Jump to content


Harbeth Super HL5 Plus-Pojačavač, Iskustva


Srecko

Recommended Posts

59 minuta ranije, Okoyono said:

Nisam imao prilike čuti solidni D klasu.

Nisam ni ja, ali mislim da ču biti u prilici. 

Čestitke za sistem, soba je izgleda solidna.

Ja lično bih izvukao zvučnike napred, ako ima mogućnosti, dobije se dubina zvučne slike, ali basa ima manje.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Okoyono said:

E0A308D2-79A9-4462-9C15-AD4DA94C5B0C.jpeg

E6C89F9B-B994-4AA6-9C33-D87D82FB98BB.jpeg

BE26A9A5-8AEC-423D-97E1-5B26EAE582AD.jpeg

67A798FE-B579-47DD-9F99-63E89DF099FD.jpeg

A226ED68-564C-4075-8266-9D1A83602E94.jpeg

Evo par saveta:

(Iako ih nisi tražio:D)

1. Odvoji nogaru stalka od snagaša

2. Odvoji snagaš od komode

3. Izvuci stalke sa zvučnicima ispred komode bar do tepiha

4. Zakosi malo samo zvučnike sa stalkom tako da se ose zvučnika seku malo ispred ili malo iza slušaoca u centru

Javi ili nemoj da li ima poboljšanja. Uživaj u tom izvornom Harbeth SHL5

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, džonibigud said:

Evo par saveta:

(Iako ih nisi tražio:D)

1. Odvoji nogaru stalka od snagaša

2. Odvoji snagaš od komode

3. Izvuci stalke sa zvučnicima ispred komode bar do tepiha

4. Zakosi malo samo zvučnike sa stalkom tako da se ose zvučnika seku malo ispred ili malo iza slušaoca u centru

Javi ili nemoj da li ima poboljšanja. Uživaj u tom izvornom Harbeth SHL5

Probao. Bolje. Mada često pomeram i okrečem.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ne, ali bi trebalo da bude gotov za 1-2 nedelje.

Posle ostaje da odem da ga uzmem a na ovu koronu ni sam neznam kada će to biti.

Trenutno moj "Quad 405 II Keith Snook MOD" svira mi za sve pare izvinjavam se novce.

Šalim se naravno, neznam zašto ali mi se jako dopada kako se to čuje na ovim mojim Harbeth sa PS Audio 5.6 preampom.

Kada već osvežiste temu jedno pitanje za Vas.

Šta mislite kako bi uz taj Dynaco ST-70 legao preamp Sedra Three Dragana Šolaje sobzirom da ste Vi "sve" slušali, imate neverovatno iskustvo, svirate instrument......?

Mislim zbog Gain

Generalno pročitah da je veoma pristojan preamp za cenu?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Srecko said:

Šta mislite kako bi uz taj Dynaco ST-70 legao preamp Sedra Three Dragana Šolaje sobzirom da ste Vi "sve" slušali

ne znam, nisam slušao. Generalno ako Vam nije teško nađite i objavite ovde osnovne tehničke podatke Sedra Three i Dynaca.

Ako se pojačanje i izlazna impedansa Šolaje i ulazna impedansa i osetljivost Dynaca ne svađaju mnogo među sobom onda nije van pameti probati tu kombinaciju.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Srecko said:

...

video test. Pošto je buffer/jedinično pojačanje i mala izlazna impedansa, verovatno bi se lepo slagao sa Dynacom. To je samo moje mišljenje na osnovu dostupnih podataka.

Ostalo je na Vama da vidite, čujete i date krajnji sud.

Meni većina bafera ima određeni zvučni pečat (kao i svaki sklop uostalom) koju ne mora baš da se svidi svakom. Kod mene je iz tih razloga baferski "preamp" nedavno zamenjen sa preampom drugačijeg koncepta.

Link to comment
Share on other sites

Da li biste mogli da mi objasnite šta ste mislili pod tim "svoj pečat"?
Kako se to manifestuje u zvuku i šta Vam se ne sviđa.
Da li onda da čekam da se pojavi na tržištu nešto poput Audio Research SP9?
Stvarno gotovo da ništa nisam slušao od lampi. Znate moj stav da više verujem u Vaš sluh i iskustvo nego u sebe.
Uostalom ne treba smetnuti sa uma da sam ja zalutao i da uživam čak i u kombinaciji "Quad 405 II Mod Keith Snook I PS Audio 5.6" (šta zna dete šta je 100kg) .

Link to comment
Share on other sites

Buffer 6N6P (pretpostavljam neka verzija cathode follower-a) gotovo da  i nema neki svoj tipični zvuk jer je primenjena totalna strujna negativna povratna sprega. Ono što malo boji zvuk može biti ispravljačica i sprežni kondenzatori, zatim ožičenje i potenciometar. U principu, čuo si moj Aikido cathode follower sa 6N6P, čisto ko suza bez tipično lampaškog zvuka. Pošto će da služi za Dynaco i Quad 405, to ti je taman kako treba jer za oba ta pojačala nije poželjno neko dodatno bojenje zvuka. Posebno za Dynaco ne bi bilo poželjno nikakvo umekšavanje.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Nixie said:

Buffer 6N6P (pretpostavljam neka verzija cathode follower-a) gotovo da  i nema neki svoj tipični zvuk jer je primenjena totalna strujna negativna povratna sprega. Ono što malo boji zvuk može biti ispravljačica i sprežni kondenzatori, zatim ožičenje i potenciometar. U principu, čuo si moj Aikido cathode follower sa 6N6P, čisto ko suza bez tipično lampaškog zvuka. Pošto će da služi za Dynaco i Quad 405, to ti je taman kako treba jer za oba ta pojačala nije poželjno neko dodatno bojenje zvuka. Posebno za Dynaco ne bi bilo poželjno nikakvo umekšavanje.

Kratko i jasno.

@Srecko u kakvoj situaciji??? :D

Link to comment
Share on other sites

Imao sam prošle godine problema sa ekstra sistolama.

Sa lekom je sve ok sa ritmom ali generalno 30 godina uzimam terapiju za povišeni krvni pritisak a imam i povišen BMI.

Zato sam procenio da bi trebalo da budem obazriv, u ovom vremenu SARS-CoV-2, sobzirom da po mnogim parametrima upadam u neke kritične grupe, a posebno zbog odgovornosti za ukućane.

Da su sugrađani odgovorniji prema sebi pa i drugima, disciplinovaniji (poštuju mere) ja bih verovatno mogao da svoja ograničenja (koja sam sam sebi uveo) svedem na normalniju meru ali gledajući kako se drugi ponašaju mislim da to ne bi bilo racionalno.

Dakle zadržavam se do daljnjeg samo na obavezama i komunikaciji apsolutno neophodnoj za život a sve u vezi zadovoljstva i hobija sam potisnuo.

Naravno da nisam protiv rizika i rizičnog ponašanja ali ako uz njega ide neki benefit.

Npr. ljudi moraju da rade da bi živeli iako samo transport značajno povećava verovatnoću zaraze ili lepota viđanja unuka (šta će čoveku život bez takvih zadovoljstava) ali zaraziti se iz gluposti (bez kako to ja kažem benefita) to je neprihvatljivo. Nažalost moguće jer sve ovo predugo traje i ljudi gube koncentraciju (strpljenje) da ne kažem lude.

Ja nisam od tih (do sada bio) , uvek sam bio veoma psihički stabilan što ne mora da znači da će biti tako i u buduće.

Ova kupovina preampa je ustvari jedan od vidova moje borbe sa samim sobom zbog izmenjenog načina života zbog Covid-19.

Preampa će biti samo ako sve uspem da zatvorim on-line i dobijem ga na vrata.

#nosimasku, #držidistancu, #budiodgovoranl.

Link to comment
Share on other sites

Saglasan sam.
Fizički sam u dobroj kondiciji.
Osećam se dobro ali nikada se nisam kockao i ne volim da se kockam.
Samo sam odgovoran (kad me pitaju što nosim masku kada je to isto što i grip, a bilo je toga onoliko) ja se nasmejem najljubaznije što mogu i pomislim nije SARS-CoV-2 opasnost nego glupost.
Da ne pomislite da sam se uplašio da bih mogao da se zarazim.
Nije to.
Svako od nas ima neke svoje obaveze i odgovornosti i ustvari se plašim mogućnosti da pogrešim i dovedem meni najdraže osobe u opasnost. Iracionalno saglasan sam.
U mojim godinama se inače već podvlače crte.

Link to comment
Share on other sites

Prelepo ste rekli neki Harbeth.
Odbijte da sam sve sem posvećenog audiofila pa izvucite zaključak sami na osnovu ovoga što ću reći.
Sva tri modela Harbeth koja sam imao u kratkom vremenu (C7-ES3, Super HL5 Plus I sada M40.1) imali su tu prepoznatljivu Harbeth notu zvuka.
Smešno je reći da tako velika kutija ka M40,1 ne zvuči bolje ali nije to sad nesto da padnete na zadnjicu.
Zato sam i rekao ono što sam svakako odmah na prvu primećivao to je da sam u zvuku osećao da li je kutija velika ili mala po gabaritu šta god to značilo.
Da li sam takav osećaj imao što se kutija vidi ili je stvarno neka razlika u pitanju neznam.
Zato, ako niste ludi kao ja C7-ES3 je sjajan izbor i verujem najbolji u smislu kvalitet-cena.
Probajte da ga negde čujete i uverite se sami.

Link to comment
Share on other sites

@Srecko, ja Vas razumem i kao ljubitelj Tannoya ljubitelju Harbeth-a koji je imao (ako sam dobro razumeo) tri Harbeth-a razne veličine mogu samo da konstatujem sledeće:

trenutno sam u posedu Tanoy 12" i 15" dual concentric zvučnika. Oba su mi veoma draga.

Ono što fali je jedan par 10" dual concentrica.

P.S. pritisnite malo servisera Vašeg Dynaca da ga ne uhvati zimski kondenz i hladnoća radionice u sezoni winter 2021/22

hint:

 

images (1).jpeg

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, Srecko said:

Nadam se da ću kad ova korona prođe imati priliku da na jednom jedinom mestu u Srbiji čujem Tannoy: 15", 12" i naravno i 20"emoji16.png.
Razumljivo da mnogo bolje čujem kada su mi i ostala čula pobuđena poput mirisaemoji16.png.

Dobrodošli ste, sa- i bez PCR testa 

a ja ću se u međuvremenu potruditi da nabavim i 10" Tannoy.

za 20" se sami snađite

;)

s-l400.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Srecko said:

Nadam se da ću kad ova korona prođe imati priliku da na jednom jedinom mestu u Srbiji čujem Tannoy: 15", 12" i naravno i 20"emoji16.png.
Razumljivo da mnogo bolje čujem kada su mi i ostala čula pobuđena poput mirisaemoji16.png.

 

2 sati ranije, Srecko said:

Iako sam stvarno ljubitelj Tannoy (jedini zvučnik koji sam obožavao je Tannoy Arden, lično ga kupio u Oxford Street u Londriemoji16.png) nikad nisam video 20" Tannoy.

prosvetlite me, u čemu je catch sa 20",

samo lapsus ili ima neko drugo značenje?

Link to comment
Share on other sites

Greška u kucanju, 10" treba.

Stvarno nikad nisam video Tannoy driver od 10" u živo.

Taj moj Arden, koji sam pominjao, je imao HPD385 i svi su moji drugari tada imali njih u kutiji Ardena ili u manjoj kutiji Berkeley (bio je popularniji od Ardena).

Drugi jako popularan model zvučnika (u mom društvu) su bili JBL 4343. Svi ti drajveri su bili ogromnih promera.

Jednostavno bile su u modi velike kutije.

Takvo vreme bilo.

To je bio period kad je Aviogenex vozio za London, nešto džabe, i kada smo svi odlazak u Trst po krpice zamenili Londonom.

Pa i Vi ste startovali od 15".

Da ne zaboravim od malih kutija apsolutni hit je bio JBL 4311, meni se i danas jako dopadaju.

U živo sam tek pre 2-3 godine prvi put video i 12" Tannoy driver (sramota) .

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...