Jump to content


ePorezi i problem sa sertifikatom


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 23.3.2020. at 16:19, SomiKnight said:

@Zexx

Problem oko tih upustava je što kako prolazi vreme, oni samo budže neka uputstva,

umesto da naprave instalaciju koja sve odradi sama.

Kao na primer Halcom, instalira se Nexus Personal, i to je to, još eporezi se instalira i to radi.

To je jedini model kako to treba da funkcioniše, sve ostalo su opravdanja za njihovu nesposobnost da naprave instalaciju koju može da uradi bukvalno svako.

Kažem, nije moguće, jer PKS i MUP sertifikati zahtevaju instalaciju TrustEdge middleware, za sertifikate koje izdaje Pošta potrebna je instalacija SafeSign, Halcom zahteva Nexus Personal, itd. Potpuno je svejedno koji od ovih middleware paketa je u pitanju, instalacija bilo kog od njih je banalna operacija.

Link to comment
Share on other sites

Krv sam propišao sa ovim g0vnetom x puta. Odaću vam jednu tajnu. Za e poreze, nema potrebe da se instalira ijedan sertifikat! Ništa od onoga sa mupovog sajta ne treba za eporeze. Sertifikati se sa kartice sami instaliraju kada se ubaci kartica i sami se uninstaliraju kada se ukloni kartica.

Vrhunac mog ludila je bio da mi je aplikacija radila, i posle par meseci nekorišćenja je prestala da radi. Iz nemoći, posle 100 uninstall/install pokušaja uzmem i kreiram novi lokalni nalog na tom istom win10, skinem eporeze, middleware, pokrenem i radi brate..
Sve što vam treba je java, čitač i drajveri, i kartica u čitaču dok se instalira token middleware!
A šta vam ne treba, tj šta imate pa pravi problem, e to niko ne zna..

Na benchu je solidna baza znanja
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?388127-e-porezi-treba-pomo%C4%87/page4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ajmo Jovo nanovo, poskidao sve, restart,

instalirao RSIDCardMW, за 64-битне системе jer mi je lična starija

instalirao ePoreze i Čelik... U Čeliku se lepo očitavaju, a u certmgr oba sertifikata su konačno u Personal

Međutim, qrac dragi gledaoci, ePorezi opet pišu "došlo je do greške prilikom čitanja sertifikata" a u logu i dalje piše "OS info: windows 10
CertBody: ANY Server version: 1.2.2 Application version: 1.2.2 SunMSCAPI Error while fixing alias: java.util.HashMap cannot be cast to java.util.Collection"

Ko nađe rešenje ima dva piva.

cert.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Ljuba said:

Ajmo Jovo nanovo, poskidao sve, restart,

instalirao RSIDCardMW, за 64-битне системе jer mi je lična starija

instalirao ePoreze i Čelik... U Čeliku se lepo očitavaju, a u certmgr oba sertifikata su konačno u Personal

Međutim, qrac dragi gledaoci, ePorezi opet pišu "došlo je do greške prilikom čitanja sertifikata" a u logu i dalje piše "OS info: windows 10
CertBody: ANY Server version: 1.2.2 Application version: 1.2.2 SunMSCAPI Error while fixing alias: java.util.HashMap cannot be cast to java.util.Collection"

Ko nađe rešenje ima dva piva.

Moguće da su problem stari MUP sertifikati, barem tako kaže ovaj članak, jeste malo stariji, ali se sertifikati nisu promenili, i dalje su u nekorektnom formatu:

https://blog.goranrakic.com/2017/02/nova-java-i-stari-sertifikati-mupca.html

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, zika said:

Rekao bih, onako iz daljine, ne poznajući igrače u tom kolu, da je u pitanju NPAPI(koliko znam novi browser-i su prestali sa podrškom) i PPAPI priča...

Da li ima neki Browser koji to podržava? 

 

P. S. Pisao sam podršci, samo su mi iskopirali isti tekst sa sajta. 

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Ljuba said:

Da li ima neki Browser koji to podržava? 

 

P. S. Pisao sam podršci, samo su mi iskopirali isti tekst sa sajta. 

Vrlo sam zarđao sa Win, ne koristim ga od 2009. i ranije. Mislim da Firefox ESR ili svaki 51- podržava NPAPI, ako Vam je to potrebno. Ne obećavam i ne odgovaram za posledice... ;) Sve ovo što napisah je na osnovu poruke koju Vam OS javlja i samo je moj pucanj u mraku.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Ljuba said:

Probam. Hvala. 

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/enterprise/

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/51.0/releasenotes/

Ne i DL na drugom link-u jer bi Vam stigao 75 ili koji je, već, sâda na raspolaganju...

https://www.filepuma.com/download/mozilla_firefox_64bit_51.0-14052/

https://www.filehorse.com/download-firefox-64/29047/

Disclaimer gore napisan, i dalje, važi... ;)

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

Meni je proradilo tako sto sam usao u instalacioni folder programa TrustEdgeID.

Tamo postoji aplikacija TokenUTL. Otvorite je, tu su mi se pokazala dva 'reda' sa mojim imenom i prezimenom, pored kojih je stajao crveni X (sa porukom - NIJE INSTALIRANO).

Na oba sam kliknuo desni klik -> instaliraj, nakon cega se umesto crvenog znaka X, pojavio zeleni znak za stiklirano...

 

Posle toga, otvorio sam aplikaciju ePorezi, i uspesno usao u aplikaciju i odradio sta je trebalo..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ljuba,

nije problem sa instalacijom i reinstalacijom sertifikata. uputstva su jednostavna. potrebno je restartovati operativni sistem posle instalacije middleware-a.

Ako vam se javlja greska "Error while fixing alias: java.util.HashMap cannot be cast to java.util.Collection"

proverite u c:\users\USERNAME_NA_RACUNARU\eporezi.txt

verovatno imate jos neki personal certificate u PERSONAL certificate store-u. ePorezi najverovatnije pokupi ovaj sertifikat umesto MUP sertifikata, koji je Issued By Communication Server ili slicno. Ovo mozete resiti tako sto cete privremeno prebaciti drugi PERSONAL sertifikat u ORHER PEOPLE. Nakon prebacivanja, aplikacija ePorezi razi bez problema.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...