Jump to content


Harbeth Super HL5 Plus-Pojačavač, Iskustva


Srecko

Recommended Posts

Citav cirkus(82 ili 282)...samo sam preneo da se obicno napajanje iz nap 200 zaobidje u širokom luku.Shvatili su to i sami pa su u novom nap 200 ugradili hicap gratis.

Inace tom predpojacalu nema kraja,napaja se sa 1 ,2 ili 4 voda i zvuk neverovatno razlicit.Najbolje sto su sad neki momci napravili apgrejd da se napaja cak sa 8 regulisanih vodova.Nakon toga tvrde da je na nivou 252...

Moje putesestvije kaze da mu je Teddy Pardo neki najbolji prijatelj,kao i prijatelj novcanika.Tu su dva hicapa i jedan napsc za cenu od pola jednog naimovog hicapa.

Al da "manemo" sad temu na miru.

Link to comment
Share on other sites

Da sam na Vašem mestu Hegel 390, javlja mi se da je ok sa Harbeth 40.1...

Hegel H390 nije realno ali bi neki Hegel H360, mogao da dobacim.
Međutim, mislim da nemam potrebe za tim. Dugo sam dbmetrom merio koliko ja to glasno slušam i konstatovao da 90% vremena to je ispod 70db, 9% vremena do 80db a 1% vremena glasnije od toga.
Znači to ispadne da ja 99% vremena ne koristim više od 1W continous snage tako da ustvari svi Hegeli zadovoljavaju moju potrebu jer bi svi oni imali dovoljno snage da isprate i najveće dinamičke raspone.
Link to comment
Share on other sites

ja sam mog Stabi MkII mackao sa mikrofiber krpom na koju sam nasprejao malo narandžinog ulja poput ovog:

https://www.amazon.com/Howard-Products-ORS016-Orange-Polish/dp/B082GYJZGV

"

  • Polishes all wood furniture to a nice shine with a pleasant fresh scent of oranges
  • Conditions finished and unfinished wood surfaces to a beautiful, natural glow using real orange oil
  • Polishes and helps prevent drying and fading of all your wood furniture including kitchen cabinets, tables, chairs, desks, paneling, and antiques
  • Easily removes surface dirt and dust without drying out or harming the wood
  • Leaves no wax build-up, only a nice shine and a fresh citrus scent"
Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, zflazar said:

u čemu je ta sreća?

U tome što ih je slušao ili u tome što ih više ne sluša? :P

sreca je sto nema harbetha :P

 

ustvari niko osim tuznog nije ni pomislio o sreci pri slusanju (to nije tema), vec je to zajedljivi komentar kad god se pomene Sima i bilo sta sto ima veze sa njim, ako moze da mu se napakosti to donosi srecu......i na kraju ipak je sreca tema, samo neka druga jadna sreca.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Srecko said:

 a 1% vremena glasnije od tog

To je bilo i moje razmisljanje. Slusam uglavnom dzez,akusticnu muziku,rok,dakle muzika bez dinamike. Problem moze da se javi kod klasike,ali kad odbijem klavirska izvodjenja i sl.,ostaje taj 1% orkestarske muzike.

Zato moje Harbethe guram sa 24w.

Za orkestre minimum 100w(tako kaze matematika),ali oni i tako ne bi stali u mojih 16m2.

Link to comment
Share on other sites

Bez znacaja za temu i izbor njenog pokretaca ali digresija, mislim prvi Harbeth koji je pominjan na forumu, C7ES-3 je imao kolega Srđan koji se ovde sada retko oglasava, ne pamtim kada poslednji put - tek terao je to sa Taticevim SE ampom za babuskama u izlazu, 2x15w 

Impresivan zvuk, pogotovo na zahtevnom materijalu gde mnogi padaju - secam se reprodukcije orgulja iz Bahove tokate i fuge u D molu, prstalo je na sve strane. To nije imalo prava da svira tako dobro.

Bilo bi super da je čovek i dalje aktivan ovde.... 

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, anubisgrau said:

Bez znacaja za temu i izbor njenog pokretaca ali digresija, mislim prvi Harbeth koji je pominjan na forumu, C7ES-3 je imao kolega Srđan koji se ovde sada retko oglasava, ne pamtim kada poslednji put - tek terao je to sa Taticevim SE ampom za babuskama u izlazu, 2x15w 

Impresivan zvuk, pogotovo na zahtevnom materijalu gde mnogi padaju - secam se reprodukcije orgulja iz Bahove tokate i fuge u D molu, prstalo je na sve strane. To nije imalo prava da svira tako dobro.

Bilo bi super da je čovek i dalje aktivan ovde.... 

Harbethe sam kupio upravo posle slusanja kod Srdjana. 

Ipak znacajno za temu,sto se tice pojacivaca.

Link to comment
Share on other sites

Harbeth 7 i 15w je nespojivo malo za iole zahtevan muzicki material.

Licno iskustvo Harbeth 7 i Leben CX300S , cista A klasa u push pull topologiji.

Ako se izuzmu ortacko poslovne kombinatorike to vazi za svskih 15w snage pojacala ko god da ih potpisuje...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Sonichammer said:

Harbeth 7 i 15w je nespojivo malo za iole zahtevan muzicki material.

Licno iskustvo Harbeth 7 i Leben CX300S , cista A klasa u push pull topologiji.

Ako se izuzmu ortacko poslovne kombinatorike to vazi za svskih 15w snage pojacala ko god da ih potpisuje...

Potreban mi je savet gos'in Simo. Sa Leben CS 600 Harbeth SHL5plus ili Spendor D ili Classic serija.  Sa A serijom imam iskustva. Hvala unapred na odgovoru. 

Link to comment
Share on other sites

Srećom, pa nisam jedini koji je slušao taj sistem a kao što vidimo Aoxomoxia je kupio Harbethe (a pretpostavljam i lampaše) nakon tog iskustva. Taj kombo je tako dobro išao kroz dinamički zahtevnu muziku za velike crkvene orgulje da, kao što sam napisao, na to nije imao pravo.

Koja tačno ortačko poslovna kombinatorika? Jedini iz pomenute kombinacije u biznisu je Allah Shaw. Tatić je pre par godina (kako sam čuo) prestao da radi i više ne izrađuje pojačala komercijalno.

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, džonibigud said:

Potreban mi je savet gos'in Simo. Sa Leben CS 600 Harbeth SHL5plus ili Spendor D ili Classic serija.  Sa A serijom imam iskustva. Hvala unapred na odgovoru. 

Dobar dan Mr M. ;)

Osnova mog misljenja ce biti da ja vise volim Spendor od Harbeth-a. U prilog tome ide cinjenica da je Harbeth dovoljno dugo bio slobodsn tj nije imao distributera u Srbiji pa ga ja ipak nisam “uzeo”.

Dakle, po mom misljenju, Harbeth ili Spendor = Spendor :)

Koji Spendor uz Leben CS600?

Leben 600 je sa svojih 32w u A klasi (uz druge lampe moze biti i snazniji ali onda poklopac ne moze da se zatvori - KT120 ako se ne varam) je dovoljno snazan da pokrene vecinu zvucnika iz Spendor Classic serije a verujem i Serije D, tacnije model D7.2

Osnova za ovo je licno iskustvo uparivanja Leben CS600 i Spendor A9 - veliki trosistemski zvucnik koji se vise ne proizvodi.

Spendor D serija je po svom karakteru a u odnosu na ostale dve serije, A i Classic,  “ najmodernijeg zvuka”. 
Kutije sviraju brzo, sveze i otvoreno i iz muzickog materijala izace i najsitnije detalje.
Trebutno se prodaje u Beceju jedan Spendor serije D, prethodna generacija. Model D7.

Classic seriju verujem poznajete. Imali ste na slusanju koliko se secam SP2/3. Nova Classic serija zadrzava isti karakter mada i ona ide u pravcu novih trendova snimanja, obrade i reprodukcije  zvuka. Dakle i Classic je danas nesto otvoreniji, brzi i sa izrazenijm detaljima u odnosu na prethodne inkarnacije.

Na kraju, zasto ne i Graham Audio?

Dovoljno dobar da ga valja imati u ponudi a dovoljno razlicit da “ne smeta” Spendor-u.

https://impulsehifiaudio.rs/graham-audio/

Za dalja pitanja stojim na raspolaganju.

Ako je zgodnije, mozemo se cuti i telefonom.

Bice mi zadovoljstvo.

p.s.

Cujem da Leben 600 sa Spendor A serijiom kod vas svira “kosmički”!  :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

@džonibigud
Obzirom da se inicijalno pitanje odnosilo i na Harbeth 5, pretpostavljam da je u igri pre svega monitor vecih gabarita a opet ne preveliki. U tom smislu, verujem da su u zizi interesovanja Spdndor Classic 2/3 i 1/2 . 
Sto se tice Graham Audio i povrsine sobe za slusanje, Graham Audio LS5/9 je u domacem Hi-Files Magazinu testiran u prostoriji circa 4,5m x 6,5m a kako je prosao mozete videti na linku  

https://www.google.com/amp/s/www.hi-files.com/graham-audio-ls5-9/amp/

Naravno, za snazniji zvucni pritidak i vecu ekstenziju najnizeg registra postoji i podnostojeca verzija, LS5/9f .

 

Link to comment
Share on other sites

Evo jedne interesantne informacije za vlasnike Harbeth C7ES-3, ako je nisu znali.

Informacija je sa oficijelnog sajta Harbeth od samog gospodina Allan Shaw.

 

Editor časopisa Stereo Sound gospodin SUGANO ima kao svoje primarne zvučnike 3 para C7ES-3, kojima je oduševljen, sto g. AS smatra najvećim priznanjem za Harbeth.

Dakle nije slučajno sto su se Harbeth C7ES-3 toliko dopali i našem velikom znalcu gospodinu [mention]anubisgrau [/mention] (moram da priznam i meni zbog čega sam ih i kupio i imao, iako sam dunster) mada i nije slučajno gAnubisgrau uglavnom i voli sve sto vole Japanci (nadam se da se nećete naljutiti zbog moje prevelike slobode).

 

———————————————————————————————-

ALLAN SHAW - Informacija

The reality of selling

 

Did you know that Sugano san, the editor of Stereo Sound magazine uses three pairs of Compact 7ES3 at his home, which he considers to be the ultimate speaker system on which he has judged, for many years, the world's audio electronics brought to him for review? I think that is perhaps the one greatest testament to the Harbeth brand, when he could have any speakers, made anywhere, regardless of size. It was a career high point for me when he told me.

 

Link strane Harbeth foruma odakle potiče informacija (morate biti registrovani).

 

https://www.harbeth.co.uk/usergroup/threads/harbeth-monitor-40-1-specific.190/page-23

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, anubisgrau said:

Btw ko zastupa Harbeth u Srbiji danas?

Dovoljno je otici na sajt proizvodjaca i kliknuti na dugme “where to buy”, to na engleskom znaci “gde kupiti”.

Nema na cemu.

Inace, distributer Harbeth-a pretezno radi dealerdhip. U svom portfolio-u ima tek nekoliko distribucija ali sve to znaju i vrapci na grani nego tek da se malo muti voda i spinuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...