Jump to content


Cene Audio uredjaja


aco

Recommended Posts

53 minuta ranije, aco said:

Ma nije ,nego znatno povećan standard.Rečeno je ovih dana

Životni standard jeste povećan,to sam primetio ali mi cene ne deluju veće na KP-u. Gledao sam cene jeftinijih kutija ovih dana i mislim da se ne menjaju. Barem ne nešto drastično ni gore ni dole. Isto i cd plejeri a i pojačala do 100 eu. Mislim da ljudi počinju da kupuju skuplje uređaje i to mi se dopada.

Link to comment
Share on other sites

Као што написах, цене нових су доста скочиле. Препродавци видели да је скупље па ето и они дижу цену. Неретко се може наћи нешто половно са ценом која је иста или чак већа од оне када су били нови у продавници. Ипак, не кривим их... ако људи купују за те цене онда што да не.

Link to comment
Share on other sites

Cena odražava ponudu i tražnju, i nije uvek lako objasniti zašto je nešto skuplje, a opet, nešto drugo jeftinije. Svi mi kupujemo i prodajemo nešto svakoga dana, a to da li ćemo nešto kupiti zavisi od niza razloga. Da ne tupim dalje, svako ima pravo da ceni nešto onoliko koliko smatra da to isto vredi, prodaće se opet za cifru koju je xy kupac spreman da plati.

Eto, i sam prodajem dva komada HiFi istorije u perfektnom stanju, pa dobijam sulude predloge i poslovne ponude (bar ja tako mislim). Tako je kako je, sviđalo se to meni (i drugima) ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da je za porast cena hifi uređaja, pogotovo gramofona zaslužno ovo vaskrsnuće vinila, koje za sobom povlači i pojačala i zvučnike, ne toliko CD plejere, koliko sam uspeo da primetim.

Sulude cene u glavnom važe za uređaje u dobrom vizuelnom stanju, verovatno zbog korišćenja kao stilskog detalja jer danas dosta reklama prikazuje neki jednostavan hifi sistem sa vintage komponentama u nekakvim modernim okruženjima i sve to na komodi mestimično napunjenoj pločama...

Imao sam nedavno i ja par uređaja na oglasima i često se nude neke zamene i kombinacije od preprodavaca ali u glavnom tako da oni mene zatrpaju kojekakvim uređajima i da ja još njima doplatim...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, somilenko said:

Imao sam nedavno i ja par uređaja na oglasima i često se nude neke zamene i kombinacije od preprodavaca ali u glavnom tako da oni mene zatrpaju kojekakvim uređajima i da ja još njima doplatim...

Otprilike i mene zatrpavaju sa sličnim ponudama, gde je ono što žele da mi utrape debelo precenjeno, a moj uređaj debelo potcenjen. I u velikom % se ljute kada im tako nešto predočim, nije mi jasno zašto, svako ima pravo kaže šta misli o nečemu, a druga strana može da se složi ili ne, ne vidim razlog za ljutnju, kao da sam ga lično uvredio.

Link to comment
Share on other sites

Otprilike i mene zatrpavaju sa sličnim ponudama, gde je ono što žele da mi utrape debelo precenjeno, a moj uređaj debelo potcenjen. I u velikom % se ljute kada im tako nešto predočim, nije mi jasno zašto, svako ima pravo kaže šta misli o nečemu, a druga strana može da se složi ili ne, ne vidim razlog za ljutnju, kao da sam ga lično uvredio.
Taktika manipulacije da se oseti griža savesti i eventualno "navuče" neko ko je neodlučan i trguje samo zato što želi promenu.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pratim KP poprilično.Nijesam baš siguran da je skuplje, ali vidim slaba prodja pa navedena konstatacija stoji.Prodju rijetki uredjaji , specifični, a ima gomilu onih koji stoje po godinu i više.Preprodavci su velika većina,ne smetaju mi uopšte, ali loše oglašeni to jeste fotografisani uredjaji je nešto što mi ide na živce.Muljave slike ima nekoliko njih, i moj kum je baš od jednog kupio tjuner Philips, ono na riječ, koji je razdešen.Daleko nam je ali takvima treba glavu sa tim uredjajem izlupati.

Po meni dobar primjer oglašavanja,mislim na fotke su Gruja 77,Majstor - Toma iz Kruševac , Fidelity i Milos Clasic.Moj rodjo Dragan prodaje Yamaha uredjaje nije preprodavac...ima ih još par njih.Miloš Klasik je tu najkonkretniji po sistemu, slika, da otprilike znaš o čemu se radi, uglavnom jedna, cijena.... i zovi ako si kupac.

Ne vjerujem da je skočio standard već hi fi , pa i polovan kupuju oni kojima to nije opterećenje za budzet, a oni su kupovali uvijek, a ostali sve manje.Zato se istih oglasa vrti jako puno.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, srdjan_c said:

Otprilike i mene zatrpavaju sa sličnim ponudama, gde je ono što žele da mi utrape debelo precenjeno, a moj uređaj debelo potcenjen. I u velikom % se ljute kada im tako nešto predočim, nije mi jasno zašto, svako ima pravo kaže šta misli o nečemu, a druga strana može da se složi ili ne, ne vidim razlog za ljutnju, kao da sam ga lično uvredio.

Meni nikako nije jasno kako ovo tvoje nije otislo odmah i to na forumu.Izgleda se ovde dolazi samo na trač partiju,a para niodkud.Pitanja oko gramofona i fono sekcija koliko hoces,gađa se s parama uglavnom tuđim,200,500,1000...za phono preamp.A kompletan Clase preamp sa mm i mc sekcijom za 600eur visi u oglasima.Takođe i Aragon legenda...mslm padalo se u frku i pozajmljivalo nekad za takve sprave...opsta anestezija.

Da ljudi vole da trguju vise nego uzivaju u hifi,muzici to takodje ne shvatam.Lik oglasi naim amp i napise "moze zamena za naim nap250 uz njegovu doplatu".Ja mu javim koja doplata,a on odgovara mi da to "zavrsimo preko sbl".Ja mu kazem da mi ne trebaju zvucnici, imao i mk1 i mk2 ,ne zanimaju me vise niti me zanima trgovina ,a on mi salje poruku "razmisli o ponudi"...jbt kakav smarac.Javis mu se konkretno za ono sto je sam oglasio da trazi,a njemu vise znaci da uvali nesto na silu,pritom ima pare za doplatu...da mu je to problem pa da razumem.Sta covek da pomisli,mozda ima neki njemu poznat feler na zvucnicima,jer ih nudi u toj zameni dosta povoljno,ili jednostavno voli da trguje.Jbg ja ne volim,jedino da ja ovde nekom ponudim da dodje jeftino do naim zvucnika...on posle ima dva pojacala,zavrzlame bezpotrebne.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, sondek said:

Meni nikako nije jasno kako ovo tvoje nije otislo odmah i to na forumu.Izgleda se ovde dolazi samo na trač partiju,a para niodkud.Pitanja oko gramofona i fono sekcija koliko hoces,gađa se s parama uglavnom tuđim,200,500,1000...za phono preamp.A kompletan Clase preamp sa mm i mc sekcijom za 600eur visi u oglasima.Takođe i Aragon legenda...mslm padalo se u frku i pozajmljivalo nekad za takve sprave...opsta anestezija.

Šta da se radi, takva je situacija.

Ali da ih dajem u bescenje, to neću, nije mi frka, neka stoji, uključivaću ih na mesec, dva da malo rade, da se ne rasuše kondenzatori. Pa kad naiđe pravi kupac ima da odu.

Link to comment
Share on other sites

Naravno,ja sam nekim kolegama izasao u susret sa ratama da ostane sprava kod nekog ko ce da je ceni.Ne shvataju ljudi sta znaci kupiti od poznatog,ili forumasa za kojeg znas da je nesto koristio,da je ispravno ,a ne nepoznatog porekla i macka u dzaku...ili se,ocigledno,para nema.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...