Jump to content


Naim Supernait 2 vs Parasound halo hint 6


Miroljub

Recommended Posts

21 minuta ranije, Branislav81 said:

Voleo bih da se neko javi sa iskustvom da je imao problem u garanciji pa kako je reseno. Ja bih pre uzeo polovan uredjaj u Srbiji ili neki niže klase nov opet u Srbiji... 

Svercera k’o salate”, znaci mnogo. Ako je jedan u datoj situaciji bio korektan ko garantuje da ce i neki drugi? Ko garantuje da ce i taj “prvi” u drugoj situaciji opet biti “dobre volje”?

Sta ako se razboli, udari ga auto, prestane da “radi”?

Ko je pametan izbegava takve situacije.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Branislav81 said:

Ukoliko je uredjaj registrovao prvi kupac on je uneo verovatno i broj računa ili fakture... Ako uredjaj ide drugom licu mora da da original račun kao da i njih dvojica sačine neki vid ugovora o kupovini uredjaja da bi se ta garancija prenela drugo lice. Ja sam imao takvo iskustvo kada sam reklamirao jedan proizvod a kupio sam ga od čoveka i Zagreba. Za reklamaciji su mi to sve tražili pa tek onda je prihvatili. Čisto sumnjam da kompanine poput Devialet posluju drugačije... 

Naravno.

pretpostavljam da se trazi i odredjena forma, u suprotnom mogu i ja da se potpisem na belom papiri kao Fransoa Dnopr al’ se plasim da je u takvoj situaciji naivni novi vlasnik, u cabar Dnopr... 

Link to comment
Share on other sites

To uvek stoji kao opcija. U kontaktu sam ja sa Delijom.

Sad se pojavio i taj Devialet 200 u Hrvatskoj koji je isto dobro rešenje. Ne odgovaraju u vezi preostale garancije, ili su zatvorili radnju.

Na kraju tu je i Hint 6. Čeka se da ga bude na stanju.

Nažalost, kod domaćih distributera nisam našao uređaj koji ima sve to što tražim, a da je u okviru planiranog budžeta.

Link to comment
Share on other sites

Ako budem rešio da uzmem Delijin A21, njega ću stvarno morati da probam pre kupovine. A21 je ogromne snage za moje male kutije. Jeste da ono kažu da od viška glava ne boli, ali malo me Sonic poremetio sa onim valjda Ferarijem na ibarskoj i 50 na sat.

Ja za sada ostajem na malim kutijama. Na želim florstendere. Imao sa Kef Q5, i sklonio sam ih. Nikakav bas nisu imale čak ni sa HK 990. Onda sam probao mali Focal i sub. I to mi odgovara. Ako bih menjao kutije, to bi bile opet male monitorske kutije, neki Sonus, Spendor ili Harbet. Več bi probao šta ide najbolje sa A21. Ali kutije kasnije.

Koristi ovo sve što pišete. Lakše ću doneti odluku.

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, Miroljub said:

Ako budem rešio da uzmem Delijin A21, njega ću stvarno morati da probam pre kupovine. A21 je ogromne snage za moje male kutije. Jeste da ono kažu da od viška glava ne boli, ali malo me Sonic poremetio sa onim valjda Ferarijem na ibarskoj i 50 na sat.

Ja za sada ostajem na malim kutijama. Na želim florstendere. Imao sa Kef Q5, i sklonio sam ih. Nikakav bas nisu imale čak ni sa HK 990. Onda sam probao mali Focal i sub. I to mi odgovara. Ako bih menjao kutije, to bi bile opet male monitorske kutije, neki Sonus, Spendor ili Harbet. Več bi nsjbolje šta ide najbolje sa A21. Ali kutije kasnije.

Koristi ovo sve što pišete. Lakše ću doneti odluku.

:D

Stvarno mi nije bila namera da unosim zabunu ali sam rekao sta zaista mislim i sta sam licno iskusio... 

Evo da ne ispadne da drugome uvaljujem vruc krompir... ako Delija bude donosio A21 na probu spreman sam da donesem i ja neke zvucnike bez obzira sto kupovina nije “na vidiku” ;)

U spisak gore pomenutih zvucnika ubacio bih i Graham Audio LS6 ili 5/9 npr... 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Miroljub said:

Ako budem rešio da uzmem od Delije A21, verovatno će hteti da ga donese. Lepo bi bilo da probamo i neke kutije, ali male na stalcima, kao što sam i rekao.

Vidim ja da ću da budem mušterija i kod Sonica, ako ne pojačalo, a ono biće zvučne kutije.

Bilo bi lepo ali nije obaveza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...