Jump to content


Cene Audio uredjaja


aco

Recommended Posts

On 18.1.2020. at 13:42, Zexx said:

Teško da početkom 90-ih niko nije čuo barem za NAD 3020...:rolleyes:

Jeste od ovakvih kao mi, ali vecina na halo oglase je gotivila komercijalne marke.Ja sam u PG lagano prodavao Technics,Pioneer,Sony, ostalo onako.Bacio sam dva gramofona plastikanera jedan je bio Fisher drugi Pioneer, ono taaanki belt  jedan nije imao ni iglu ni belt .stajalo ....bukvalno ih nijesam imao dje,Tada je cd bio glavni medij i kaseta.Sad su takvi na KP od 60-80 evra.

Link to comment
Share on other sites

On 18.1.2020. at 13:46, vdzele said:

Čitam pre neki dan analizu jedne strane agencije gde Beograd ima najskuplju kvadraturu stana na svetu kad se podeli sa prosečnim primanjem.

Pa kad je tako sa životnim prostorom ne vidim razlog da ne bude i ovde. Veliko prokletstvo se uvuklo u narod.

Moj drug koji zivi u Stockholmu mi govori da je hrana cijenama skoro kao u CG izuzimajući voće i povrće.Ja sam bio tamo u vrijeme Ante Markovica, kupovao stalno naše novine i čitao sve i svašta.Pjaca u BG je bila jača cijenama negu u Stockholmu!Nekih godinu dana je to trajalo.

Tako da smo mi vrlo nerealni po mnogo čemu.Prije neki dan pogledah oglase Blocket.se i cijene su jače nego na KP.Naravno mislim na vintage uredjaje, i one polovne novijeg datuma.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Bato - hi - fi said:

Tako da smo mi vrlo nerealni po mnogo čemu.Prije neki dan pogledah oglase Blocket.se i cijene su jače nego na KP.Naravno mislim na vintage uredjaje, i one polovne novijeg datuma.

Sigurno su manje kod nas. Ali opet i ako podelimo te naše cene sa prosečnom platom opet ćemo i u ovom domenu biti u samom vrhu.

Mi smo takav narod. Mi se palimo na skupo. Umišljamo da ako je nešto skupo da je to ujedno i dobro. To sam video i kod naših u inostranstvu. Laktaju se da žive u skupim krajevim a nemaju primanja dovoljna za tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

Mnogi ljudi gledaju cene na trzistu i onda postavljaju cene, japanci su preplavili ebay sa nekim suludim cenama pa onda i kod nas tako, mene vise nervira klasifikacija i ocene stanja uredjaja, retko ko zna da je Aragon konstrukcija Dan Dagostina koji je svetsku slavu kasnije stekao u Krelu i stvarno me cudi da taj uredjaj nije prodat, danas u svetu polovnih uredjaja najvise cene postizu top uredjaji iz serija ali sa komplet ambalazom i mint stanju a u nasim oglasima cesto mozete videti "kolekcionarski primerak" itd, ima mnogo primera

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, i mene čudi da Aragon nije otišao, kao ni legendarni preamp Classe DR-5, koji je originalna konstrukcija ko-osnivača firme Classe Audio, David-a Reich-a (zato i ovo DR) i koji ih je, pored “starijeg brata”, modela DR-6, izbacio u orbitu.

Ali tako je kako je, očigledno oni koji imaju para ne žele/ne znaju za ova dva komada istorije, a oni koji bi kupili nemaju. A voleo bih kada bi oba otišla u ruke pravog zaljubljenika, a ne nekog valjatora.

I što neko napisa već....nije isto kupovati uređaj bez porekla i od tamo nekog koga niko ne zna, odnosno uređaj koji ima i jasno definisan put i može čovek da se raspita (ako već ne zna) o onome ko ga prodaje.

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, sondek said:

Naimovcima idu na ruku stalna poskupljenja koja su vec politika firme,svako prolece od 01.02. 5% linearno poskupljenje na sve vec najavljeno.Kad kupis polovan uredjaj skoro da nema sanse da na njemu izgubis.Ampovi  su im od pre 15-20g poskupeli bar 200%,tako da na polovnjacima nema gubitaka,uglavnom samo jos i zarada.Jedan prosecan shoebox polovnjak pre/power komplet bio 500-700eur.Danas dobra cena samo za snagas 500eur.Nisam dosad ni dinar na njima izgubio za 30g. jer cene u medjuvremenu odu gore,poklonim neki interkonekt ili nesto sto sam sam pravio da se bolje osecam,da se ljudi snadju sa njihovim komplikovanostima. Sa gramofonima je slicna stvar,samo sve stariji i skuplji.

He he , gramofoni su specifična situacija . Ko nije "gadljiv", a lukav i prepreden je  svakako će uzti kvalitetniji rabljeni uređaj nego za istu lovu novi . Naime kad kupiš novi stroj nakon izvjesnog vremena što ja znam dosadi ili ... kad ga prodaješ gubiš do 50 % . Na rabljenom teško da češ izgubiti i 10 % s tim da su sad oba rabljeni , a kvalitetniji je i dalje kvalitetniji :wink:. Trgovina ni norija . Nažalost uređaji vrede kolko če ih neko platiti , a prodavač more pjevat borbene :unsure:.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, vdzele said:

Sigurno su manje kod nas. Ali opet i ako podelimo te naše cene sa prosečnom platom opet ćemo i u ovom domenu biti u samom vrhu.

Mi smo takav narod. Mi se palimo na skupo. Umišljamo da ako je nešto skupo da je to ujedno i dobro. To sam video i kod naših u inostranstvu. Laktaju se da žive u skupim krajevim a nemaju primanja dovoljna za tako nešto.

Sve si rekao.Bas tako.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...