Jump to content


ePorezi i problem sa sertifikatom


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 4/22/2020 at 12:22 PM, Ljuba said:

epo.jpg

 

Koliko vidim sa slike sertifikati su instalirani u "Current user", proveri da li su MUP Root CA u Trusted Root i odgovarajuci Intermediate sertifikati instalirani u cert store na Local Computer? Ovo je pod broj 1. Drugo nista nije bitno oko CA sertifikata. Drugo, middleware za starije licne karte se prvo instalira pa zatim ostali middleware TrustedEdge ili slicno. Obavezno restart posle instalacije middleware-a. Mozes uninstall uraditi a zatim instalacija middleware-a ispocetka posle restarta.Trece, proveris da li imas neki od sertifikata u Personal, njih drag'n'drop prebacis privremeno u Other People i odmah probas da li radi ePorezi.

MUPCA Root i MUPCA Root 3 u Trusted Root Certification Authorities.

Svi ostali MUPCA Gradjani, Resursi, Sluzenici, Stranci idu u Intermediate Certification Authorities.

Ja ih instaliram tako sto otvorim konzolu sa slike za Local Computer i desnim klikom na Certificates u Truested Root Certification Authorities idem na import, isto tako se instalira i za Intermediate Certification Authorities.

Ukoliko nemas ove sertifikate na nivou Local Computer, moguce je da se aplikacija ne izvrsava pod userom sa kojim si ulogovan vec da koristi neki drugi system proces ili se zbog nedostajucih sertifikata u cert store-u na Local Computer jednostavno sertifikat smatra nevalidnim - pogresan cert store se pretrazuje za MUP CA.

konzola za setifikate na Windows 10 se pokrece ovako:

certmgr.msc za Local User

certlm.msc za Local Computer (Machine)

ili kroz MMC konzolu, tako sto pokrenes mmc.exe unutar koje dodajes snap-in za sertifikate File -> Add/Remove Snap-In za "My user account" i "Computer account". Ista stvar je u pitanju samo je svuda nazivima labela drugacije napisano.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kupio sam setifikat od Privredne komore na USB-u. Instalirao certifikate, instalirao driver za USB i dalje ista poruka na ePorezi.

Ovo je da čovek popizdi. Inače, TrustEdge mi puca pri instalaciji i neće da se instalira.

Link to comment
Share on other sites

I meni je radilo ranije sa 32bit i ako je Win8 64bit. Sad radi samo sa 64 bit od kad sam prešao na Win10. Ma to je ludnica sa tim njihovim programima. A da ne pominjem kad je veliki pdf fajl da ponekad neće da ga potpiše nego moram da ga delim, posebno teks posebno crteži. Sa USB stikom pošte nismo imali problema, samo sa LK.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pozdrav ljudi, evo da podelim kako sam ja rešio problem ukoliko se neko pronađe.

Naime na svom računaru imam integrisan čitač pametnih kartica i eksteni. Konstano samo koristio eksterni čitač i aplikacija ePorezi je sa nekim razlogom pokušavala da pročita karticu za integrisanog čitača. Potrebno je da u device manager-u pronađete integrisani čitač i da disable-ujete kako bi aplikacija koristila eksterni.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

zdravo, da li moze pomoc- d ami neko ispocetka obajsni, ako resenje postoji. 

Kako se moze otvoriti eporezi aplikacija, obzirom da kada je instaliram i otvorim ona ne radi, pise ovo> OS info: windows 10
Server version: 1.2.2
Application version: 1.2.2  i da citac kartica nije pronadjen? o cemu je rec, sta mi je sve potrebno?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 7/14/2021 at 6:47 PM, Luka98 said:

Pozdrav ljudi, evo da podelim kako sam ja rešio problem ukoliko se neko pronađe.

Naime na svom računaru imam integrisan čitač pametnih kartica i eksteni. Konstano samo koristio eksterni čitač i aplikacija ePorezi je sa nekim razlogom pokušavala da pročita karticu za integrisanog čitača. Potrebno je da u device manager-u pronađete integrisani čitač i da disable-ujete kako bi aplikacija koristila eksterni.

Bravo, majstore!

Ne znam kako ti je ovo palo na pamet, ali e upravo ovo meni bio problem. Satima sam se zezao da nadjem resenje dok nisam naisao na ovaj forum.

Bunilo me je sto na starijem laptopu sve lepo radi, a na novom mi je citao bas sve osim eporezi aplikacije. Nije mogao da pronadje i stalno je izbacivao kako nije ubacena kartica.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 4/22/2020 at 11:27 AM, Zoran Milosevic said:

Ljuba,

nije problem sa instalacijom i reinstalacijom sertifikata. uputstva su jednostavna. potrebno je restartovati operativni sistem posle instalacije middleware-a.

Ako vam se javlja greska "Error while fixing alias: java.util.HashMap cannot be cast to java.util.Collection"

proverite u c:\users\USERNAME_NA_RACUNARU\eporezi.txt

verovatno imate jos neki personal certificate u PERSONAL certificate store-u. ePorezi najverovatnije pokupi ovaj sertifikat umesto MUP sertifikata, koji je Issued By Communication Server ili slicno. Ovo mozete resiti tako sto cete privremeno prebaciti drugi PERSONAL sertifikat u ORHER PEOPLE. Nakon prebacivanja, aplikacija ePorezi razi bez problema.

Pozdrav.

Pozdrav svima.

Ja sam evo mesecima imao problem sa aplikacijom. Naime, od kako su je update-ovali nisam mogao ni da je pokrenem. Pokušavao sam na milion načina, i reinstaliranje i instaliranje starije verzije i instalacija svih mogućih sertifikata i promena default browsera ali sve je bilo bezuspešno. Aplikacija jednostavno nije htela da se pokrene, dvoklikom na ikonu ništa se nije dešavalo, ni da bar prijavi neku grešku. Onda sam vođen ovim postom jednostavno obrisao ovaj eporezi.txt fajl (na mom računaru je bio eporezi.log na istoj lokaciji) i od tada aplikacija radi bez problema.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...