Jump to content


Kondezatori za ispravljačku sekciju.


Bato - hi - fi

Recommended Posts

Treba mi peporuka za kondezatore koji su dobri, ne izvikani, za ispravljačku sekciju pojačala RA 860.Od četiri komada jedan se odozgo naduo, tri mnogo manje.Originalni su 6800uf 50v 85"C.Mislim da su elna crni u njemu.Predložite mi nesto sto će korektno da radi.

Kakvog  su kvaliteta Panasonic kondezatori?

Molio bih ako neko ima shemu pomenutog pojačala.

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Bato - hi - fi said:

Znam za Majstor-a.

Kod nas u CG ima Panasonic koliko znam kakav je kvalitet?

Panasonic je premijum proizvođač. Kod izbora kondenzatora za napajačku sekciju, osim odgovarajućih dimenzija naravno, treba birati seriju koja ima najveći dozvoljeni ripple curent, zatim najduži vek trajanja i po mogućstvu da budu za 105C. Ripple curent je najbitniji podatak, pa onda sve ostalo ovim redom kako sam naveo.

Filterski kondenzatori se pune impulsima iz mreže u trenucima kad je (na sinusoidi) napon sekundara trafoa veći od napona na kondenzatorima. Ti impulsi su nekoliko puta veći od nominalne (srednje) potrebne struje zato što se puni veliki kondenzator jako male impedanse. Zato je ripple current najbitniji faktor.

Takođe ne treba nipošto kupovati elektrolitske kondenzatore starije od 2-3god. To je već polovna roba nepoznatih karakteristika koja mora imati znatno nižu cenu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...