Jump to content


Vrede li jbl lx 2 kutije


deki86

Recommended Posts

Teško pitanje. Možda ono što meni valja tebi se ne dopadne i obrnuto. Donesi kući i probaj pa odluči.

Naši ljudi jaaako vole JBL i ja ga obožavam. Ima mnogo zaljubljenika i to diže cene u nebesa. Često JBL-ke koštaju mnogo više nego što vrede. Hoću da kažem,za dobru JBL kutiju spremi dosta novca. 

Donesi kući i probaj,ako ti se ne svidi vrati.

Link to comment
Share on other sites

Pre nekoliko godina sam imao te kutije.Kupljene na eBay-u za 60 evra.Za te pare,nema zamerke,a ako ćemo da pričamo malo ozbiljnije,onda mogu da kažem da su visoki oštriji,a bas nema potrebnu definiciju tj. mulja solidno.Bas reflex pozadi,traže malo prostora iza sebe,ali ne previše.To je za moj ukus i ostatak opreme bilo nedovoljno dobro.Zatim ih je kupio moj kum,i upario sa istim takvim Harmanom kao što ga ti imaš,i njemu je to bilo super.Svakako solidna kupovina za tu klasu i cenu uredjaja.I da, mogu da se pojačaju solidno,ako treba;)

Link to comment
Share on other sites

Imao sa lx 22 slično lx 2.Slušao sam ih na Marantz PM 510 kod druga... nista posebno čak ni u klasi.Iste te sam imao pola godine na NAD 3240PE i zvučale su bzvz.Na isto pojačalo sam, i na druga, imao Wharfedale 6r.Svijet su za ove LX 22, koje su od prvog vlasnika.

Ako imaš manju sobu ili slušaš povremeno, može.Računaj na vješanje na basovima da će da se raspadne , a opet vidio sam na starim 4 godine, i to na jednoj počeo proces deformisanja na drugi ništa.Iskreno, ima ih naponudi mislim na JBL serija lx, tlx i sličnih na KP koliko hoćeš kao i svega ostalog i čini mi se da prodaja ne ide baš nešto.Navedene serije su sklapane u Danskoj, a sad vjerujem da se u Kini prave.Kupovina za , zato što ljudi vole taj brend pa ih možda lakše prodaš, a protiv zato što većina ih je tjerala do granica mogućnosti,propadanje vješanja.Nikad u životu nijesam čuo Canton zvučnike, po oglasima ih ima koliko oćeš i garant sličan po konfiguraciji i cijeni daje više od tog modela.Kad je JBL iz kraja 80-tih slušao sam skoro sve modele i jedino mi je LX55 simpatičan.

Da dodam da osim onih legendarnih modela monitor i L serije priznajem zvukom Ti i XPL seriju.Ovo tlx,lx,pa i r...svi drugi imaju za iste pare bolje.

Naravno ako su baš jeftine i ispravne kupuj da ti nešto svira.Da dodam da za 60-70 eura na KP imaš npr. Dali, Mission.....

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, deki86 said:

Hvala na brzom odgovoru,donecu kuci probacu pa cemo odluciti

Molim lepo,samo bih dodao da su ove kutije,koje imam u svom "B" sistemu,iako manje daleko bolje od JBL:

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/Mordaunt-Short-Avant-902i-u-boji-tamni-kalvados-86550865-oglas.htm?filter_id=156235720

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Поздрав свима,

купио сам недавно JBL lx800 и Sony ta-f 450 d појачало, пре куповине приликом слушања са cdp  у већем простору, био сам задовољан како звуче високи и средњи, а бас је такође звучао добро, ствар коју сам слушао соло бас гитара.

Када сам наведени систем поставио код себе, високи су били оштри, средњи ок, али је бас на доста композиција муљав, а на пар неких композиција сА YouTube добар.

Од пријатеља сам позајмио technic SUV 45a на пробу, али осим што је бас мало утегнутији нема веће разлике, али реално, то појачало је слабашно.

Имам још једну могућност, да пробам Denon PMA 920, па можда ту буде израженије разлике.

Систем је повезан са ТВ оптике директно у оптику Sony појачала, па сад имам дилему да ли да купим cd  или dvd player, па да пробам да ли ће бити неког побољшања.

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/CD-plejeri/Denon-dcd-685-daljnski--91584750-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/CD-plejeri/Harman-Kardon-dvd-27-daljinski--90940146-oglas.htm

Захваљујем унапред на сугестијама и предлозима.

Link to comment
Share on other sites

Prvo moraš da imaš kvalitetan izvor zvuka (CD player i originalni diskovi, ili kvalitetne FLAC fajlove na računaru i dobar DAC) da bi mogao da oceniš kako sistem zvuči.

TV i YT su raznoliki po kvalitetu i ne može se na osnovu njih donositi merodavan zaključak.

Link to comment
Share on other sites

Te kutije sviraju onako kako mogu. Možeš popraviti zvuk zamenom pojačala i izvora ali nemoj očekivati mnogo od njih. Probaj Denona ali mislim da je bolje rešenje ići na HK.  Na primer kod nas sada već skoro legendarni HK 6500 ili nešto slično i dovoljmo snažno. Alternativno (ja sam ga skoro otkrio i meni je još bolji od 6500 ) Sharp Optonica sm 7100. Jako ozbiljno urađen amp koji bi trebao da utegne bas i da ti ukroti visoke. Ujedno je i jeftiniji od HK. Nisam ga slušao sa JBL i ovo pišem kao "trebalo bi...". Dakle probaj ako si u mogućnosti.

Od cdp-a HK i to model HD 720 jako je jeftin a svira jako lepo ili eventuallno 740.

I obavezno ovo što je zek napomenuo,kvalitetan snimak je jako bitan !!!

Link to comment
Share on other sites

Заборавих да споменем, слушао сам интернет радио, поготову JB2 радио 192khz, ,а такође сам скинуо пар flac тест нумера.Драстичана разлика у квалитету је када укључим digital direct на Sony појачалу, добије се на просторности и квалитету звука, чак и са уоutube vynil нумере, неке звуче екстра,  с тим што се кад је volume на 9h већ гласно, а кад појачам на 12h, све је пренаглашено, као да је сигнал ненормално јак или шта већ.

Купио сам пробе ради Dac 

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/D-A-konvertori/Neoteck-NTK003-DAC-192kHz-81329141-oglas.htm

и повезао аналогно у Sony, заобишао његов dac, звук је за нијансу бољи, али за те новце не очекујем ништа спектакуларно, али сам у дилеми да ли да уопште узимам неки CD player, јесте да су јефтини, односно да ли има сврхе, с обзиром на све претходно наведено.

Видим да већина препоручује HK/JBL комбинацију, па ако је проверено добро онда HK 6500, на жалост немам опцију да пробам наведени Sharp модел или неки други, ако неко има искуства нека пренесе.

Поздрав

 свима,

купио сам недавно JBL lx800 и Sony ta-f 450 d појачало, пре куповине приликом слушања са cdp  у већем простору, био сам задовољан како звуче високи и средњи, а бас је такође звучао добро, ствар коју сам слушао соло бас гитара.

Када сам наведени систем поставио код себе, високи су били оштри, средњи ок, али је бас на доста композиција муљав, а на пар неких композиција сА YouTube добар.

Од пријатеља сам позајмио technic SUV 45a на пробу, али осим што је бас мало утегнутији нема веће разлике, али реално, то појачало је слабашно.

Имам још једну могућност, да пробам Denon PMA 920, па можда ту буде израженије разлике.

Систем је повезан са ТВ оптике директно у оптику Sony појачала, па сад имам дилему да ли да купим cd  или dvd player, па да пробам да ли ће бити неког побољшања.

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/CD-plejeri/Denon-dcd-685-daljnski--91584750-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/CD-plejeri/Harman-Kardon-dvd-27-daljinski--90940146-oglas.htm

Захваљујем унапред на сугестијама и предлозима.

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Maxon said:

па сад имам дилему да ли да купим cd  или dvd player, па да пробам да ли ће бити неког побољшања.

Malo si konfuzan u svojim pitanjima.

Ako nemaš kolekciju CD ili DVD diskova, ne vidim razlog za kupovinu CD ili DVD plejera.

Kakva je to dilema između TV-a i CD plejera? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Извињавам се на конфузији :nerd, првенствено сам мислио на разлику у квалитету звука cdp vs интернет радио JB2 стримован са TV-a , јер ми интернет радио звучи доста добро.

С обзиром да немам колекцију дискова, онда од cdp-а ништа.

Да ли jе можда боље да са екстерног hdd-a који је повезан usb-ом на android box, а овај са HDMI наТv, слушам flac колекцију по свом избору.

Опет мало конфузно, надам се ипак прегледно:unsure:.

 

Заборавих да споменем, слушао сам интернет радио, поготову JB2 радио 192khz, ,а такође сам скинуо пар flac тест нумера.Драстичана разлика у квалитету је када укључим digital direct на Sony појачалу, добије се на просторности и квалитету звука, чак и са уоutube vynil нумере, неке звуче екстра,  с тим што се кад је volume на 9h већ гласно, а кад појачам на 12h, све је пренаглашено, као да је сигнал ненормално јак или шта већ.

Купио сам пробе ради Dac 

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/D-A-konvertori/Neoteck-NTK003-DAC-192kHz-81329141-oglas.htm

и повезао аналогно у Sony, заобишао његов dac, звук је за нијансу бољи, али за те новце не очекујем ништа спектакуларно, али сам у дилеми да ли да уопште узимам неки CD player, јесте да су јефтини, односно да ли има сврхе, с обзиром на све претходно наведено.

Видим да већина препоручује HK/JBL комбинацију, па ако је проверено добро онда HK 6500, на жалост немам опцију да пробам наведени Sharp модел или неки други, ако неко има искуства нека пренесе.

Поздрав

 свима,

купио сам недавно JBL lx800 и Sony ta-f 450 d појачало, пре куповине приликом слушања са cdp  у већем простору, био сам задовољан како звуче високи и средњи, а бас је такође звучао добро, ствар коју сам слушао соло бас гитара.

Када сам наведени систем поставио код себе, високи су били оштри, средњи ок, али је бас на доста композиција муљав, а на пар неких композиција сА YouTube добар.

Од пријатеља сам позајмио technic SUV 45a на пробу, али осим што је бас мало утегнутији нема веће разлике, али реално, то појачало је слабашно.

Имам још једну могућност, да пробам Denon PMA 920, па можда ту буде израженије разлике.

Систем је повезан са ТВ оптике директно у оптику Sony појачала, па сад имам дилему да ли да купим cd  или dvd player, па да пробам да ли ће бити неког побољшања.

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/CD-plejeri/Denon-dcd-685-daljnski--91584750-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/CD-plejeri/Harman-Kardon-dvd-27-daljinski--90940146-oglas.htm

Захваљујем унапред на сугестијама и предлозима.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...