диј басс хелпер, па лоренц који иде до 10килохерца и фостекс гура даље.....хебем ли га шта и како, али то свира до 00...

..а да будем искрен не разумем се баш нешто у ту тему.....тако да "џаба сте кречили" :-D

 

тј, џаба ви мене питате.

но хард филинг, џаст а кидинг:-D

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, dukisha said:

ovo je otkrovenje, sad kad sam se poigrao sa ekvilajzerima u foobaru mogu da slusam normalno muziku i sad su mi odlicni :D

Samo da su malo svetliji

 

Gledaj, ti što si pobrojao su sve Britanski zvučnici.Probaj da poslušaš i druge.Možda ti se svidi

Link to comment
Share on other sites




..а да будем искрен не разумем се баш нешто у ту тему.....


Zbog toga i pitam, da razjasnimo nejasnoce. Ako je tako kao sto kazes onda ispada da se i drugar ne moze pohvaliti poznavanjem tematike. Pitanje je jednostavno, da li je ili nije field coil?
Link to comment
Share on other sites

Just now, prophet said:


 

 


Zbog toga i pitam, da razjasnimo nejasnoce. Ako je tako kao sto kazes onda ispada da se i drugar ne moze pohvaliti poznavanjem tematike. Pitanje je jednostavno, da li je ili nije field coil?

Ајте ви прво ,молим вас .....

Мслм, појасните ви фиелд којл, па да идемо даље......пошто ја не знам и не разумем се , јелте .као што сам и рекао...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, TekManijak said:

dukisha, Jel imas osecaj kreiranja zvucne slike? Kada sednes u tzv. "sweet spot" i zatvoris oci da li mozes svakom zvuku da odredis tacnu poziciju. Znaci, glas bi trebalo da ti bude u sredini, neki instrumenti levo ili desno, ispred ili iza pevaca pa cak i van granica zvucnika. Izmedju svakog instrumenta trebalo bi da se oseti kao da postoji prazan prostor ili vazduh. Ako postoji ta scena onda je sve u redu i sa zvucnicima i sa tvojim sluhom samo ti jednostavno ne odgovara njihov karakter. Onda jedino da se okrenes nekim nemackim zvucnicima, gorepomenuti cantoni, heco, mb quart, grunding itd...

Kakav crni "sweet spot", pa čovek sluša 4 kutijice. To nikad ne ispadne dobro osim sa mini linijama!

Bez zahebancije poznajem par ljudi koji čuju kad komarcu trokira levo krilo. Toliko dobro čuju da im je svako iole glasnije slušanje muzike napor.
Dosadan čiča, e hebi ga. Uzmi ti dva malo ozbiljnija (veća) zvučnika i navikavaj se polako. 11.2 na pr!

Link to comment
Share on other sites

Ајте ви прво ,молим вас .....
Мслм, појасните ви фиелд којл, па да идемо даље......пошто ја не знам и не разумем се , јелте .као што сам и рекао...
Field coil je elektromagnet. U slucaju zvucnika to znaci da je potrebno povezati ga na DC da bi se formiralo magnetno polje.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...