Jump to content


Naim Supernait 2 vs Parasound halo hint 6


Miroljub

Recommended Posts

9 minuta ranije, nesone said:

Ok. Jedino mi nije jasno zasto ici na tih  15/20 cm V den H, a imas 8TC.

Pa ima rezona, jer mi treba manje od 50 cm tog V den H kabla, a to izađe 1500 dinara da probam tu varijantu.

Probam, pa ako ne radi poso idem na nešto drugo. Možda i kod Slobe u BM, što da ne.

Ne znam koliko u BM koštaju džamperi od 8TC kabla.

Link to comment
Share on other sites

Боље провери да ли Корато продаје на испод метра, не кажем - само провери.

имаш и на форумским огласима Van Den Hul звучнички кабл код другог колеге.

Link to comment
Share on other sites

Не, за све. Зато се код авр мери и "удаљеност" субова тј кашњење најнижих тонова до слушаоца.
Brzina zvuka u opsegu od 10Hz-100Hz je 0.1m/s manja nego u ostatku cujnog spektra. No, to nije osnovni razlog zbog kojeg je potrebno izvuci vufere.
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Miroljub said:

Glavni kablovi su 8TC.

46 minuta ranije, Miroljub said:

Ne znam koliko u BM koštaju džamperi od 8TC kabla.

 

Kako su ti ti 8TC koje već imaš terminisani?

Da li možeš da od nijih "cvikneš" onoliko koliko ti treba za džampere?

Znači da skratiš postojeće kablove za to malo koliko ti treba za džampere. :)

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, 空也 said:

 

Kako su ti ti 8TC koje već imaš terminisani?

Da li možeš da od nijih "cvikneš" onoliko koliko ti treba za džampere?

Znači da skratiš postojeće kablove za to malo koliko ti treba za džampere. :)

Terminisani su bananicama. Tako sam ih kupio sa Ebay-ja pre ravno 15 godina. Dužine su 3 metra. Ja to jako čuvam. I danas su kao novi.

Pa možda je i to varijanta, da ih skratim za 12 do 15 cm. i napravim džampere. Interesantna ideja. Trebalo bi samo dokupiti još par konektora, i da to neko terminiše. To uvek nosim Zoranu.

Videću.

Link to comment
Share on other sites

Eto već drugi post u vezi golih žica koje se guraju u zvučničke terminale. Stvarno, u svo poštovanje, moram da priznam da mi ništa nije jasno. Posle sile raznih konektora u vidu bananica, viljuški, bakarnih, posrebrenih, pozlaćenih, rodijumskih, fabrički terminisanih, vraćamo se na golu žicu koju sam gurao u zvučničke terminale u svoj Sansui A80 pre 40 godina. Jel mi to idemo unazad?

Link to comment
Share on other sites

Ако су каблови оригинал немој да их сам уништаваш. Докупи оригинал џампере код Слобе у БМ или ако желиш да ти прави џампере од твог кабла опет однеси њему.

Што се тиче голе жице, кад будеш користио интерконект кабл без конектора онда слободно и звучни.

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, Miroljub said:

Eto već drugi post u vezi golih žica koje se guraju u zvučničke terminale. Stvarno, u svo poštovanje, moram da priznam da mi ništa nije jasno. Posle sile raznih konektora u vidu bananica, viljuški, bakarnih, posrebrenih, pozlaćenih, rodijumskih, fabrički terminisanih, vraćamo se na golu žicu koju sam gurao u zvučničke terminale u svoj Sansui A80 pre 40 godina. Jel mi to idemo unazad?

Ne idemo u nazad, nego se vraćamo unapred ^_^. Gola žica je najbolje rešenje, ali nažalost ima nekih loših osobina i pojava, između ostalog oksidacija, kada je bakar u pitanju. Onda je audioindustrija smislila konektore za zvučničke kablove, i uvela još nekoliko prelaznih spojeva na putu signala.

Ali dobro zarada je super, Predloženi scs12 nema tih problemajer je licna galvanski presvučena, neki kažu da je posrebrena, ili neka druga legura, u svakom slučaju ne oksidiše. 

Link to comment
Share on other sites

Sve mi je jasno.

Premestio sam kablove u gornje terminale, i pri tom sam utvrdio da oni zavrtnji koji drže džampere nisu bili ni dobro pritegnuti. Sve sam to zategao, i sad testiram.

Osećam bitnu promenu na bolje. Visoki si mi malo jasniji i lepši. Zvuk je malo čìstiji i lepše se oseća prisustvo viših frekvencija.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Miroljub said:

Eto već drugi post u vezi golih žica koje se guraju u zvučničke terminale. Stvarno, u svo poštovanje, moram da priznam da mi ništa nije jasno. Posle sile raznih konektora u vidu bananica, viljuški, bakarnih, posrebrenih, pozlaćenih, rodijumskih, fabrički terminisanih, vraćamo se na golu žicu koju sam gurao u zvučničke terminale u svoj Sansui A80 pre 40 godina. Jel mi to idemo unazad?

Proveri da li ti zvucnicki konektor/terminal na zvucnicima ima na zavrtnju rupu za prihvat gole zice.Ako ima ne razmisljaj o bananicama viljuskama i sl. Samo jedan kontakt vise na putu signala.

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, sondek said:

Proveri da li ti zvucnicki konektor/terminal na zvucnicima ima na zavrtnju rupu za prihvat gole zice.Ako ima ne razmisljaj o bananicama viljuskama i sl. Samo jedan kontakt vise na putu signala.

Ima vertikalna rupa u telu i gornjeg i donjeg terminala. Kroz te rupe je proizvođač Spendora provukao verikalnu žicu dužine oko 5 cm. i debljine 2 do 3 mm. Žica je u boji srebra. Sve to je pritegnuto zavrnjima na terminalima, i to je džamper.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Miroljub said:

Ima vertikalna rupa u telu i gornjeg i donjeg terminala. Kroz te rupe je proizvođač Spendora provukao verikalnu žicu dužine oko 5 cm. i debljine 2 do 3 mm. Žica je u boji srebra. Sve to je pritegnuto zavrnjima na terminalima, i to je džamper.

Meni sve to od starta deluje da su fabrički "džemperi" odlični, za razliku od onih plehova koje proizvodjači uglavnom daju uz zvučnike i da se bespotrebno "sekiraš" ali malo gimnastike i zabave nikada nije na odmet.

Šta bismo mi hajfisti radili da ne izmislimo problem tamo gde ga nema :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...