Jump to content


Naim Supernait 2 vs Parasound halo hint 6


Miroljub

Recommended Posts

99% da su originalni džamperi bolji od tih 8TC. Takođe je princip kao na slici, žica direktno u terminale, bez dodatnih konektora mnogo bolji.

Kupi pola metra Van den Hull scs12( nikako sc nego scs u teflonu, oko 25E metar u Koratu) i zameni postojeće, pa vidi šta će da se desi, ne košta mnogo,a može da bude vrlo efektno.

Pričam iz iskustva, na jednim zvučnicima imam taj VDH jumper, a na drugima neki Nanotek, treba probati razne vrste žice......

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, SUROKVL said:

99% da su originalni džamperi bolji od tih 8TC.

A ja bih se zakleo da su Kmber 8TC džamperi zakon. Očigledno da pogrešno padam na brendove.

Ovako još bolje.

Idem do Korata ove nedelje da probam sa tim kablom Van den Hull scs12 u teflonu. Bar ne košta ništa značajno.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, ab said:

Имаш 8VS на форумсом огласу код колеге. 
можда можеш добити на пробу

 

Znam za taj oglas koji je nesone postavio. Ipak ako bih išao na Kimber, išao bih pre na 8TC nego na 8VS.

Probaću prvo sa ovim što je SUROKVIL predložio.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, sondek said:

Kupi te sto ti je vlada rekao od Korata i da te glava ne boli. Poznato vec odlican kabl i ne razmisljas jel original ili ne ovo sa ebay.Zvanicni zastupnik je za VDH

Ne razmišljam ni minut. Sigurno ću to da uradim i da probam kako radi.

Jedino me malo zbunjuje to što SUROKVIL kaže za golu žicu pravo u zvučničke terminale.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Miroljub said:

Ne razmišljam ni minut. Sigurno ću to da uradim i da probam kako radi.

Jedino me malo zbunjuje to što SUROKVIL kaže za golu žicu pravo u zvučničke terminale.

Ne treba skroz blankirati žicu, samo onaj deo što ulazi u terminale, napraviti džamper pravolinijski, kao ovaj originalni sa slike, samo što na ovom delu što se vidi ostaviti izolaciju

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, SUROKVL said:

Ne treba skroz blankirati žicu, samo onaj deo što ulazi u terminale, napraviti džamper pravolinijski, kao ovaj originalni sa slike, samo što na ovom delu što se vidi ostaviti izolaciju

Tako sam i mislio da uradim. Između terminala ostavljam izolaciju.

Link to comment
Share on other sites

Ako se odnosi na moj predlog, naravno da nema budzenja, naopako, odakle vam to.

Jednostavno odvrne ove tzv. "priteznice" sa terminala, skine postojece kratkospojnike, i stavi druge (VBS je prakticno jedna plocica sa dve rupe, gde razmak izmedju rupa moze da se uradi prema konktretnom upotrebnom mestu).

Link to comment
Share on other sites

Imao sam svojevremeno TC8, plavocrnu varijantu.

To je dobar kabl za svoju klasu, ali generalno ništa specijalno, neka vrsta etalona, standarda, sa kojim ne može da se pogreši, ništa mu ne fali ništa ne ističe, takoreći Golf 2 mežu kablovima

Mislim da bi , sobzirom na klasu sistema trebalo probati neki bolji kabl, moguće da će se dobiti u kvalitetu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...