Jump to content


Naim Supernait 2 vs Parasound halo hint 6


Miroljub

Recommended Posts

I cena u Evropi deluje "zanimljivo", a dosta je slabiji uredjaj od A21. 1700£ iliti 2000€.

https://www.audiodestination.co.uk/parasound-halo-a23-two-channel-amplifier

 

Novi A21+ takodje ima "zanimljivu" cenu. 3500£ iliti 4100€.

https://www.audiodestination.co.uk/parasound-halo-a21-two-channel-amplifier?search=parasound a21&category_id=0&sub_category=1

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Delija said:

Ma uzeo bih ja onaj sa Marakane ,al sam vec pare potrosio....;-)

Link to comment
Share on other sites

1. problematika je ista bez obzira kojim metodom je rešavali - pasivno, aktivno, DSP

2. svi se slažemo u činjenici da sa adekvatno rešenim i inkorporiranim donjim opsegom to bolje zvuči

3. ono što smatram iznuđenim komporomisom (što je i ovde slučaj) je upotreba jedne zvučne jedinice za bas i mid opseg. Jednostavno takve jedinice nisu u dovoljnoj meri rezolutne u mid segmentu, koji kao što znamo sadrži najvjeći deo muzičkog događaja. Potom se na to dodaje subwoofer. Kao što rekoh kompromis, a svaki učinjen kompromis je korak dalje od dobrog zvuka.

4. da ne zanemarimo činjenicu da su većinom te zvučne kutije sa skraćenim opsegom urađene nedovoljno kvalitetno pa dodavanje i najbolje inkorporiranog vufera ne rešava osnovnu problematiku.

5. klasične zatvorene zvučne kutije smeštene u još veću kutiju (sobu) prave dosta problema, uglavnom svojstva akustike im predstavljaju problem umesto da su deo rešenja.

6. u akustici je poželjno što više problema rešiti mehanički, ono što ne može na taj način električno a ne brute force principom gde se za svaku banalnu stvar koristi DSP. Tu pre svega mislim na time aliignement, neadekvatno projektovane bas kabinete i tome slično.

7. svi znamo da nije isto ozvučavati neki live nastup na otvorenom prostoru ili velikom zatvorenom prostoru i slušanje u kućnim uslovima. Zbog toga se to ne može jednostavno preslikavati, pogotovo imajući u vidu udaljenost slušaoca od zvučnika.

8. raditi ovakve zahvate bez odgovarajućih merenja je isto što i pipanje u mraku. 

9. kad smo kod merenja potrebno je znanje šta meriti, kako meriti, zbog čega se neko merenje radi i pravilno tumačenje dobijenih rezultata. Potom i poznavanje načina kako iskoristiti dobijene informacije i uraditi potrebne korekcije. Ovo što imamo prilike da vidimo od merenja je samo jedan mali deo od svega što je potrebno uraditi.

10. treba ići ka pojednostavljenju sistema a ovo su jako složeni sistemi koji se predlažu. Nekoliko različitih pojačavača, skretnice koje su jednim delom pasivne a jednim aktivne...da ne govorimo o regulaciji glasnoće koja mora biti jedinstvena za ceo opseg. Koliko tu ima potenciometara na putu signala?

11. ne uzima se u obzir pozicija slušaoca i zvučnika a kada na to dodamo da su to komponente napravljene po principu postavi i ne mrdaj teško da se može govoriti o kvalitetnom, udobnom slušanju muzike uz mogunost da se povremeno i očisti prostor ispod, oko njih. O gomili dodatnih kablova da ne govorimo. Jednostavno suviše sebi komplikujete život.

12. sve što je potrebno je dobar par zvučnika, dobro pojačalo i dobar izvor zvuka. Tu imamo i najmanje kablova a možemo staviti veći akcenat na kvalitet svake od komponenata.

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, Delija said:

Taj sa Marakane 99% ostaje za centralni zvucnik u HT sistemu. Samo da jos "progutam" "bacenih" 2k evra :D

(da ne racunam koliko sam ga platio novog... :rolleyes: )

S obzirom da A21 bridžovan ide na 750 vati, biće to najači centralni zvučnik na Balkanu, a i šire.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, prophet said:

12. sve što je potrebno je dobar par zvučnika, dobro pojačalo i dobar izvor zvuka. Tu imamo i najmanje kablova a možemo staviti veći akcenat na kvalitet svake od komponenata.

Za dobar par zvučnika treba 3k+ e, za dobro pojačalo još 3k+ e, za dobar izvor još 3k+ e i dok dodaš kablove i ostale sitnice eto nas na 10k+ e. Nije ni čudo da se dobije dobra kombinacija i bez sub-a.

Samo koliko forumaša može da ide do 10000 e za stereo sistem?

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, damic said:

Na zalost, 99 posto ljudi sa foruma ne razume da NE POSTOJE klasicni zvucnici koji korektno mogu da reprodukuju najnizi opseg, neophodna je pomoc subova. 

Ovo je 100% tacno, makar za one koji zele full program.. Sa druge strane, velikoj vecini nije najbitniji taj najnizi spektar jer je, da se ne lazemo, skoro pa sva lepota muzike negde tamo gore :P

P.S. Mozda bih i ubacio neka ovakva dva REL-a u sistem i to "na zivo" - bez high-pass filtera (makar za pocetak).. ali ne u ovom stanu ;) Doduse, za pocetak bih prvo morao da zauzdam bas na postojecim kutijama :D

Black_S812_3_4_W_GrillWeb-1.png.e9bd8cb7e3557f225798e719fd46f513.png

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Delija said:
27 minuta ranije, damic said:

Na zalost, 99 posto ljudi sa foruma ne razume da NE POSTOJE klasicni zvucnici koji korektno mogu da reprodukuju najnizi opseg, neophodna je pomoc subova. 

Kad ces ti, druze po sub-ovima, da naidjes na koje pivo? ;)

Evo, malo da otopli, a mozes i ti sa Lalom malo do BG-a :)

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Филип said:

...i to "na zivo" "bez high-pass filtera" (makar za pocetak).. ali ne u ovom stanu ;) Doduse, za pocetak bih prvo morao da zauzdam bas na postojecim kutijama :D

Tom "zauzdavanju" upravo sluzi high-pass filter koji vec imas na Devialet-u. Zasto bez njega?

 

Uostalom, sacekaj da mi stigne sokocalo (oteglo se :rolleyes:), poslusas kako to sve sa njim zvuci i onda prelomis da ili ne za sub-ove ;)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Delija said:

Tom "zauzdavanju" upravo sluzi high-pass filter koji vec imas na Devialet-u. Zasto bez njega?

 

Uostalom, sacekaj da mi stigne sokocalo (oteglo se :rolleyes:), poslusas kako to sve sa njim zvuci i onda prelomis da ili ne za sub-ove ;)

Obavezno, jako me interesuje kako ce novi 440Pro da se pokaze kod tebe. Ustvari, siguran sam da ces, kao sto sam ti vec napisao, po prvi put cuti kakve zaista kutije imas, a znam da mogu mnogo jer sam cuo kod Mladje na sajmu pre dve godine model ispod tvog kako je pevao sa onako mocnom Metronome/EC/VTL elektronikom (realno nije imao bolji zvuk od kad izlaze).

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, prophet said:

5. klasične zatvorene zvučne kutije smeštene u još veću kutiju (sobu) prave dosta problema, uglavnom svojstva akustike im predstavljaju problem umesto da su deo rešenja.

 

1 sat ranije, damic said:

 NE POSTOJE klasicni zvucnici koji korektno mogu da reprodukuju najnizi opseg, neophodna je pomoc subova. 

Recimo da sam saglasan. U načelu jer svakako postoje izuzeci, što u standardnoj produkciji (poprilično skupo) a ima i ručnih uradaka koje sam bio u prilici da poslušam.

Postoji naravno i drugačiji prilaz problematici kojim se izbegava ono što sam naveo u tački 5.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Miroljub said:

Za dobar par zvučnika treba 3k+ e, za dobro pojačalo još 3k+ e, za dobar izvor još 3k+ e i dok dodaš kablove i ostale sitnice eto nas na 10k+ e. Nije ni čudo da se dobije dobra kombinacija i bez sub-a.

Samo koliko forumaša može da ide do 10000 e za stereo sistem?

 

On 10.1.2020. at 23:11, Miroljub said:

Na forumu se nude dva polovna Naima Supernait 2 po ceni od oko 2800 do 2900 e.

 

On 11.1.2020. at 10:37, Delija said:

Iskreno, mislim da je bolje uloziti u visu klasu zvucnika.

@Delija je vrlo korektno procenio u kom pravcu treba razmišljati. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...