Jump to content


Naim Supernait 2 vs Parasound halo hint 6


Miroljub

Recommended Posts

Postavio sam na početku sasvim obično pitanje, šta će bolje raditi sa sub-m, Supernajt 2 ili Parasound Hint 6, i nisam očekivao da če se razviti ovako zanimljiva diskusija.

Stvarno sam uživao čitajući sve postove i par puta.

Hvala vam svima na savetima i mišljenjima koje ste izneli.

Moram da napomenem da mi je Delija bio najubedljiviji, što je možda i razumljivo, jer sam i ja zagovornik sub-a u stereo sistemu.

Jedino ne mogu tačno da procenim koliko će loše da utiče na zvuk to što Naim nema High pas filter, i koliko će to da remeti rad prednjih zvučnika. Da li bih ja tu falinku čuo s obzirom da ne mogu to da uživo probam. Delija je perfekcionista i on sigrno čuje sve.

Sutra donosim konačnu odluku i poručujem pojačalo. Sve više mislim da će izbor biti Parasound hint 6.

 

Link to comment
Share on other sites

Jesam, ali gospodin Delija nije povukao oglas sa KP sto bi trebalo da znaci da je to još uvek samo ideja i da bi se o tome verovatno moglo razgovarati.

Izvinjavam se sto sam se uopšte upleo u diskusiju. Učinio sam to zato sto bih da sam na mestu g. Miroljuba ja razmišljao na takav način.

Gospodin Delija je nesumnjivo izuzetno stručan u ovoj oblasti ali je takođe samo čovek i siguran sam da i on ima niz dilema između ostalih i šta sa Parasound A21. “Centralni zvučni” je samo jedna od mogućnosti.

Link to comment
Share on other sites

Апсолутно се Мирољуб не би преварио јер је тај примерак минт, и ја улете у тему. Мада волим да читам.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Kao i Vi, taj sam i ja volim da čitam, pogotovo kada pišu znalci i kada je tema interesantna.
Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Srecko said:

Gospodine Miroljub postavicu Vam glupo pitanje, nadam se da Vas necu naljutiti.
Da li ste razmišljali da kupite od g. Delije njegov Parasound A21, koji izgleda nov novcat a bogami je skoro 1000€ jeftiniji nego da kupite potpuno nov, sto Vam je (1000€) dobar start za preamp P6?

Nema ovde ljutnje, taman posla.

Odlučio sam se da ne uzmem A21 jer bi mi za njega i pretpojačalo P6 trebalo 3760 e. Ovako ću uložiti u Hint 6 2960 e, i ostaće mi 800 e da uložim u prednje zvučnike kako je Delija negde na početku već rekao, Zamenio bih Focal Chorus 807V sa Sonus faber Cremona M.

Drugi razlog što sam odlučio da ne kupim A21 je taj što ja objektivno ne mogu da iskoristim u pravom smislu reči potencijal tog uređaja. Kod Delije ta sprava pokreće dva moćna zvučnika Dynaudio contur 60. U mom konceptu a prema prostoru kojim raspolažem, ja idem na monitorske zvučnike na stalcima kojima takva amplifikacija nije potrebna. A sve više razmišljam da po savetima nekoliko forumaša uključim i drugi sub.

To bi značilo Parasound halo Hint 6, Sonus faber Cremona M i dva sub-a SVS 12 NSD.

Link to comment
Share on other sites

Moraću malo da poradim na akustici sobe. Mada živim u velikoj kući, prostor za slušanje muzike je svega 4 * 4m.

Pločice na podu su zbog podnog grejanja koje je takvo u celoj kući. Podno grejanje ne voli mnogo tepiha jer je tepih toplotni izolator.

Sub ću da premestim, samo da kupim duži kabl.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sonichammer said:

Sta da objasnim? 
Zasto mije preporucljivo voziti auto pod dejstvom alkohola? Pitanje ti ima takvu tezinu i smisao a ja na takva pitanja necu da odgovaram.

nemoj da karikiraš , nego lepo reci zašto misliš da to ne valja ....

mali hint , pločice uopte nisu problem koji ima veze sa subovima ...

Link to comment
Share on other sites

Ja za tu prostoriju ne bih stavio ni jedan sub sa 12inch membranom. Niti mu treba taj Parasound od xxx vati ali kad ste ga ubedili da mu treba pojacalo sa izlazom i skretnicom za sub...

Prvo mislim da nije imperativ ali da se ne vrtimo u krug i prezvakavamo vec receno.

Takav sistem za 4x4 sobu ( obrati paznju na dimenzije) je overkill i sa jednim sub-om, sa dva je verovatno katastrofa.

edit@

ko voli boomy bass, da u sobi “zvoni” i da se zvucni talasi reflektuju i sudaraju, plocice nisu neki problem, slazem se.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sonichammer said:

Ja za tu prostoriju ne bih stavio ni jedan sub sa 12inch membranom. Niti mu treba taj Parasound od xxx vati ali kad ste ga ubedili da mu treba pojacalo sa izlazom i skretnicom za sub...

Prvo mislim da nije imperativ ali da se ne vrtimo u krug i prezvakavamo vec receno.

Takav sistem za 4x4 sobu ( obrati paznju na dimenzije) je overkill i sa jednim sub-om, sa dva je verovatno katastrofa.

 

grešiš , nije u pitanju brutalna sila kako ti doživljavaš 12" ,  u pitanju je popunjavnje odziva sa više izvora koji su različito udaljeni od prepreka , koncept koji je poznat i o kojem se može pročitati ako se hoće ....

da te utešim , isto sam i ja razmišljao pre par godina , ali baš isto kao ti ....

iz drugih razloga dimenzije nisu idealne ali se i to pozicioniranjem da dovesti u red ...npr kod @TurboMaximus je slično pa sistem ubija kako radi ...i to jedan veoma nepretenciozan sistem

Link to comment
Share on other sites

Јесте катастрофа... али само ако нема корекције звука. Са правилно подешеним субовима моћи ће да доживи бас који иначе не би постојао у тим условима (правилан, дефинисан, прецизан).

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sonichammer said:

Ja za tu prostoriju ne bih stavio ni jedan sub sa 12inch membranom. Niti mu treba taj Parasound od xxx vati ali kad ste ga ubedili da mu treba pojacalo sa izlazom i skretnicom za sub...

Prvo mislim da nije imperativ ali da se ne vrtimo u krug i prezvakavamo vec receno.

Takav sistem za 4x4 sobu ( obrati paznju na dimenzije) je overkill i sa jednim sub-om, sa dva je verovatno katastrofa.

edit@

ko voli boomy bass, da u sobi “zvoni” i da se zvucni talasi reflektuju i sudaraju, plocice nisu neki problem, slazem se.

 

 

ponavljam za bas pločice nisu problem , za više učestanosti jesu  ....ali zato je tu plafon koji se lako estetski i funkcionalno pretvara u apsorpcionu površinu ....eurofoam stara pazova , sunđeri 15cm debljine i 60x120 cm upijaju i bas savim solidno a od 500Hz na više upijaju sve ....par komada u lakim drvenim ramovima i anulirao je pločice , samo jedno od rešenja jer tepih nije opcija zbog grejanja

Link to comment
Share on other sites

Ja sam i imao i prodavao subove dok je vecina ovde mislila da je to samo za kucni bioskop ali dobro, ko trazi “mile voli disco” sisteme, neka mu.

Hocu da kszem da ne treba da me “tesite” i “savetujete” oko stvari koje ste procitali u stampi. Ja sam ih doziveo i praksi. ;)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sonichammer said:

Ja sam i imao i prodavao subove dok je vecina ovde mislila da je to samo za kucni bioskop ali dobro, ko trazi “mile voli disco” sisteme, neka mu.

Hocu da kszem da ne treba da me “tesite” i “savetujete” oko stvari koje ste procitali u stampi. Ja sam ih doziveo i praksi. ;)

i ja  sam ....

i @Delija je ....pa sam i ja bio da čujem više puta ...

i @damic je ...pa smo se videli 10x 

nego reci ti nama , jel si ti nekad izmerio odziv sistema ?

koji si software koristio ?

koji mikrofon ?

koji kalibracioni fal imaš za mikrofon ?

kako si podesio PEQ-ove ?

pa da pričamo ....

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, lalelala said:

ponavljam za bas pločice nisu problem , za više učestanosti jesu  ....ali zato je tu plafon koji se lako estetski i funkcionalno pretvara u apsorpcionu površinu ....eurofoam stara pazova , sunđeri 15cm debljine i 60x120 cm upijaju i bas savim solidno a od 500Hz na više upijaju sve ....par komada u lakim drvenim ramovima i anulirao je pločice , samo jedno od rešenja jer tepih nije opcija zbog grejanja

Mozda onda bolje da sagradi novu kucu ili bar porusi neki zid u staroj? Kad je bal... :D

jbt, primecujem da ovde pocinje da caruje batina ali nekako uvek po tudjoj zadnjici...

Vecina koja predlaze imgeniozna resenja ista nikako kod sebe da primeni.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sonichammer said:

Mozda onda bolje da sagradi novu kucu ili bar porusi neki zid u staroj? Kad je bal... :D

jbt, primecujem da ovde pocinje da caruje batina ali nekako uvek po tudjoj zadnjici...

Vecina koja predlaze imgeniozna resenja ista nikako kod sebe da primeni.

 

i to se varaš ... dosta nas je to uradilo i dosta planira da uradi 

niko nije banalizovao stvar kako ti to radiš savetima da se ruši kuća ....nekolicina nas savetuje šta je dobar pravac , a koliko duboko će svako ići je stvar ličnog afiniteta , izbora prioriteta u životu itd.

nego jes ti nešto merio ili sve na uvce radiš ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...