Jump to content


Slušalice za metal


veljko02

Recommended Posts

Zdravo,

Potrebne su mi slušalice za metal koje mogu dugo da služe, ne smetaju ljudima u okolini i imaju dobru izolaciju tako da se ne čuje dosta zvuk iz okoline i naravno da budu udobne. Slušam razne podžanrove, recimo death, melodeath, symphonic, heavy, black... Spreman sam da izdvojim oko 200 evra. Takođe, već sam pitao na sledećem sajtu: https://www.head-fi.org/threads/headphones-for-metal-music-ultimate-solution.715478/page-638

Tu su mi zapravo ljudi predložili par slušalica, Meze 99 Noir, Sony MDR 1AM2 i Periodic Audio Be. Međutim, rekli su da tu nema baš nekog pravila, već da dosta zavisi i od čoveka do čoveka šta kome odgovara, te da bi tako najbolje bilo isprobati negde te slušalice. Tako da su mi predložili da vidim i na nekom domaćem forumu gde može to da se isproba. Iskreno pre toga nisam ni mislio da postoji ovako neki srpski sajt, mada zapravo bi bilo i logično da postoji haha. Uglavnom, zanima me da vidim je li moguće negde u Srbiji, najbolje u Beogradu ili Novom Sadu, isprobati slušalice, pogotovo one gore navedene. Takođe, rado bih čuo bilo čiji predlog za slušalice koje bi potencijalno odgovarale ovom mom opisu, kao i mišljenja o slušalicama koje sam naveo. I još, već sam video da je ovde neko recimo analizirao Meze 99 Classics koje su u suštini iste kao Meze 99 Noir (tako sam čuo), pa me onda zanima gde se to može kupiti ovde u Srbiji? Mislim video sam da većinu tako nekih slušalica nema u WinWinu, Gigatronu, a i da ako ima da su znatno skuplje nego u inostranstvu, pa me zanima kako vi to rešavate i gde onda kupujete slušalice?

Hvala unapred!

P.S. Izvinjavam se ako već postoji sličan topic, na brzinu sam prešao po sajtu i nisam video ništa slično, ali moguće da mi je nešto promaklo. Nadam se da onda to neće predstavljati problem.

Link to comment
Share on other sites

 Ja slusam Sennheiser HD471i, relativno sam zadovoljan. Zatvorene, skroz OK to zvuci. Malo je meksi zvuk, ali meni prija, daleko od toga da sve ne zvuci kako treba...

 Sta sam konkretno slusao u skorije vreme: Opeth, Iron Maiden, Slayer, Panthera, Helloween, Blind Guardian.... Izvor Tidal, pojacalo Musical fidelity sa DAC-om, povezano USB-om. Kupio za posao dok sam radio u nekom open space-u.... Oba kupljena kod zvanicnog zastupnika. Slusao npr. Pink Floyd u Hi-Res formatu, to zvuci da se smrznes, bar meni - u kontekstu slusalica naravno. Nije Stax, ali i ne kosta toliko ;)

 Iduce nedelje, ako sve bude OK, mozemo da se dogovorimo da svratis do mene na posao, ako hoces da to cujes? Mogu da ti odvojim pola sata, ako mozes oko 9 ujutru?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nkrgovic said:

 Ja slusam Sennheiser HD471i, relativno sam zadovoljan. Zatvorene, skroz OK to zvuci. Malo je meksi zvuk, ali meni prija, daleko od toga da sve ne zvuci kako treba...

 Sta sam konkretno slusao u skorije vreme: Opeth, Iron Maiden, Slayer, Panthera, Helloween, Blind Guardian.... Izvor Tidal, pojacalo Musical fidelity sa DAC-om, povezano USB-om. Kupio za posao dok sam radio u nekom open space-u.... Oba kupljena kod zvanicnog zastupnika. Slusao npr. Pink Floyd u Hi-Res formatu, to zvuci da se smrznes, bar meni - u kontekstu slusalica naravno. Nije Stax, ali i ne kosta toliko ;)

 Iduce nedelje, ako sve bude OK, mozemo da se dogovorimo da svratis do mene na posao, ako hoces da to cujes? Mogu da ti odvojim pola sata, ako mozes oko 9 ujutru?

Najpre, hvala na odgovoru! 

A inače, ukoliko su neke slušalice bolje od tih, a koštaju više nije mi problem da izdvojim sve tako do 150-200 evra, samo me zanima gde ljudi onda kupuju takve slušalice jer su u Srbiji znatno skuplje i je li ih isprobaju pre kupovine.

Međutim, ja nisam toliko iskusan u svemu tome oko slušalica, tako da ne znam šta tačno po karakteristikama želim. Međutim, za ovako generalno osećaj, želim da ako je moguće bude što sličnije koncertu pravom, kao i da nema ispuštanja zvuka, da se ne čuje okolina, da budu izdržljive i udobne. Ne znam koliko je para potrebno za tako nešto, ali eto rekao sam okvirno koliko bih ja dao, pa me onda samo zanima je li moguće za te pare ili je to previše/premalo i onda se odlučim šta ću na kraju. A kao što sam rekao, slušam razne podžanrove pa tu ima bendova i tipa Black Sabbath, Iron Maiden, Dio, Megadeth, a i Nightwish, pa na kraju i The Stone recimo, a i od skoro i Katara, bio sam na nekoj svirci pa mi se svideo melodeath, pa onda od tada ponekad i to slušam. Takođe, ponekad slušam i klasičnu muziku, ali za to mi nije toliko bitno trenutno. 

Takođe, hvala za to oko isprobavanja! Videću onda sta ću, pa možda bih onda i mogao da dođem ako radite u Beogradu.

Link to comment
Share on other sites

 Zvuk kao na koncertu je, meni, vise zvucnici nego slusalice... ;) Slusalice imaju prednost da se ne cuje sa strane, tj. da ne uznemiravas okolinu (bar zatvorene slusalice) i da ti manje cujes zvuk oko sebe. Stvar je ukusa, naravno.

 Sto se tice tvog pitanje "gde ljudi to probaju i kupe" - ne znam. Kupe na slepo, kupe od svercera.... ima raznih "resenja". Ja volim da odem u radnju, probam i kupim. Takodje, nisi napisao gde bi povezao slusalice, ako je racunar, moda nije lose da deo para izdvojis za DAC/pojacalo za slusalice. Razmisli o tome.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nkrgovic said:

 Zvuk kao na koncertu je, meni, vise zvucnici nego slusalice... ;) Slusalice imaju prednost da se ne cuje sa strane, tj. da ne uznemiravas okolinu (bar zatvorene slusalice) i da ti manje cujes zvuk oko sebe. Stvar je ukusa, naravno.

 Sto se tice tvog pitanje "gde ljudi to probaju i kupe" - ne znam. Kupe na slepo, kupe od svercera.... ima raznih "resenja". Ja volim da odem u radnju, probam i kupim. Takodje, nisi napisao gde bi povezao slusalice, ako je racunar, moda nije lose da deo para izdvojis za DAC/pojacalo za slusalice. Razmisli o tome.

Da, razumem, mislim ne znam ni ja kako tačno da opišem šta želim, nego samo mi se sviđa tako na koncertu kako ide muzika, pa zbog toga to kažem, mislim u svakom slučaju poenta je da bude jasan zvuk i tako to. 

Mislim to naravno pored tih nekih tehničkih stvari tipa da mogu dugo da traju, da ne izlazi zvuk i da se ne čuje zvuk iz okoline i sl. 

Pa da, na to sam i mislio, je li moguće otići u radnju i isprobati slusalice ovde kod nas? I mislio sam generalno, pošto verujem da ste recimo Vi bolje upućeni u sve to i da imate iskustva, te da onda samo čujem kako ste i gde nabavljali slušalice. 

Povezao bih ih na Android telefon.  

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Engine said:

Bayerdynamic Dt777Pro250 moja preporuka

Поддржавам. Тешко је наћи затворене слушалице, чак и у већим буџетима, које свирају правилније од ових.

Head-Fi је одувек било (још од 2009те), а сада чак и више, легло FOTM (*) трендова. Увек нешто новије боље звучи, а све то што је до тада одлично звучало је ђубре.

DT770Pro је класика, не верујем да можеш омашити.

Sennheiser има свакако одличне моделе, али нажалост трошим само open back варијанте код њих па не могу да препоручим затворене.

Link to comment
Share on other sites

Meni noviji Sennheiser  nije "leg'o" sa metalom AKG K550 je moj izbor.Slusa se death,black i slicno,sennheiser iz serija 5..,6.. mi je zvucao previse tamno i zatvoreno.Pojacalo je OTL lampas pa je mozda tu uzrok moga nezadovoljstva,mada sumnjam.U svakom slucaju Sennheiser za metal ne bih kupio bez slusanja,Bayerdynamic je bolji izbor.

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, nkrgovic said:

 Ja ne bi nista kupio bez slusanja. :) Zato i hocu da pomognem coveku da cuje moje hajzerice... ;)

 

Naravno,ja sam svoje kupio bez slusanja oslonivsi se na testove i preporuke i brzo sam ih se rijesio tako da je svaki poziv za slusanje prilika koju ne treba propustiti.Kod vecine prodavaca uvijek ima neki razlog zasto se slusalice ne mogu probati.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Trouble said:

Kod vecine prodavaca uvijek ima neki razlog zasto se slusalice ne mogu probati.

Обично зато што набављају по 1-2 комада и не желе уложити у демо примерак који је за њих чист трошак.

Ако отпакују слушалице, онда их морају или чувати код себе или нудити као демо примерак по сниженој цени, али само након промене јастучића (за веће слушалице) или уметака (за in-ear слушалице)...

...нажалост, јастучићи за уши и главу су генерално осетљиви на масти коже и косе, као и на силиконске компоненте појединих козметичких производа, па када се мењају "главе" релативно брзо пропадају.

У великој B&H продавници у Њу Јорку, имају буквално све моделе слушалица које сам могао да замислим изложене за пробу. Поред сваке групе слушалица, запослени чека са резервним падовима и антибактериским марамицама да обрише слушалице и припреми за следећег клијента који би да проба. Али, газде B&H су испланирали тај трошак у плану рада фирме.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, InSides said:

У великој B&H продавници у Њу Јорку, имају буквално све моделе слушалица које сам могао да замислим изложене за пробу. Поред сваке групе слушалица, запослени чека са резервним падовима и антибактериским марамицама да обрише слушалице и припреми за следећег клијента који би да проба. Али, газде B&H су испланирали тај трошак у плану рада фирме.

 Plan rada je verovatno i da dnevno proda robe vise nego Beograd godisnje, pricam o obrtu naravno, tj. kolicini novca koja im udje u kasu....

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, nkrgovic said:

 Plan rada je verovatno i da dnevno proda robe vise nego Beograd godisnje, pricam o obrtu naravno, tj. kolicini novca koja im udje u kasu....

Ма наравно, ту се свакако слажемо.

Зато сам и рекао да локално импортери то доживљавају као неоправдани трошак. 1 демо примерак у 2 продатих није исто што и 1 демо примерак у 200 продатих. C'est la vie - али зато постоје колеге/пријатељи/фини људи који нуде своје на пробу. :)

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, InSides said:

Обично зато што набављају по 1-2 комада и не желе уложити у демо примерак који је за њих чист трошак.

Ако отпакују слушалице, онда их морају или чувати код себе или нудити као демо примерак по сниженој цени, али само након промене јастучића (за веће слушалице) или уметака (за in-ear слушалице)...

...нажалост, јастучићи за уши и главу су генерално осетљиви на масти коже и косе, као и на силиконске компоненте појединих козметичких производа, па када се мењају "главе" релативно брзо пропадају.

У великој B&H продавници у Њу Јорку, имају буквално све моделе слушалица које сам могао да замислим изложене за пробу. Поред сваке групе слушалица, запослени чека са резервним падовима и антибактериским марамицама да обрише слушалице и припреми за следећег клијента који би да проба. Али, газде B&H су испланирали тај трошак у плану рада фирме.

Imali su, vise ne. I dalje postoje dva velika ostrva, ali je izbor relativno siromasan. Ipak, na zahtev se moze poslusati naravno.

Problem je sto slusalice sve vise postaju potrosacka elektronika i muzika se sve vise konzumira na taj nacin. To znaci da kvalitet pada u drugi plan pred "brendom" ili izgledom. Isto tako, neki jeftini modeli mogu biti iznenadjujuce dobri, imam nekoliko Chi-Fi slusalica koje sam placao $40 i zvuce bolje od recimo $120 IEM koje su neko izvikano ime. Secam se veoma losih Focal IEM, koje su radile kako treba samo ako se koristi gumica koja sasvim ulazi u uho, u protivnom nema basa ni malo. Cena naravno, Fokalisticna. Dakle, sada se moze ponesto pazariti i probati, pa ako to nije to nije neka steta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

I ja gledam neke sluske za Tr-amp dac uzet pre neki dan.

Moraju biti zatvorenog tipa, posto ce se uglavnom na poslu koristiti.

Jedna opcija je DT 770 PRO vidim da ih ima sa nekoliko razlicitih impedansi, 16, 32, 80 i 250. Koja bi najbolje legla DAC-u, ima li snage za 250ku sa 2x400mW na 16oma?

Druga opcija je AKG550mkIII.

Pozeljan je puniji, topliji zvuk sa dobro definisanim basom.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...