Jump to content


Sistem Infidel (Pt. 3)


Infidel

Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...
  • 8 months later...

Jolly good! :-) 

Promakao mi je kovid-momenat kad su stigli novi zvučnici. Pretpostavljam da si ih poredio s nekim zvučnicima pre kupovine (mada, kao što znamo, pretpostavka je majka svih zayeba). Ako jesi, s kojima si i kakvi su bili utisci? 

I tebi sve najbolje i mnogo bezbrižnih sati slušanja zaokruženog sistema u 2021!

Link to comment
Share on other sites

@Delija

Maske na zv. kutijama stoje non-stop - nisam neki "fan" izgleda bez maski

@Arn

Način izbora zvučnika je bio sledeći:
napravio sam neki uži izbor novih kutija što se (opsega) cene tiče, zatim našao informacije o shortlist-ovanim zvučnicima što se smeštaja/prostora tiče (na kraju je alternativa bila Focal Aria 926) i ostali su MA S300 (pomoglo je i to što je ostao vrlo povoljan utisak sa nekog ranijeg "slušanja", doduše u potpuno neadekvatnim uslovima).
Sve vreme sam pokušavao da nađem i SH zv. kutije - ponuda kod nas je (bila) dosta tanka, a nisam hteo da maltretiram prijatelje/rođake/daleke rođake da dovlačim iz inostranstva.
U svakom slučaju, moraću malo da se poigram sobom (prostorijom, jelte ;) ) koliko je to moguće...
 

 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, zek said:

Ako je u prvom grafikonu crvena linija bez mrežica a plava sa mrežicama, onda je po meni bolje držati mrežice na kutijama jer nema izdizanja u kritičnom opsegu od 3-7KHz i plava linija je dosta ujednačenija.

Nije ni blizu tako jednostavno. FR je jedno, ali difrakcija donosi sa sobom i los uticaj na cistocu, rezoluciju i transparenciju zvuka.

Sve Dynaudio kutije su projektovane da se koriste bez maski.

Uz to, zvucnici se kupuju zbog odredjenog voicing-a koji kupac zeli - pa ako ne zeli takav voicing, neka kupi druge zvucnike, a ne da ih pegla grilovima. Dynaudio je zeleo to izdizanje na tom modelu - zato ga je tako napravio. Anniversary modeli im uvek imaju neke specificnosti u poredjenju sa klasicnim Dynaudio zvukom.

Ali ako je neko nasledio ove zvucnike od bogate tetke :), ima "golu" prostoriju i bas ne voli svetao zvuk - moze za prvu pomoc da stavi maske.

Link to comment
Share on other sites

Ajao bogami jos jedna sekta na pomolu.Ako je dinaudio hteo da mu zvucnik zveci na visokim onda je to sigurno dobro.Nema veze sto bolje izgleda FR sa mrezicom. Poslusanje  :P

Pajo ,uzivaj u gramofonu,tom obozavanonom religioznom obelezju kome se klanjamo, pred kojim digitalna sotona pada ko mačem pokošena. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...