Jump to content


''Usviravanje'' kablova


dias

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

26 minuta ranije, mutayu said:

Tu onda dominira aluminijum od koga su svi oni kilometri folije u kondenzatorima. Naspram njega svi ostali metali su samo primesa i necistoca.

U pravu si. Osim toga, puno kablova od trafo stanice do zgrada su Al. Neki trafoi u trafo stanicana su takođe namotani sa Al trakama zato što je jeftinije.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vdzele said:

Nisi pažljivo čitao šta sam napisao.

Mislio sam na one sredine koje ostavljaju zvučni zapis koje je teško posle vratiti u balans. Ne na koliko čega ima u sistemu. Mala količina srebra za neke može biti vrlo iritantna.

Citam vrlo pazljivo i trudim se da razumem. Nisam siguran da sam razumeo na sta mislis kad kazes " sredine koje ostavljaju zvucni zapis".

Ako predpostavimo da su to mesta gde je signal posebno osetljiv na izoblicenja mozemo izdvojiti recimo RIAA korektor u phono pretpojacalu i sprezne kondenzatore koji se nalaze na ulazima i/ili izlazima vecine uredjaja. Kad pogledas tu signal prolazi kroz aluminijumsku foliju dugacku desetine i stotine metara. Na uredjajima, posebno lampasima, koji imaju izlazne transformatore opet imamo desetine i stotine metara najobicnije lak zice .

Link to comment
Share on other sites

On 1/15/2020 at 10:09 PM, mutayu said:

Citam vrlo pazljivo i trudim se da razumem. Nisam siguran da sam razumeo na sta mislis kad kazes " sredine koje ostavljaju zvucni zapis".

Ako predpostavimo da su to mesta gde je signal posebno osetljiv na izoblicenja mozemo izdvojiti recimo RIAA korektor u phono pretpojacalu i sprezne kondenzatore koji se nalaze na ulazima i/ili izlazima vecine uredjaja. Kad pogledas tu signal prolazi kroz aluminijumsku foliju dugacku desetine i stotine metara. Na uredjajima, posebno lampasima, koji imaju izlazne transformatore opet imamo desetine i stotine metara najobicnije lak zice .

Све оставља звучни потпис ,посебно кондензатори, ко није пробао не зна, а тврдим да је тако......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...