Jump to content


Naim Supernait 2 vs Parasound halo hint 6


Miroljub

Recommended Posts

3 sati ranije, patason said:

odusevljen si pojacalom koje si prodao, pa ces sad kupiti 3 puta skuplje i "pokusaces da dobijes taj HK zvuk u Parasoundu"....da se ovo pripise neelokventnosti ili ....

Taj HK 990 je pre deset godina u Beogradu u BG Sudiju koštao oko 1600 do 1700 e. Stvarno sam bio zadovoljan koristeći ga 10 godina. Odradio je svoje, i prodat je. Sada sam rešio da odem za klasu gore, pa je to Hint 6. Pojačalo je iz istih krajeva odakle je i HK, pa posle čitanja gomile testova očekujem da pruži sve ono što je imao HK, ali na višem nivou. Ne znam šta je tu neelokventno.

Naravno da bih želeo da ga čujem u svojoj sobi pre kupovine, ali su šanse gotovo nikakve.

Link to comment
Share on other sites

On 19.1.2020. at 0:18, Sonichammer said:

ali cemo kod snsgasa imati efekat “gusenja” (voznja Ferarija ibarskom magistralom u kolini 50km/h)

Ovo mi nije jasno, prvi put čujem da se pojačalo "guši" na maloj snazi. Kakva je to fizička pojava i šta je uzrok tome?

Link to comment
Share on other sites

On 1/19/2020 at 1:17 AM, Miroljub said:

Taj HK 990 je pre deset godina u Beogradu u BG Sudiju koštao oko 1600 do 1700 e. Stvarno sam bio zadovoljan koristeći ga 10 godina. Odradio je svoje, i prodat je. Sada sam rešio da odem za klasu gore, pa je to Hint 6. Pojačalo je iz istih krajeva odakle je i HK, pa posle čitanja gomile testova očekujem da pruži sve ono što je imao HK, ali na višem nivou. Ne znam šta je tu neelokventno.

Naravno da bih želeo da ga čujem u svojoj sobi pre kupovine, ali su šanse gotovo nikakve.

Мислим да овде није реч о неелоквентности, већ о томе да је покретач теме једноставно "прерастао" хармана и жељан је неке промене, надам се  на опште задовољство корисника.

Систем еволуира као и сам његов корисник, кад би то приказали на графикону "истине", то би била она тачка где се укрштају  те две криве, надам се да сви корисници хај фајлс форума теже ка тој тачки, свако на свој начин.

Уз помоћ искуснијих чланова форума, тај пут би требао бити олакшан и убрзан.

Но, да ли је баш тако, некад и није, али се  квалитетном расправом дође  до универзалне истине.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, zeljko1974 said:

Мислим да овде није реч о неелоквентности, већ о томе да је покретач теме једноставно "прерастао" хармана и жељан је неке промене, надам се  на опште задовољство корисника.

Систем еволуира као и сам његов корисник, кад би то приказали на графикону "истине", то би била она тачка где се укрштају  те две криве, надам се да сви корисници хај фајлс форума теже ка тој тачки, свако на свој начин.

Уз помоћ искуснијих чланова форума, тај пут би требао бити олакшан и убрзан.

Но, да ли је баш тако, некад и није, али се  квалитетном расправом дође  до универзалне истине.

 

Još samo da počneš da koristiš faderizme™ i preš'o si igricu...B)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zexx said:

Još samo da počneš da koristiš faderizme™ i preš'o si igricu...B)

Сасвим је легитимно да имамо различита мишљења, квалитетном и културном расправом као што то раде одрасли и зрели људи ,се углавном стигне до решења. На хај фај гледам искључиво као на хоби. Неко то очигледно не практикује на тај начин.

Фадеризам ????

Ову игрицу нико још није успешно прешао, оклизнуо се тамо где се најмање надао, увек постоје изненађења.Пријатна или не могу бити само по наш џеп, неко то призна, неко не.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zeljko1974 said:

Мислим да овде није реч о неелоквентности, већ о томе да је покретач теме једноставно "прерастао" хармана и жељан је неке промене, надам се  на опште задовољство корисника.

Уз помоћ искуснијих чланова форума, тај пут би требао бити олакшан и убрзан.

Prave reči u pravom trenutku. Nemam šta da dodam.

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, srdjan_c said:

Devialet :rolleyes:

Second hand D200 se uklapa u budžet, još samo da se nađe.

Srđane svaka čast. Evo jednog u Sevilji, Španija.

Kakva sprava!!!!

https://www.ebay.de/itm/DEVIALET-200-Integrated-Ampliffier-Streaming-DAC-with-integrated-phono-stage/223846444791?hash=item341e49aef7:g:tjUAAOSw04peGcyh

Ovo ispunjava sve uslove koje sam postavio. Jedino što nisam nikad tako skupe stvari kupovao sa eBay.de.

Gde su mu trafoi?

Link to comment
Share on other sites

Imam rođake u Minhenu. Preko njih mi je stigao i sub.

Ja platim odavde, roba ide u Minhen, a posle u gepek od kola pa za Pančevo.

Ovo je stvarno prvi pik.

Danas ću malo da pročitam testove. Mislim da ima sve što mi treba. Nisam doduše video balansirane ulaze, ali nije ni važno.

Nikad nisam video ovako nešto.

Pravi pogodak Srđane. Hvala na informaciji.

 

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, Miroljub said:

Imam rođake u Minhenu. Preko njih mi je stigao i sub.

Ja platim odavde, roba ide u Minhen, a posle u gepek od kola pa za Pančevo.

Ovo je stvarno prvi pik.

Danas ću malo da pročitam testove. Mislim da ima sve što mi treba. Nisam doduše video balansirane ulaze, ali nije ni važno.

Nikad nisam video ovako nešto.

Pravi pogodak Srđane. Hvala na informaciji.

 

Ne znam da li si video, ali i Delija ide baš na Devialet, doduše, to neće biti D200, već malo moćniji model.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Miroljub said:

Srđane svaka čast. Evo jednog u Sevilji, Španija.

Kakva sprava!!!!

https://www.ebay.de/itm/DEVIALET-200-Integrated-Ampliffier-Streaming-DAC-with-integrated-phono-stage/223846444791?hash=item341e49aef7:g:tjUAAOSw04peGcyh

Ovo ispunjava sve uslove koje sam postavio. Jedino što nisam nikad tako skupe stvari kupovao sa eBay.de.

Gde su mu trafoi?

Ружан за медаљу али добра справа. Оно истина, ништа од балансиране везе.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, ab said:

Колки је рок трајања?

Ovo nije loše pitanje,iako zvuči surovo.Sav taj hitec je vrlo lep ali i sa 5g garancije bih se pitao sta ce biti šeste.Sve je to minijaturno i realno nema tu neke velike mogucnosti servisiranja bez devialeta.Firma je relativno nova,nema tu neke velike istorije u 10-tak godina koliko postoji da bi se znalo koliko traju uredjaji i sta je sa servisom van garantnog roka.Verujem kad tu nesto igori da se tu menja cela ploca.Kakav je servis i podrska nakon tog vremena realno se jos i ne zna,a ne zna se ni koliko tu sta traje.Tu ima mesta kao u laptopu.Bojao bih se uzeti takvu napravu bez garancije.Za fantome sam citao da crkavaju i da ljudi nisu bas zadovoljni suportom.Imaju forum pa tamo treba dobro procitati iskustva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...