Jump to content


Wharfedale Diamond 11 mutan zvuk


dukisha

Recommended Posts

5 minutes ago, Father said:

Kada kažeš novi, misliš novi neotpakovani iz radnje ili novi u sistemu a polovni?

Ne nalazim info u vezi visokotonskog drivera da li poseduje ferofluid unutar procepa gde se kreće špulna. Najčešća zaglušenost i mala efikasnost električno ispravnih visokotonaca može da se sredi zamenom dotrajalog ferofluida koji je izgubio svoje karakteristike i ponaša se kao damper oscilacija kalema utišavajući zvuk visokotonca.

Ne kažem da je u ovome stvar, ali je najčešće ovo uzrok kod ispravnih visokotonaca sa osetno utišanim radom.

Ganz novo, ja prvi otvorio kutiju

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Probajte neki drugi ulaz, moguće je da je taj što koristite neispravan, takođe probajte i bez ton defeat (pure direct ako sam dobro zapamtio), moguće je da se dugme zaprljalo, što je sve "long shot" budući da je pojačalo relativno novo, no valja eliminisati što više nepoznatih.

Zvučnici su 85 i 87 dB osetljivosti, takvim zvučnicima uglavnom treba struje da se razmrdaju, te ih treba probati slušati glasnije. Takođe, tokom usviravanja Qts drajvera se menja kako vešanje omekšava, opšte poznato, te treba malo strpljenja pre donošenja odluke.

Dodatno, probajte zvučničke kablove manjeg poprečnog preseka, to zna da komplementira malim kutijama, kao i inter konekt male kapacitivnosti.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Kada kažeš novi, misliš novi neotpakovani iz radnje ili novi u sistemu a polovni?

Ne nalazim info u vezi visokotonskog drivera da li poseduje ferofluid unutar procepa gde se kreće špulna. Najčešća zaglušenost i mala efikasnost električno ispravnih visokotonaca može da se sredi zamenom dotrajalog ferofluida koji je izgubio svoje karakteristike i ponaša se kao damper oscilacija kalema utišavajući zvuk visokotonca.

Ne kažem da je u ovome stvar, ali je najčešće ovo uzrok kod ispravnih visokotonaca sa osetno utišanim radom.

Наопако.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, ab said:

 

Требало би да су се 2017. појавили као нов модел?

Ok, rekoh ne nađoh info da li uopšte i poseduju ferofluid u driveru. Samo sam spomenuo kao mogućnost. Meni je to bio slučaj na AR visokotoncima.

Siniša mi zamenio FF i sve radi normalno posle intervencije. Objasnio mi čovek u čemu je bio problem i ništa mi nije naplatio.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, jagermaister said:

Ne diraj ništa , samo ih pusti nek rade . Prosvirat će 100 % ;)

Daj Boze... javljam se za nedelju dana.

Ako prorade onda 11.0 idu na prodaju (jer to znaci da su ispravni) i neko sa foruma ce dobiti dobre zvucnike po smesnoj ceni.

Link to comment
Share on other sites

Male su šanse da su oba para neispravna, zar ne :) 

A to kada 'prorade' samo će da znači da si se navikao na zvuk. Pusti podloge i kablove i konektore i šta će ti sve već reći. 

Ali položaj zvučnika, stalci, soba i sve to, naravno ima smisla i menja zvuk drastično, ali ako 'prorade' na istoj poziciji, to je placebo 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Chieftec said:

Ako je ozbiljna tema, čovek se navikao na Panasonic zvučnike i to je to :) 

Meni zaista nije jasno da neko a da nije trolovanje, može ozbiljno da misli da podloga na kojoj stoji pojačalo može nešto da promeni, ne zvuk, nego bilo šta

Mislim da si sazreo da postavljaš pitanja, ali ne sebi.

Link to comment
Share on other sites

@dukisha

Moja napomena je bila u pravcu da se proveri da faze nisu obrnute, tj različite na dva zvučnika pa da ima poništavanja određenih frekvencija a ne da se obavezno promene.

U slučaju usviravanja zvučnika kada se okrenu jedan prema drugom, licem u lice, na jednom se ostavi normalna faza a na drugom se obrne da bi jedan drugog poništavali i naravno uključi se mono a sve u cilju da ne smetaju previše ukućanima i da ih korisnik ne sluša kako nebi bilo "navikavanja" i narušavanja objektivnosti. Kada se usviravanje zaveši vraćaju se faze u normalu na terminalima zvučnika.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, dukisha said:

Daj Boze... javljam se za nedelju dana.

Ako prorade onda 11.0 idu na prodaju (jer to znaci da su ispravni) i neko sa foruma ce dobiti dobre zvucnike po smesnoj ceni.

A da ti uzmeš njih "pod mišku" pa kod nekog kolege audiofila koji ima malo bolji sistem, da poslušate?

Danas sam slušao Diamond 11.2 na Marantzu, meni to dobro radi za cenu koštanja.

Možda je Willi u pravu.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, duka said:

A da ti uzmeš njih "pod mišku" pa kod nekog kolege audiofila koji ima malo bolji sistem, da poslušate?

Danas sam slušao Diamond 11.2 na Marantzu, meni to dobro radi za cenu koštanja.

Možda je Willi u pravu.

Otici cu do playera cim uhvatim malo slobodno vremena da cujem tu kombinaciju

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, dukisha said:

 

Zamenio sam + - na zvucnicima pa cemo videti. Za sada ne cujem razliku.

 

Čekaj, nemoguće je da ne čuješ razliku ako okreneš fazu. Pozovi nekog iskusnijeg kući da pregleda sve i da potvrdi da li je zvuk mutan i u čemu bi mogao biti problem.

Link to comment
Share on other sites

Što ložite momka :lol: . Jel iko osim mene ovdje čuo nove diamond izvadjene iz kutije ? Znači ... šanse nema da čuje ikakvu razliku dok ne prosviraju . Zatvorene su zvučno u početku za nevjerovat . Stavljali smo most na bi-wiring od narandžastog kabela , monokristala i jantzen posrebrene i sve je to bilo silovanje !!! Dok ne odrade svoje možeš da se  :klanjanje do mile volje :P

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, dukisha said:

Daj Boze... javljam se za nedelju dana.

Ako prorade onda 11.0 idu na prodaju (jer to znaci da su ispravni) i neko sa foruma ce dobiti dobre zvucnike po smesnoj ceni.

Kod mene možeš da ih doneseš na merenje. 

Pre dve godine sam malo preradio par Wharfedale 9.3. Malo su bili tamnijeg zvuka i imali prizvuk kante. Problemi su bili u damping materijalu (količina i položaj) i previše prigušenom visokotoncu.  Nisam ništa više menjao, ni žice ni kondenzatore, nije čovek hteo bio je zadovoljan kako zvuči posle prepravke.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...