Jump to content


Refresh pojacala- losi elektroliti


DB.

Recommended Posts

On 13.2.2020. at 15:58, Nixie said:

Ako nema štelovanja, to ti je što ti je. Verovatno nisu upareni dobro tranzistori u ulaznom dif. paru (nisam šemu pogledao, izvini) ili su im se promenile karakteristike vremenom

Resio problem. Tranzistori vezani za current mirror nisu bili isti. Majstor je zamenio samo jedan, drugi je ostao fabricki. Srecom nasao sam kuci alternativnu zamenu za oba i stavio identicne. Sada je na oba kanala oko 37mV. Koliko vidim po forumu ta brojka u redu.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Honda94 said:

Resio problem. Tranzistori vezani za current mirror nisu bili isti. Majstor je zamenio samo jedan, drugi je ostao fabricki. Srecom nasao sam kuci alternativnu zamenu za oba i stavio identicne. Sada je na oba kanala oko 37mV. Koliko vidim po forumu ta brojka u redu.

To ti je dobro. 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, nkrgovic said:

 Najbolje je to sto se "to" zove "majstor". :)

Ja sam sa sela, odem do Paracina u jedan jedini servis za televizore i ostale kucne aparate. Kazu ne popravljamo pojacala, evo ti broj od majstora, koji nama odrzava pojacala. "Majstor" radi u opstini, ne znam tacno sta... Ovo mu dodje kao hobi i sta dalje ocekivati...A isti taj servis za televizore je meni rekao 250e kvar, mora da se menja cela ploca. Ja odem uzmem tv i kazem im vas mrzi da trazite kvar, samo menjate ploce. Otvorim tv, malo proguglam, uzmem fen za kosu i dobro zagrejem procesor. Tv radi vise od 2 godine bez problema. Zabole njih da prekuglavaju procesor, verovatno nemaju ni opremu za to, a ni znanje. Morao sam ovo da napisem, izvinjavam se sto sam odstupio od teme.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...