Jump to content


Wharfedale Diamond 11 mutan zvuk


dukisha

Recommended Posts

  • Replies 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mali off

Kako neko može da garantuje da će zvučnici da rade, čak i 10 dana?

To mi nikada nije bilo jasno, jer, recimo, može da dođe do kvara na pojačalu, da ne odreaguje zaštita, propusti jednosmernu struju i zapali zvučnike. Ili je recimo kupac previše pojačai i zvučnici su prestali da rade.

To su jednostavno nemoguće situacije, a zakon je takav da kupac ima pravo da reklamira proizvod, jer je nemoguće utvrditi zbog čega je došlo do neispravnosti ili je neisplativo.

U ovom konkretnom slučaju, ako zvučnici nisu oštećeni i sačuvana je orignalna dokumentacija i ambalaža, mislim da ni trgovac ni kupac ne bi bili na gubitku ako bi vratio zvučnike. 

 

Link to comment
Share on other sites

Slazem se i ja... mislim da se usviravanjem nece znacajno promeniti karakter.

Koja je svrha budzenja kad se decku bas ne svidja ?

Slusanje u tudjem sistemu je bas to, informativno ali ne menja stvar, kad dodje kuci opet ce biti u istoj situaciji.... tj. ili idu kutije ili pojacalo.

Bolje je to vratiti ako je ikako moguce ili prodati posto je novo, ne mora se ici na nisku cenu.

Pa sledeci put slusati kutije koje se zele ( mada su i tad greske moguce, bar se slusalo a ne kupovalo napamet ).

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, sondek said:

U Usa se bukvalno tako biraju zvucnici.30 dana rok za vracanje,taman dosta da vidis kako se slazu sa sobnom akustikom.

Međutim, treba biti pošten, pa reći, tamo je kupovna moć mnogo veća i obrt je mnogo veći. Postoji određeni procenat na koji se računa da će biti vraćen, bilo da je fabrička greška ili jednostavno neodgovorni vlasnici i to ne prelazi 5% od ukupnog prometa. 

U slučaju da neko vrati proizvod, u ovom slučaju zvučnike, posle recimo 3 meseca i ne mogu se ponovo prodati kao novi, trgovac može da istakne cenu, za izloženi model 10 - 15 - 25% umanjenu i da ne bude u potpunosti na gubitku, da "kupi" mušteriju a da zakon bude ispoštovan.

Ovde je to malo drugačije, jer je zakon prilično liberalan, dozvoljava svašta kupcima a mi jednostavno nismo tržište koje to toleriše, tako da mogu da opstanu samo veliki trgovci.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Nixie said:

Ovo je Srbija, ovde se auto ponekad i spaljuje kad ne prođe tehnički pregled.:D

Može isto i za zvučnike, pravac furuna ako ne valjaju.

Jos jednom da ponovim.Lako tuđim qrcem u koprive.Ako postoji mogucnost mozda samo trosimo neki zakonski rok za reklamaciju pokretacu teme

Link to comment
Share on other sites

Ovo zagađenje udarilo izgleda na receptire za humor nekih članova.

Pa zar u Srba nije uvek bilo zezanja na račun sopstvene propasti.

U americi ovo u usa ono. Ko babe neke.

Čovek rekao da hoće u kantu da ih baci ili proda za bagatelu, znači pun mu onaj Q kopriva već dovoljno i izvinite za Francuski.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, sondek said:

Jos jednom da ponovim.Lako tuđim qrcem u koprive.Ako postoji mogucnost mozda samo trosimo neki zakonski rok za reklamaciju pokretacu 

Ja lepo rekoh šta će biti, a ti navalio pa ne puštaš. Za par dana ću imati slobodno popodne za slušanje. Saznaćemo lagano da li su ispravni i šta je problem. Njegovi su tako da može da radi sa njima šta hoće.

Link to comment
Share on other sites

Evo da se oglasi vlasnik.

Nije problem u zvucnicima nego u meni! Meni ne lezi njihov karakter. Medjutim sad imam drugi problem. Slusao sam Monitor Bronze, Wharfedale i Q Acoustics i nista od toga mi ne odgovara. Sta da kupim sledece?! Ja ne znam sta to danas prave i kako prave jer meni je sve mutno bez obzira na pojacalo, poziciju itd... I nije mi jasno na sta ste vi svi ovde naviknuti... ali ajde, o ukusima se ne raspravlja.

Dakle zvucnici su ispravni (na osnovu onoga sto sam ja slusao danas u salonu)!

Dogovorio sam se sa clanom sa foruma da ih (Diamond 11.1) malo prepravimo ovih dana pa da vidimo koliko ce biti poboljsanje. Prepravicemo ih sigurno jer garancija u mom slucaju ne vazi (nisu kupljeni u Srbiji), a ja da ih saljem nazad skuplje me kosta nego da kupim nove. A, pravim i sistem u dnevnoj sobi tako da ima mesta za njih. Lepi su za oko i dobro se cuju (ko voli takav zvuk). Mojim ukucanima oni zvuce savrseno, kazu nikad nisu culi vise detalja i nisu znali da instrumenti mogu tako dobro da sviraju preko zvucnika. Ali oni su naviknuti na samsung soundbar i za bolje ne znaju.

Sve u svemu nisu losi ovi Diamondsi 11.1 a ni 11.0,  ali eto jedino sto su mi mutni vokali - meni su mutni, a drugima nisu. Nekome se svidja nekome ne. Znaci treba mi nesto jos svetlije i toplije jer su ovi Diamondsi cak i u kombinaciji sa Yamahom previse tamni za moj ukus. Ogresio sam se o zvucnike... Trebalo je da ih slusam pre kupovine ali eto... I ne zalim jer sam naucio lekciju - prvo slusam pa kupujem!

Znaci kao sto rekoh, prepravicemo ih sigurno da budu bolji. Prepravicemo 11.1 , a 11.0 ce uskoro biti okaceni na prodaju i neko ce se obradovati jer ce dobiti solidnu konfekciju za male pare. Mada cu pre gledati da ih menjam glavu za glavu. Cisto da isprobam nesto novo jer novac je bacen i to je to, bolje da menjam i isprobam sto vise jer izgleda da je to jedini nacin da dodjem to onoga sto zelim.

9 hours ago, maxa said:

Sistem je odlican ali su Diamondi jednostavno takvi zvucnici, sa tamnim zvukom. Tacno znam o cemu govoris jer sam imao , tu Panasonic mini liniju sa tim zvucnicima, a i Diamond zvucnike. Panasonic zvucnici su dosta iskricaviji od diamonda, dok su diamond onako laid back ugladjenija audiofilska varijanta zvuka. E sad, ukusi su razliciti, ako hoces da zadrzis Diamonde, moja preporuka je NAD ili DENON elektronika, meni se Diamond jedino dopao sa tim brendovima. 

 @maxa je u ovom postu sve objasnio. Yamahu ne menjam, e sad koje zvucnike uzeti? Zelim isti karakter kao Panasonic samo bolje.

 

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, banebg81 said:

 

To su jednostavno nemoguće situacije, a zakon je takav da kupac ima pravo da reklamira proizvod, jer je nemoguće utvrditi zbog čega je došlo do neispravnosti ili je neisplativo.

Majstori koje poznajem kazu da moze ds se dodje do zakljucka na koji nacin je doslo do kvara...

Link to comment
Share on other sites

Evo da se oglasi vlasnik.
Nije problem u zvucnicima nego u meni! Meni ne lezi njihov karakter. Medjutim sad imam drugi problem. Slusao sam Monitor Bronze, Wharfedale i Q Acoustics i nista od toga mi ne odgovara. Sta da kupim sledece?! Ja ne znam sta to danas prave i kako prave jer meni je sve mutno bez obzira na pojacalo, poziciju itd... I nije mi jasno na sta ste vi svi ovde naviknuti... ali ajde, o ukusima se ne raspravlja.
Dakle zvucnici su ispravni (na osnovu onoga sto sam ja slusao danas u salonu)!
Dogovorio sam se sa clanom sa foruma da ih (Diamond 11.1) malo prepravimo ovih dana pa da vidimo koliko ce biti poboljsanje. Prepravicemo ih sigurno jer garancija u mom slucaju ne vazi (nisu kupljeni u Srbiji), a ja da ih saljem nazad skuplje me kosta nego da kupim nove. A, pravim i sistem u dnevnoj sobi tako da ima mesta za njih. Lepi su za oko i dobro se cuju (ko voli takav zvuk). Mojim ukucanima oni zvuce savrseno, kazu nikad nisu culi vise detalja i nisu znali da instrumenti mogu tako dobro da sviraju preko zvucnika. Ali oni su naviknuti na samsung soundbar i za bolje ne znaju.
Sve u svemu nisu losi ovi Diamondsi 11.1 a ni 11.0,  ali eto jedino sto su mi mutni vokali - meni su mutni, a drugima nisu. Nekome se svidja nekome ne. Znaci treba mi nesto jos svetlije i toplije jer su ovi Diamondsi cak i u kombinaciji sa Yamahom previse tamni za moj ukus. Ogresio sam se o zvucnike... Trebalo je da ih slusam pre kupovine ali eto... I ne zalim jer sam naucio lekciju - prvo slusam pa kupujem!
Znaci kao sto rekoh, prepravicemo ih sigurno da budu bolji. Prepravicemo 11.1 , a 11.0 ce uskoro biti okaceni na prodaju i neko ce se obradovati jer ce dobiti solidnu konfekciju za male pare. Mada cu pre gledati da ih menjam glavu za glavu. Cisto da isprobam nesto novo jer novac je bacen i to je to, bolje da menjam i isprobam sto vise jer izgleda da je to jedini nacin da dodjem to onoga sto zelim.
 [mention=8875]maxa[/mention] je u ovom postu sve objasnio. Yamahu ne menjam, e sad koje zvucnike uzeti? Zelim isti karakter kao Panasonic samo bolje.
 
Po meni je DIY najbolja opcija, ako znate šta radite, tako se ubedljivo najviše dobija za uloženo. Dalja prodaja je problematična, ali ako se prave zvučnici za sebe, to je to.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, somilenko said:

Po meni je DIY najbolja opcija, ako znate šta radite, tako se ubedljivo najviše dobija za uloženo. Dalja prodaja je problematična, ali ako se prave zvučnici za sebe, to je to.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Nemam blage veze :D

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, somilenko said:

Po meni je DIY najbolja opcija

DIY je opcija samo za zvučnike visoke klase, za konfekciju se ne isplati (ne može se za malo novca napraviti ni konfekcija).

Treba tražiti polovne u ceni ovih novih, sigurno je bolja kupovina.

Link to comment
Share on other sites

Ovde je rešenj

23 minutes ago, dukisha said:

Evo da se oglasi vlasnik.

Nije problem u zvucnicima nego u meni! Meni ne lezi njihov karakter. Medjutim sad imam drugi problem. Slusao sam Monitor Bronze, Wharfedale i Q Acoustics i nista od toga mi ne odgovara. Sta da kupim sledece?! Ja ne znam sta to danas prave i kako prave jer meni je sve mutno bez obzira na pojacalo, poziciju itd... I nije mi jasno na sta ste vi svi ovde naviknuti... ali ajde, o ukusima se ne raspravlja.

Dakle zvucnici su ispravni (na osnovu onoga sto sam ja slusao danas u salonu)!

Dogovorio sam se sa clanom sa foruma da ih (Diamond 11.1) malo prepravimo ovih dana pa da vidimo koliko ce biti poboljsanje. Prepravicemo ih sigurno jer garancija u mom slucaju ne vazi (nisu kupljeni u Srbiji), a ja da ih saljem nazad skuplje me kosta nego da kupim nove. A, pravim i sistem u dnevnoj sobi tako da ima mesta za njih. Lepi su za oko i dobro se cuju (ko voli takav zvuk). Mojim ukucanima oni zvuce savrseno, kazu nikad nisu culi vise detalja i nisu znali da instrumenti mogu tako dobro da sviraju preko zvucnika. Ali oni su naviknuti na samsung soundbar i za bolje ne znaju.

Sve u svemu nisu losi ovi Diamondsi 11.1 a ni 11.0,  ali eto jedino sto su mi mutni vokali - meni su mutni, a drugima nisu. Nekome se svidja nekome ne. Znaci treba mi nesto jos svetlije i toplije jer su ovi Diamondsi cak i u kombinaciji sa Yamahom previse tamni za moj ukus. Ogresio sam se o zvucnike... Trebalo je da ih slusam pre kupovine ali eto... I ne zalim jer sam naucio lekciju - prvo slusam pa kupujem!

Znaci kao sto rekoh, prepravicemo ih sigurno da budu bolji. Prepravicemo 11.1 , a 11.0 ce uskoro biti okaceni na prodaju i neko ce se obradovati jer ce dobiti solidnu konfekciju za male pare. Mada cu pre gledati da ih menjam glavu za glavu. Cisto da isprobam nesto novo jer novac je bacen i to je to, bolje da menjam i isprobam sto vise jer izgleda da je to jedini nacin da dodjem to onoga sto zelim.

 @maxa je u ovom postu sve objasnio. Yamahu ne menjam, e sad koje zvucnike uzeti? Zelim isti karakter kao Panasonic samo bolje.

 

Etoo rešenja,Yamaha se ne menja?Onda pojačalo pod mišku pa da se slušaju zvučnici pre kupovine!Kako ovo miriše posle te prepravke biće svetlo mutni:listen

Link to comment
Share on other sites

DIY je opcija samo za zvučnike visoke klase, za konfekciju se ne isplati (ne može se za malo novca napraviti ni konfekcija).

Treba tražiti polovne u ceni ovih novih, sigurno je bolja kupovina.

Niko nije ni pričao o DIY konfekciji, samo kada se uzme da je kod današnjih novih zvučnika oko 20 %, pa i manje od cene koja se plaća zapravo materijal (naravno imaju oni rabate na velike količine, ali neka nas izađe i duplo skuplje, to je 40 % i manje), uz solidno znanje i angažman jako puno se može postići za recimo 500 e u delovima.

 

Dodatno, karalter se može doštimavati korekcijom skretnice.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pošto su ti mutni Wharfedale-i?

Mislim novi?

ako su to ovi što sam ja našao a koštaju oko 180-200€ probaj da ih vratiš i zameniš za nešto što ti se dopadne u radnji. 

Ako ti to ne uspe, nađi nekog ljubitelja mutnog zvuka.

Ili se igraj sa njima do mile volje, nisam pametan.

sve u svemu probaj da poslušaš svoje sledeće zvučnike pre kupovine. Ovo je bila dobra škola a nije ni bila mnogo skupa.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zflazar said:

Pošto su ti mutni Wharfedale-i?

Mislim novi?

ako su to ovi što sam ja našao a koštaju oko 180-200€ probaj da ih vratiš i zameniš za nešto što ti se dopadne u radnji. 

Ako ti to ne uspe, nađi nekog ljubitelja mutnog zvuka.

Ili se igraj sa njima do mile volje, nisam pametan.

sve u svemu probaj da poslušaš svoje sledeće zvučnike pre kupovine. Ovo je bila dobra škola a nije ni bila mnogo skupa.

Не може да их врати, објаснио у претходном посту.

Шта бих ја урадио да сам на његовом месту, продао звучнике на кп сајту, купио нешто у секонд ханду. Нека постује овде тему, па ћемо му помоћи шта да нађе а да буде у оквиру буџета и слушно да му легне. Очигледно да му одговара  високо резолутан високотонац, пошто стално "тражи" отвореност  и детаље у звуку. Има тога на кп, само треба бити упоран и стрпљив.

има добрих монитор аудио  звучника, дали такође ту долази у обзир.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Sonichammer said:

Majstori koje poznajem kazu da moze ds se dodje do zakljucka na koji nacin je doslo do kvara...

Naravno da može, nije to nuklearni reaktor, problem je procedura, jer to oduzima mnogo vremena i novca sa neizvesnim ishodom. 

Ovo su mali zvučnici, možda mogu da ostanu u sistemu, bez modifikacija kao zadnji zvučnici u nekom 5.1 sistemu.

Meni B&W svira prilično otvoreno, svi njihovi modeli su jednostavno dobra kupovina, nemože mnogo da se pogreši. Opet, pre kupovine, najbolje je poslušati pa odlučiti.

Link to comment
Share on other sites

Željko - Ti predlažeš opet neki engleski zvučnik.

Postoji odredjena zajednica u ovom sportu koji smatraju da postoji takozvana Engleska škola zvuka. Po njima postoji jedna prepoznatljiva nota u tonu. Da li postoji mogućnost da će mu i ovi zvučnici biti muljavi?

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...