Jump to content


Naim Supernait 2 vs Parasound halo hint 6


Miroljub

Recommended Posts

Ne znam samo zasto svaki put zapenis kad neko kaze da Naim nije za nekoga. Ovde konkretno nema nikakve veze sa kvalitetom, snagom, zvucnim pecatom... vec iskljucivo sa (ne)funkcionalnoscu za tacno odredjenu namenu.

A sto se tice poredjenja sa Parasound-om, naravno da ce Englezi, kao i uvek da se ukake hvaleci svoje. Pa njima je Supernait 3 bolji i od Devialet-a, lagano i bez blama.

Hajmo malo da vidimo sta kazu Nemci i Ameri, a i ostali...

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Delija said:

Ne fali toga Parasound-u ni pod razno, a nesto mi se cini da i ti polako potpuno odustajes od Naim-a. Da li se varam? ;)

Ja nijednom rečju naim nisam pomenuo,ti si krenuo ...ko iz vrtića.Ja sam vas samo pitao da li je valjda bitno i ono preko 100hz ...a ti odma na naim.Nisam ja Naim da mi se tako obracaš.Ja sam Sondek.

Link to comment
Share on other sites

Хмм... покретач теме питао за два модела, два бренда... од та два модела један има опције које њему одговарају, други нема... независно од звучног печата. На њему је да изабере од та два модела, бренда.

Изабрао је један па се запитао да ли интегралац или претпојачало/снагаш опција.

Нема разлога за препуцавање више... помогли смо или сте одмогли колико је то могуће... :)

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Delija said:

Promasio si temu, Sondek ;)

Ja bas nista lose nisam za Naim napisao, bez obzira da li to mislim ili ne. A tvoju patolosku ljubav ka Naim-u je pogodilo to sto sam napisao da si ga se odrekao. Tu ti ja nisam kriv. Jbg.

Nem ja nikakvu patolosku ljubav prema naimu.Ni ne koristim ga vise.Eno ga visi u oglasima

Link to comment
Share on other sites

Da, konačno sam posle sveg ovog pisanja Naim Supernait 2 precrtao.

Kao što je Gvalda i rekao treba mi amplifikacija da je povežem sa AV risiverom, i da pri tome mogu da koristim sub za slušanje muzike sa naprimer CD-a, ili kompa. Pri tome ne mislim samo da može da se poveže sub, već da može da se sistem podesi onako kako je Delija rekao, da sub radi svoje, par zvočnika svoj posao. Koliko sam shvatio to sve ispunjava HINT 6, ili kombinacija A21 i P6.

Hint 6 mogu sad odmah da poručim kod Aleksandra.

Što se tiče A21, to se nudi na KP, ali P6 se ne nudi, i tu počinje problem.

Moram da spomenem još jedan uređaj koji sam analizirao, a to je HEGEL H360.

Jedan mi je izmakao sa ebay.de mislim da je tip bio iz Estonije. Tražio je za nov uređaj 3200 e. Onda sam pročitao da ga nudi za 2900 e, i dok sam se okrenuo, HEGEL je prodat.

Sada ima jedan u Španiji, Katalunja, i prodavac traži 3750 e. Uređaj je nov.

To prevazilazi moj budžet, ali ipak bih hteo da pitam, šta stim što ni taj uređaj nema izlaz za sub, već samo izlaz pre out i to fiksni i varjabilni.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, gvlada said:

 

Нема разлога за препуцавање више... помогли смо или сте одмогли колико је то могуће... :)

Slazem se.Pogledali smo samo temu iz vise uglova,tome valjda forum sluzi.Razlicita misljenja nisu razlog da prvom prilikom ne popijemo pivce.Pojasnili par stvari oko ampova,snage,prostora, funkcionalnosti... pokretacu vise znaci i ovo poslednje od potencijalno nesto boljeg zvuka i to mi je OK,mada meni je zvuk tri mesta ispred sveg ostalog pa nekad ne mogu da se stavim u drugaciji stav lako.Zato i jeste bilo pitanje za preko 100hz,mada sam i sam fan dobrog basa i cuo sam tri fina sistema sa SW i to je odlicna stvar.Jedan cak sa supernaitom Rel 3 i Marten Duke.

Mislim da se jedino hi pass filter moze odraditi i drugacije,pa da se da sansa vecem broju ampova.Ne forsiram verovali ili ne taj naim,ima sijaset boljih za manje para.Dosta je velik budzet,ja bih obavezno trazio amp na probu u svom sistemu...dobio sam je u 90% slucajeva ili odustao od kupovine.Evo sa poslednjim slucajem sam ponudio 100eur za izgubljeno vreme prodavcu ako ne kupim,s tim da sam mu stavio do znanja da sam mu i najozbiljniji moguci kupac i da mu ni za dinar necu obarati cenu.Nije zavrsio sa 100,vec malo vise u dzepu.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Miroljub said:

Da, konačno sam posle sveg ovog pisanja Naim Supernait 2 precrtao.

Kao što je Gvalda i rekao treba mi amplifikacija da je povežem sa AV risiverom, i da pri tome mogu da koristim sub za slušanje muzike sa naprimer CD-a, ili kompa. Pri tome ne mislim samo da može da se poveže sub, već da može da se sistem podesi onako kako je Delija rekao, da sub radi svoje, par zvočnika svoj posao. Koliko sam shvatio to sve ispunjava HINT 6, ili kombinacija A21 i P6.

Hint 6 mogu sad odmah da poručim kod Aleksandra.

Što se tiče A21, to se nudi na KP, ali P6 se ne nudi, i tu počinje problem.

Moram da spomenem još jedan uređaj koji sam analizirao, a to je HEGEL H360.

Jedan mi je izmakao sa ebay.de mislim da je tip bio iz Estonije. Tražio je za nov uređaj 3200 e. Onda sam pročitao da ga nudi za 2900 e, i dok sam se okrenuo, HEGEL je prodat.

Sada ima jedan u Španiji, Katalunja, i prodavac traži 3750 e. Uređaj je nov.

To prevazilazi moj budžet, ali ipak bih hteo da pitam, šta stim što ni taj uređaj nema izlaz za sub, već samo izlaz pre out i to fiksni i varjabilni.

Hegel je odlicna sprava, ali ti iz istog razloga kao i Naim ne radi ti posao.

 

Igrom slucaja u ovom trenutku ja prodajem svoj A21, ali da ne bude da ti zbog toga preporucujem Parasound (jer stvarno to nije slucaj) - od Aleksandra mozes da pazaris i jedno i drugo, i A21 i P6, a A21 je stvarno znacajno bolji od HINT 6 i vredi razlike u ceni. Da nije tako, i ja bih incijalno pazario HINT.

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Pojacala/Parasound-HALO-A-21--88351696-oglas.htm?filter_id=488016170

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Pretpojacala/Parasound-P6-2-1-preamp-DAC--88498919-oglas.htm?filter_id=488016170

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Miroljub said:

Pažljivo sam pročitao sve odgovore više puta. Ipak posle onoga što su pisali Delija i Gvlada, ja ne mogu više da razmišljam o Naim-u.

Bez basa za mene nema slušanja muzike.

Mogao bih jedino da razmišljam da li da idem na Hint 6, ili na A21 i P6.

Ako se ide na odvojenu kombinaciju preamp+amp, i razmišlja se o A21, koji sam btw slušao u Delijinom sistemu i nemam nikakve zamerke, ja bih samo razmislio o boljem preampu, i to Parasound JC2. Jeste to preko planiranog budžeta, ali ovakva kombinacija je već vrlo ozbiljna liga koja lagano staje na crtu mnogo skupljim spravama, pa mislim da se isplati i strpeti se malo dok se ne prištede još neke parice za bolji preamp.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, sondek said:

Slazem se.Pogledali smo samo temu iz vise uglova,tome valjda forum sluzi.Razlicita misljenja nisu razlog da prvom prilikom ne popijemo pivce.Pojasnili par stvari oko ampova,snage,prostora, funkcionalnosti... pokretacu vise znaci i ovo poslednje od potencijalno nesto boljeg zvuka i to mi je OK,mada meni je zvuk tri mesta ispred sveg ostalog pa nekad ne mogu da se stavim u drugaciji stav lako.Zato i jeste bilo pitanje za preko 100hz,mada sam i sam fan dobrog basa i cuo sam tri fina sistema sa SW i to je odlicna stvar.Jedan cak sa supernaitom Rel 3 i Marten Duke.

Mislim da se jedino hi pass filter moze odraditi i drugacije,pa da se da sansa vecem broju ampova.Ne forsiram verovali ili ne taj naim,ima sijaset boljih za manje para.Dosta je velik budzet,ja bih obavezno trazio amp na probu u svom sistemu...dobio sam je u 90% slucajeva ili odustao od kupovine.Evo sa poslednjim slucajem sam ponudio 100eur za izgubljeno vreme prodavcu ako ne kupim,s tim da sam mu stavio do znanja da sam mu i najozbiljniji moguci kupac i da mu ni za dinar necu obarati cenu.Nije zavrsio sa 100,vec malo vise u dzepu.

 

Naravno da je savrseno normalno da oko nekih stvari imamo razlicita misljenja ;)

I naravno da pijemo pivo kad stigne Devialet :cheers

 

A sto se tice high-pass filtera - tesko. Ima samo par pravih resenja i kostaju ko Svetog Petra kajgana. JL Audio CR-1 3+k €, Bryston 4+k €, itd... I to su samo skretnice, bez preamp-a, amp-a...

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Zexx said:

Ako se ide na odvojenu kombinaciju preamp+amp, i razmišlja se o A21, koji sam btw slušao u Delijinom sistemu i nemam nikakve zamerke, ja bih samo razmislio o boljem preampu, i to Parasound JC2. Jeste to preko planiranog budžeta, ali ovakva kombinacija je već vrlo ozbiljna liga koja lagano staje na crtu mnogo skupljim spravama, pa mislim da se isplati i strpeti se malo dok se ne prištede još neke parice za bolji preamp.

Ne radi mu posao JC2. Nema bass management :( iliti ostaje sve isto kao sa Naim-om, Hegel-om...

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Miroljub said:

 Koliko sam shvatio to sve ispunjava HINT 6, ili kombinacija A21 i P6.

Hint 6 mogu sad odmah da poručim kod Aleksandra.

Što se tiče A21, to se nudi na KP, ali P6 se ne nudi, i tu počinje problem.

 

Већ смо се изгледа сви сложили да одвојене компоненте бољи избор.

Снагаш, који се најмање мења као компонетна, може се наћи у одличном стању на огласима на форуму и кп.

Кажеш преамп нема... види колико би ти тражио лик из Шабца да донесе и како се сналазиш у тој ситуацији.

На крају крајева, купиш снагаш док је још актуелан и користиш уз Онкио 818 а у међувремену или налети неки преамп на кп или сакупиш довољно новца да преко Шабца наручиш и претпојачало.

Link to comment
Share on other sites

Vidim Delija taj oglas za A21. To je 2000 e. Sad vidim i kod Aleksandra P6 za 1760 e. Izađe 3760, baš kao i HEGEL sa ebay-a.

Ipak to značajno prevazilazi moj budžet.

Hegel me je zaintrigirao jer ga je Estonac nudio i prodao za 2900 e nov, a cena novog je bila oko 5500 e.

I ja sam pomislio da bi Onkyo 818 mogao da izigrava predpojačalo za neko vreme ukoliko uzmem A21.

Da li je moguće to dovući iz SAD-a. Imam drugara u Njujorku.

https://www.ebay.com/itm/Parasound-P6-Preamplifier-2-1-Ch-Preamp-Black-MINT/283732259366?_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D40719%26meid%3Da3d28e2f242247f68bf7137d9da2d732%26pid%3D100675%26rk%3D3%26rkt%3D15%26sd%3D392566886069%26itm%3D283732259366%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D2380057&_trksid=p2380057.c100675.m4236&_trkparms=pageci%3A911f154b-349b-11ea-a0aa-74dbd180a863|parentrq%3A95bf38b116f0a4e9225ebd28ff7cd3f5|iid%3A1

Link to comment
Share on other sites

Лично користим Маранц авр као преамп уз Ротел снагаш, тако да и овде би Онкио и Парасоунд могло да се уклопи.

Зависи колики му пртљаг, том другару преко баре... али ништа није немогуће. :)

Link to comment
Share on other sites

Sve je na strani Parasounda, 2 *160 vati, balansirani ulazi i izlazi, phono ulaz za MM i MC, digitalni ulazi 4, dva sub ulaza, dva sub izlaza, kontrola nivoa za sub na prednjoj ploči i još što šta..
Na strani Naim-a je samo jedna stvar, a to je da po svim testovima zvuči bolje od Parasound-a.
Budi sad pametan?
Nemoj da te zavara da je Parasondovih 2*160W moćnije od Supernaita. Naim ima ogromne trafoe, tamo gdje se mučio tvoj HK i grijao, i najobičniji Nait5si ima da gura bez grijanja.
Našao sam jedan test gdje kažu da NADM10 sa svojih dinamičkih 160W na 8oma odnosno 300w na 4oma ima manje snage od nešto jeftinijeg Naim Atom koji ima "samo " 40w/8oma.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...