Jump to content


Harbeth Super HL5 Plus-Pojačavač, Iskustva


Srecko

Recommended Posts

2 sati ranije, Thecoki said:

@SreckoKoliko vidim da ste se zagrejali za Hegela.Ukoliko sam razumeo za H190 ,on košta ugrubo oko 3700e nisam siguran.U tom cenovnom rangu po meni on nema konkureciju.Dobijate u paketu odličan DAC ,mrežni plejer i ozbilju amplifikaciju od 2x150w na 8ohm.Meni su svi modeli Hegela sa Harberh--om legli lepo.
Po mom ukusu definitvno uredjaj koji treba da Vam bude reper za odabir pojačala za vaše Harberhe.

 

 

Slušali ste sve modele Hegela sa Harbethom?

Auuuu pa vi ste srećan čovek!

Link to comment
Share on other sites

dobrovoljno se javljam da odnesem kolima Hegela, @anubisgrau i @Sonichammer do @Srecko i Herberta. 

Može i @patason sa nama, auto registrovan  za 5 osoba. U povratku će biti lakše... biće manje putnika... mislim ako Hegel ne dobije povratnu kartu napr.

 

....................................................................

 

 

...ovo je trejler 1. epizode 6. sezone serije Black Mirror za 2021. godinu. Radni naslov epizode je Hegel&Herbert.

Link to comment
Share on other sites

Jesam slusao sam H90/120/190/390

Nisam slušao starije modele i njihov top model H590. 

 

Bilo bi lepo da iznesete utiske o svima.

Koji setup, šta ste slušali, da li ste nešto menjali, utiske a bogami i uočene razlike među njima.

Neko koga ne interesuje samo Hegel H190 će jednog dana “prelistati” ove naše postove i mogli bi mu biti korisni.

Link to comment
Share on other sites

Furnir-Održavanje

Da iskoristim ovu temu i postavim pitanje koje se indirektno odnosi i na ovu temu.

Dakle pretražih forum i nisam uspeo da nađem temu posvećenu održavanju zvučničkih furniranih kabineta.

Moguće je da nisam korektno pretražio forum, pa se unapred zbog toga izvinjavam; mada mislim da neće nikome smetati da ni u okviru ove teme nešto se kaže o tome.

Jasno mi je da je završna obrada furniranih kabineta stvar izbora (mogu biti različite: sjajna, mat, lakirane, voskirane...) pa bih se upravo zbog toga u ovoj temi referencirao na odrzavanje furnira kabineta zvučničkih kompanije Harbeth, koji su svi na isti način obrađeni (kao da su lakirani polu sjajnim ili sjajnim lakom rekao bih iako sam duduk).

Ovo mi je palo na pamet iz razloga sto su se neki vlasnici Harbeth zvučnika žalili po forumima da imaju problem sa furnirom (verovatno “loše” odrzavanje) već posle 1.5-2 godine (izgubio im je se sjaj, pod rukom se oseća da lakirani furnir nije gladak sto kažu u daljem starenju dovodi do “pukotina” u turniru....).

Harbeth o održavanju kabineta (furnira) kaže otprilike sledeće:

“Da bi vaši zvučnički kabineti bili adekvatno održavani povremeno ih ovlaš obrišite-drveni furnir malo ovlaženom krpom sa deterdžentom pogodnim za drveni furnir.

Nemojte za odrzavanje koristiti vosak. Izbegavajte da kutije budu izložene direktnoj svetlosti, grejnom telima, dimu, ozonu i drugim hemikalijama .....”

Takođe sam procitao na nekim forumima da se ne preporucuje prebrisavanje zvučnika ovlaš nauljenom krpom (neznam iz kog razloga, na našem nameštaju to funkcioniše ako se “nameštaj osveži” lanenim uljem).

Baš bi bilo neprijatno da se tako nešto desi bilo kome sa furnirom.

Ima li neko iskustva u vezi sa ovim?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, srdjan_c said:

Meni je svaki McIntosh kičast, a Hegel klasično dosadan. Ipak, ovo nema veze sa kvalitetom uređaja koje obe firme prave.

Pa nema. Bitnija je snaga i da li se uklapa sa Harbeth zvučnicima a to se jedino probom može ustanoviti. Hegel, naim, exposure... Praznik dizajna ili su crne ili sive ili srebrne kutije:D  Evo po meni lepših

e-650.jpg

kratos_slide_2_4000x@3x.progressive.jpg

Link to comment
Share on other sites

Suva magična krpa pembavo roze boje 

To i koristim i hvala bogu danas sam furnir pipao rukom gladak (u odličnom stanju) samo tako, ali kad žena istrlja furnir polica nameštaja ovlaš navlazenom pamucnom krpom sa malo lanenog ulja to se nedeljama sjaji kao kad neke stare cipele (od odlične koze) izglancas imalinom a nove ne možeš da izglancas tako nikad da se ubiješ.

Zvučnik jedan mi je 30-tak cm od radijatora pa se bojim da se furnir ne “isposti” zbog blizine grejnog tela a rekoh po forumima se ne preporucuje korišćenje npr. ulja lanenog ili nekog drugog kao zbog lepka kojim se furnir lepi dok drugi opet pišu da koriste ulje od pomorandže.

Vrag bi ga znao šta je pametno.

Link to comment
Share on other sites

Ja baš i ne razlikujem ove Naim modele i neznam šta je šta.

Gospodin Goran je čini mi se postovao sliku, ja mislim, Supernait 2 (ako sam pogodio bravo ja), a ovo sto ste Vi postovali ne usuđujem se ni da pogađam.

Sad videh da je Nap200 i njegov preamp.

To neko prodaje na KP, videh.

Link to comment
Share on other sites

282 je ako mogu da se umesam odlicno predpojacalo,ali ozbiljno zavisi od napajanja.To koje imate u snagasu nap200 jako los zvuk pravi.Trebace vam dodatno hicap ili jos bolje nap 200dr novi tip snagasa.Snagasi su isti ali je bas razlika u tome sto sam pomenuo,unapredjen deo za napajanje preampa. Vrlo cudno ali sa napajanjem iz starog napajanja to jako lose zvuci.

Ja koristim predhodni model 82 sa dva hicapa,odnosno Teddy Pardo napajanjem koje sadrzi dva u sebi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...