Jump to content


Cene Audio uredjaja


aco

Recommended Posts

Nema para kod nas, da se ne lažemo. Ne kupuju ljudi grobove od 80€ stare 40 god jer ne vole novije i skuplje(dobro, ima i takvih ali su retki). Toj robi ma dnu zato cena i raste iz godine u god. Ne pričam napamet, kad sam pre 5-6 god kupio Harmana HK6500 lako se nalazio za 70 do 100 € da a ja ga platio 80. Danas uglavnom ide za 100-120 iako je još tih 6-7 god stariji nego što je tad bio.

A sve što nije opšte poznato ima još veći problem. Jer tebi, recimo za amp, sad treba da se sklopi neko kome on treba, ima te pare i pritom zna za Aragon. Vrlo mala grupa ljudi...

Link to comment
Share on other sites

Meni nikako nije jasno kako ovo tvoje nije otislo odmah i to na forumu.Izgleda se ovde dolazi samo na trač partiju,a para niodkud.Pitanja oko gramofona i fono sekcija koliko hoces,gađa se s parama uglavnom tuđim,200,500,1000...za phono preamp.A kompletan Clase preamp sa mm i mc sekcijom za 600eur visi u oglasima.Takođe i Aragon legenda...mslm padalo se u frku i pozajmljivalo nekad za takve sprave...opsta anestezija.
Da ljudi vole da trguju vise nego uzivaju u hifi,muzici to takodje ne shvatam.Lik oglasi naim amp i napise "moze zamena za naim nap250 uz njegovu doplatu".Ja mu javim koja doplata,a on odgovara mi da to "zavrsimo preko sbl".Ja mu kazem da mi ne trebaju zvucnici, imao i mk1 i mk2 ,ne zanimaju me vise niti me zanima trgovina ,a on mi salje poruku "razmisli o ponudi"...jbt kakav smarac.Javis mu se konkretno za ono sto je sam oglasio da trazi,a njemu vise znaci da uvali nesto na silu,pritom ima pare za doplatu...da mu je to problem pa da razumem.Sta covek da pomisli,mozda ima neki njemu poznat feler na zvucnicima,jer ih nudi u toj zameni dosta povoljno,ili jednostavno voli da trguje.Jbg ja ne volim,jedino da ja ovde nekom ponudim da dodje jeftino do naim zvucnika...on posle ima dva pojacala,zavrzlame bezpotrebne.

Ljudi se danas, na zalost, zajme da bi otplatili ropstvo kredita i da mogu da prehrane porodice. Realnost standarda i zivota u ovoj zemlji.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

U pravu si da je krug potencijalnih kupaca za Aragon manji nego za HK, što zbog prepoznavanja brenda, što zbog novca.

Ali....izgleda da se scena dodatno polarizovala na one koji imaju i pucaju na znatno viši cenovni rang i one koji nemaju, pa im je i ovakav Aragon skup. Kao što rekoh, naićiće kupac, ako ne danas, onda za neko vreme....strpljen, spašen.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Spachek said:


Ljudi se danas, na zalost, zajme da bi otplatili ropstvo kredita i da mogu da prehrane porodice. Realnost standarda i zivota u ovoj zemlji.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Sve ja to znam,bolje od mnogih drugih,imam kredit u CHF...ali to je ovde debeo off.

Kao sto rekoh,gadjamo se ovde u sred gramofonskog hajpa na forumu sumama od 200,300 500... samo za fono sekciju,a ovde dobijes MM,MC i preamp kao centar sistema odlicnog brenda za 600eur.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, black coffe said:

Tko kupuje Aragon taj nema problema sa prepoznavanjem branda ! ? :wink:

Upravo tako,to uopšte nije nepoznat brend.Ako vec nije treba ga samo staviti na KP i napisati tekst na engleskom ili ga staviti na Ebay.Vec ce se javiti neko iz inostranstva,ne prodaje se to cesto u evropi.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aibo said:

Nema para kod nas, da se ne lažemo. Ne kupuju ljudi grobove od 80€ stare 40 god jer ne vole novije i skuplje(dobro, ima i takvih ali su retki). Toj robi ma dnu zato cena i raste iz godine u god. Ne pričam napamet, kad sam pre 5-6 god kupio Harmana HK6500 lako se nalazio za 70 do 100 € da a ja ga platio 80. Danas uglavnom ide za 100-120 iako je još tih 6-7 god stariji nego što je tad bio.

A sve što nije opšte poznato ima još veći problem. Jer tebi, recimo za amp, sad treba da se sklopi neko kome on treba, ima te pare i pritom zna za Aragon. Vrlo mala grupa ljudi...
 

To me podsjeti na NAD s pocetka 90-tih.Ja sam dva risivera kupio u pola godine  jedno pojacalo i sve u pola cijene ,a stari  2 godine, pojacalopo cijeni  kao da je neko Technics ono su 600/800 ili su 610/810....oni najeftiniji.Sad za NAD svi znaju.Sjećam se nekog lika iz Bele Crkve imao je na oglasima sve od Nad-a.To tada niko nije kupovao, ali tada nije bilo ni interneta, ni ovoliko informacija.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Bato - hi - fi said:

To me podsjeti na NAD s pocetka 90-tih.Ja sam dva risivera i jedno pojacalo placao u pola cijene risivera ,a stari  2 godine, pojacalo kao da je neko Technics ono su 600/800 ili su 610/810....oni najeftiniji.Sad za NAD svi znaju.Sjećam se nekog lika iz Bele Crkve imao je na oglasima sve od Nad-a.To tada niko nije kupovao, ali tada nije bilo ni interneta, ni ovoliko informacija.

Teško da početkom 90-ih niko nije čuo barem za NAD 3020...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ja ipak mislim da u ovoj temi ima dokonih popova! to kao da bih ja komentarisao da je golf 5 ili pasat 7 skup !! ko voli plati , kome žena dozvoli kupi i tako to.šta me i briga koliko je jedan scad ili ss400 kada nemam te pare da kupim i baš blago rečeno da me zabole nešto. ima u europskim novinama da se prodaje to i ono pa ko radi tamo i ima veliku platu kupi i donesi kuči i završio su sa hifi-jem i to je to    stvarno tema za palačinke sa kiselim kupusom  

Link to comment
Share on other sites

Ja kolko mogu da vidim (ako smem da kazem) je da i te retke uredjaje koje neko kupi pa zeli da proda posle 2 godine, stavi istu cenu za koju ih je kupio. Kao da je audio tehnika banka, koja nam stedi novac, pa kad nam zatreba, samo izbacis oglas - i voila. Logicno bi bilo da prodajna cena bude nesto niza, zar ne?

Ovo pricam za situaciju gde se prodaju retki uredjaji, ne konfekcija i komercijala za koju svi imamo novca i mozemo da kupimo

Link to comment
Share on other sites

Koja je cena po kojoj je kupljeno pre x godina? Da li je tada bila iole realna ili je kupljeno po višoj/nižoj? Ako je uređaj redak nekad mu tokom godina čak i poraste cena, primera ima dosta. Da li je rađen neki zahvat na uređaju ili ne?.....itd.....

Ne može da se kaže baš tako jednostavno da prodavac treba da snizi cenu za par godina korišćenja kao kompenzaciju amortizacije.

Ja npr. trenutno prodajem oba uređaja po nižoj ceni nego što su me koštali kada sam ih kupio, ali to je moja procena.

Link to comment
Share on other sites

Naimovcima idu na ruku stalna poskupljenja koja su vec politika firme,svako prolece od 01.02. 5% linearno poskupljenje na sve vec najavljeno.Kad kupis polovan uredjaj skoro da nema sanse da na njemu izgubis.Ampovi  su im od pre 15-20g poskupeli bar 200%,tako da na polovnjacima nema gubitaka,uglavnom samo jos i zarada.Jedan prosecan shoebox polovnjak pre/power komplet bio 500-700eur.Danas dobra cena samo za snagas 500eur.Nisam dosad ni dinar na njima izgubio za 30g. jer cene u medjuvremenu odu gore,poklonim neki interkonekt ili nesto sto sam sam pravio da se bolje osecam,da se ljudi snadju sa njihovim komplikovanostima. Sa gramofonima je slicna stvar,samo sve stariji i skuplji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...