Jump to content


Zamena igle


reljef

Recommended Posts

Pozdrav,

Nedavno sam uz pomoć članova ovog foruma sastavio svoj prvi audio sistem i sasvim sam zadovoljan kako radi. Danas mi se javio problem sa gramofonom pa pošto nisam siguran šta je u pitanju, bolje da se opet konsultujem sa znalcima :)

Elem, imam malu kolekciju ploča i do sad je sve bilo ok. Međutim, stigla mi je nova ploča i već pri vađenju iz omota mi se učinilo kao da su brazde na njoj sitnije/finije nego na svim ostalim koje sam slušao do sad. Bez obzira, stavih ploču i kad sam spustio iglu na nju, ruka gramofona je samo skliznula skoro do kraja. Sve sam radio polako, dakle nije mi ispala igla na ploču ili tako nešto..nisam hteo da ponovo pokušavam da dodatno ne bih oštetio ploču. Jedino što mi pada na pamet je da je igla koju trenutno imam prevelika za ovu ploču. Da li je to moguće ili sam totalno promašio?

Gramofon: Technics SL-1710

Igla: Ortofon LMB 12 (na delu koji se može skinuti, gde se nalazi sama igla piše samo "E")

 

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

Koliko je stara igla i dali gramofon u odnosu na digitalni deo zvuči drastično lošije inače (zatvorenije, dostordirano,...).

Može li koja slika, krupni plan ploče (deo gde piše koliko je obrtaja, verovatno 33.33 ali čisto predostrožnosti radi....), gramofona, glave i ručice?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jeli gramofon iznivelisan i dali lift skroz otpusti ručicu?

Dodatno odakle si, možda bi ti neko mogao pozajmiti konkord glavu da eventualno eliminišeš ili utvrdiš sumnju u iglu.

Ne bi smela igla da klizne preko brazdi sve jedno, a ako je kliznula, nije dobro podešen antiskate.

Može li slika ručice gramofona?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nema na čemu, treba obratiti pažnju na stanje igle, nebi smela to da radi, no kod ploča je svašta moguće... Ako ne znate starost igle i koliko je radila nije loše zamenuti je predostrožnosti radi pre nego što ošteti ploče, igla za taj kertridž nebi trebala biti skupa...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...