Jump to content


Naim Supernait 2 vs Parasound halo hint 6


Miroljub

Recommended Posts

17 minuta ranije, sondek said:

Ovo nije loše pitanje,iako zvuči surovo.Sav taj hitec je vrlo lep ali i sa 5g garancije bih se pitao sta ce biti šeste.Sve je to minijaturno i realno nema tu neke velike mogucnosti servisiranja bez devialeta.Firma je relativno nova,nema tu neke velike istorije u 10-tak godina koliko postoji da bi se znalo koliko traju uredjaji i sta je sa servisom van garantnog roka.Verujem kad tu nesto igori da se tu menja cela ploca.Kakav je servis i podrska nakon tog vremena realno se jos i ne zna,a ne zna se ni koliko tu sta traje.Tu ima mesta kao u laptopu.Bojao bih se uzeti takvu napravu bez garancije.Za fantome sam citao da crkavaju i da ljudi nisu bas zadovoljni suportom.Imaju forum pa tamo treba dobro procitati iskustva.

Sa malo reči, a mnogo rečeno. Rizik dakle postoji.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Miroljub said:

Iz Robertoshopa su mi napisali da mogu da isporuče uređaj u Srbiju i da je star 2 godine.

Koliko je meni poznato mnogi su iz Srbije kupovali uređaje kod Bože u Robertoshopu i covjek je krajnje korektan i susretljiv tako da nema nikakve bojazni oko kupovine. Čovjek ima jedini u ex yu trgovinu ovakvog tipa i sa toliko vrhunskih uređaja. Nije to nikakva kupovina preko oglasa.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Branislav81 said:

Sve su to vrhunska pojačala, ali ja licno ne bih dao 3000e za polovno pojacalo pogotovo negde na oglasu u inostranstvu. Parasound ako @Delija prodaje ako ne..... Kupiti novi Parasound snagas pa polako doci ce i preamp(ako je Parasound pobedio:unsure:) . Što je sigurno sigurno! 

Koliko ja razumem, Parasound ne moze da se kupi legalno u Srbiji, samo na “kombinaciju” a to moze da bude rizicno.

Gresim?

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Dacho said:

Koliko je meni poznato mnogi su iz Srbije kupovali uređaje kod Bože u Robertoshopu i covjek je krajnje korektan i susretljiv tako da nema nikakve bojazni oko kupovine. Čovjek ima jedini u ex yu trgovinu ovakvog tipa i sa toliko vrhunskih uređaja. Nije to nikakva kupovina preko oglasa.

Trgovinu kog “tipa”?

Da li se za uredjaj kupljen tamo dobija fiskalni racun i garancija sa pecatom shopa? Ako ne, to nije “shop”... pa nije bas da nema bojazni?

Dostava za Srbiju? Super? Da li iz robu prilazu dokaz o tome da je roba legalno presla granicu? Carinsku deklaraciju npr?

Kako se obezbedjuje garancija u slucaju potrebe obzirom da se kupuje roba iz zemlje clanice EU?

 

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Delija said:

Ako je registrovan uredno na Devialet sajtu treba da ima 5 godina garancije iliti jos 3 godine.

Ko daje garanciju? Devialet?

Da li si svestan legalne procedure slanja uredjaja na servis u drugu drzavu?

ljudi.... da li ste vi “zdravi”???

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Sonichammer said:

Ko daje garanciju? Devialet?

Da li si svestan legalne procedure slanja uredjaja na servis u drugu drzavu?

ljudi.... da li ste vi “zdravi”???

Konkretno za Devialet je internacionalna garancija. Domaci uvoznik je duzan da je uvazi. Prvo se kontaktiraju Francuzi, a oni upute na lokalnog distributera koji posreduje. Hoce-nece - mora.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Delija said:

Konkretno za Devialet je internacionalna garancija. Domaci uvoznik je duzan da je uvazi. Prvo se kontaktiraju Francuzi, a oni upute na lokalnog distributera koji posreduje. Hoce-nece - mora.

Hau jes nou.., :D

Bas bih to voleo da vidim.... zamisli da kazes Francuzu da je roba brz porekla. Kupljeno u nekom “shopu”, negde... nebitno gde i prosvercovamo u  Srbiju.

Vlasnik nema “papire” a hoce uslugu... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Sonichammer said:

Koliko ja razumem, Parasound ne moze da se kupi legalno u Srbiji, samo na “kombinaciju” a to moze da bude rizicno.

Gresim?

Voleo bih da se neko javi sa iskustvom da je imao problem u garanciji pa kako je reseno. Ja bih pre uzeo polovan uredjaj u Srbiji ili neki niže klase nov opet u Srbiji... 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Delija said:

Konkretno za Devialet je internacionalna garancija. Domaci uvoznik je duzan da je uvazi. Prvo se kontaktiraju Francuzi, a oni upute na lokalnog distributera koji posreduje. Hoce-nece - mora.

Ukoliko je uredjaj registrovao prvi kupac on je uneo verovatno i broj računa ili fakture... Ako uredjaj ide drugom licu mora da da original račun kao da i njih dvojica sačine neki vid ugovora o kupovini uredjaja da bi se ta garancija prenela drugo lice. Ja sam imao takvo iskustvo kada sam reklamirao jedan proizvod a kupio sam ga od čoveka i Zagreba. Za reklamaciji su mi to sve tražili pa tek onda je prihvatili. Čisto sumnjam da kompanine poput Devialet posluju drugačije... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...