Jump to content


Naim Supernait 2 vs Parasound halo hint 6


Miroljub

Recommended Posts

U mom sistemu sam imao povezan AV risiver sa Harman Kardonom HK 990 na koji sam odveo dva prednja kanala.

O ovome sam davno pisao o okviru tema za Kućni bioskop. Kada radi u sistemu kučnog bioskopa radi i AV risiver i Harman, kada slušam CD palim samo Harmana.

Sada sam HK 990 prodao. Harman me je verno služio bez ikakvih problema. Taj HK 990 je za svaku preporuku. Malo se grejao, ali i to sam rešio.

Skupio sam malo para pa bih hteo da kupim jedmo od gore navedena dva pojačala.

Na forumu se nude dva polovna Naima Supernait 2 po ceni od oko 2800 do 2900 e.

Isto tako Aleksandar iz Šapca nudi nabaku novog Parasound halo hint 6 za gotovo iste pare.

U sistemu imam zvučnike Focal Chorus 807V, i SVS 12 NSD sub.

Imam i zvučničke kablove Kimber 8TC,  interkonekt Kimber Timbre i SVS kabl za sub. Svi kablovi su ekstra.

Da li da uzmem polovni (star oko godinu dana ili manje) Naim Supernait 2 ili da idem na nov Parasound halo HINT 6?

Link to comment
Share on other sites

Slušao sam Naim Supernait 2 na Harbeth Super HL5 Plus i to veoma lepo radi. Moj drugar prodaje upravo Naim Supernait 2 na KP kupljen tako pre oko godinu dana i otprilike po toj ceni, ali taj njegov nije radio ni mesec dana (mislim) jer je on službeno u inostranstvu. Prodaje ga jer je naručio neki Accuphase (želja iz mladosti) zašto mislim da ni on sam nezna; jer to stvarno fino radi rekoh.
Delija, Sondek i Sonichamer bi verovatno mogli više da Vam kažu o komparativnim prednostima i manama jednog i drugog.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, gvlada said:

Ово је супер снагаш, само му онда фали претпојачало. Он је питао за интегралац.

Za mene bi to bila prednost, ostavlja mogućnost kombinovanja...

Da se ne upuštam u raspravu o ''nabavci novog hint 6'' preko švercera sa KP (iz HR)

Link to comment
Share on other sites

Ako i u stereo kombinaciji zeli subwoofer, a trebalo bi da zeli - nijedan Naim mu ne radi posao.

Iskreno, mislim da je bolje uloziti u visu klasu zvucnika.

BTW, da ne prelazim na Devialet, svom Parasound A21 snagasu bih dodao P6 preamp. To je dosta jaca kombinacija od HINT 6, koji kao snagas u sustini ima A23(+) - osetno nizu ligu pojacala.

Link to comment
Share on other sites

U tom slucaju ti je Parasound jedno od (jako) retkih resenja koje nudi bass management (high-pass filter) i integraciju u HT sistem. To vazi i za HINT i za P6.

I meni su subwoofer-i mandatorni, pa sam se ujedno odlucio da "malo" povecam "ulog" i zapucao na visestruko skuplji Devialet. Videcemo da li sam se zeznuo :)

 

Link to comment
Share on other sites

То стоји, ако жели суб у стерео варијанти онда је овде Парасоунд избор. Опет боље засебне компоненте, претпојачало и снагаш, него интегрисане. По цени новог интегралца можеш купити снагаш који А75 предложио и додати нешто мало пара за претпојачало. Размисли...

Link to comment
Share on other sites

Jbt ljudi jeste l' vi culi za frekvencije preko 100hz.Valjda je bitnije kakav je srednjetonsko/visokotonski opseg od bass-a. Sa solidnim wooferom sa dosta podesavanja se vrlo solidno dotera bass,slazem se ne i savrseno ali ako amp nema dobre srednje/visoke i sklop sa zvucnicima i sobom,izvorom dzaba vam ga savrsen bass.

Link to comment
Share on other sites

On 11.1.2020. at 12:55, Miroljub said:

Postavlja se pitanje da li bi se u testu na slepo a sa istim kutijama čula razlika u prezentaciji zvuka između ova dva pojačala.

Naravno, oba sa subom.

To nikad neces moci da saznas jer nijedan Naim nema high-pass filter za stereo zvucnike (za razliku od tvog starog Harman-a i Parasound-a).

Link to comment
Share on other sites

Наим нема опцију за суб, тиме се не може адекватно поредити. Наим је иначе за људе који воле звук без природног баса тзв плиткотонци. Где год сам чуо Наим, радио је плитко без или како треба уз суб (рел). Укуси јесу различити а како већ имаш SVS, решење се намеће само. :)

Link to comment
Share on other sites

Dobro se sećate.

Denon 3805 je otišao sinu. Nija imao HDMI ulaze, a to je počelo da mi smeta.

Bio je to odličan risiver.

Sada imam Onkyo tx nr 818. To isto dobro radi.

Nego, ne radi mi dobro sub sa Onkyo-m. Nekako je slab, iako sam u Onkyu pojačao izlaz za sub do kraja.

Taj SVS  12 NSD sub je radio sa HK 990 tako da je to bilo milina. To je bio jasan, brz, odlučan bas zvuk. Sa Onkyom je nešto muljavo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...