Jump to content


Harbeth Super HL5 Plus-Pojačavač, Iskustva


Srecko

Recommended Posts

Srećko pročitao sam šta su kolege napisale u vezi predloga. Složio bi se sa većinom sem možda za Rotel, meni se nije nikada sviđao. Ne kažem da nije dobar daleko od toga ali ga nikada ne bi preporučio.

A. Shaw zna sigurno zašto ne preporučuje lampaše, Accu je preskup slažem se. Za Hegel 190 sigurno dobar izbor, samo organizujte da ga čujete u svom sistemu u svojoj sobi, obavezno. 

Digresija je znam ali izneću Vam iskustvo slušanja Hegel DAC 30 u sistemu Leben i Spendor kod mene kući. Slušala se Betovenova 5-ta simfonija. Osećaj je bio doslovno kao da se nalazimo u koncertnoj sali. O tome da je taj DAC savršeno izrađen ne treba ni pričati. Izbor Hegela ima i jednu ozbiljnu prednost u odnosu na ostala pojačala koja su Vam predložena, nov je i imate zastupnika ili distributera kako god,  kod nas,  koji je pouzdan, veoma korektan sa cenama  i daće Vam garanciju na uređaj. 

Posebno poštujem što ste odgovorni i prema sebi i prema drugima i naravno ne žurite sa kupovinom. :)

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Patolog said:

Moji predlozi ( redosled nije bitan ) :

1. Rotel RB - 1090

2. Rotel RHB -10 Michi ( teško se nalazi polovan, ali je moguće uz strpljenje )

3. Bryston 4B 

4. Aragon 4004 MK II

Svi ovi pojačivači bi se zadovoljavajuće "uparili" sa tvojim PS preamp-om.

Rukovodio sam se sa okvrinom cifrom od 1k eura koju si pomenuo u nekom od tvojih prethodnih postova vezanih za Lux kombo ( takođe odlična komb. ukoliko su sprave OK što se tiče tehničkog stanja :thumbsup2 ).

 

Next, što bi ti rekao.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Engine said:

Harbert 40.2. To čudo Supernait gura kao od šale, izvor NDX2 Tidal.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Verujem da je to super bilo. Naim NDX2 je fenomenlna sprava ali po ceni od 5000£. A Supernait I ima beše i dac u sebi koji ga nije proslavio. Ja volim naim zvuk ali mislim da se naim bolje uklapa sa Spendor zvučnicima nego Harbeth. 

Link to comment
Share on other sites

 Najlepse vas sve molim, batalite se ad-hominem rasprava (i provokacija).

 Nije problem da dobijete i warninge zvanicno, zbog nepostovanja usmenog upozorenja, ali ja eto volim da probam prvo fino. Jasno mi je da se neki clanovi ne vole, iskreno me bas briga sta mislite privatno - ali ponasajte se pristojno. Ako mislite da ste duhoviti, razocaracu vas - niste.

Link to comment
Share on other sites

Vi ste bas pogrešno protumacili moju šalu.

Procitajte je još jednom!

Gospodina Simu izuzetno poštujem i šala upravo to i sugeriše (u smislu koliko ga ljudi sa foruma “prepoznaje”).

Verujem da nema nikoga na forumu ko ne poznaje (ne u bukvalnom smislu) gospodina Simu a mnogima je “izašao” u susret na ovaj ili onaj način pri kupovini i probi uređaja koje zastupa.

Naravno da ima i onih koji ne dele moje mišljenje ali prema mom utisku sa foruma tih je jako mali broj.

Mislim da forum pored informacija mora imati i dozu lezernosti i ne bi valjalo da je “gušite”.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, nkrgovic said:

 Najlepse vas sve molim, batalite se ad-hominem rasprava (i provokacija).

 Nije problem da dobijete i warninge zvanicno, zbog nepostovanja usmenog upozorenja, ali ja eto volim da probam prvo fino. Jasno mi je da se neki clanovi ne vole, iskreno me bas briga sta mislite privatno - ali ponasajte se pristojno. Ako mislite da ste duhoviti, razocaracu vas - niste.

Apropo ovih “ad hominem” konstatacija — osnovna svrha svih pravih, korisnih i relevantnih hi-fi foruma (barem za mene) je da čujem mišljenje drugih audiofila o opremi koju su slušali/slušaju i koje dele na forumu iz čistog entuzijazma (ključne reči) koje (nadam se mnoge) privlači ovom hobiju. Poslednje što želim da čitam su direktna, malo ili malo više uvijena “mišljenja” prodavaca ovde. Pa kako se onda odbraniti ako je to ovde uveliko dozvoljeno, a ništa ne sme “ad hominem” da se kaže?

Link to comment
Share on other sites

Srecko,
smatram da kao oficijelni zastupnik i prodavac brenda Hegel nisam u poziciji da javno iznosim misljenje jer postoji doza subjektivnosti ma koliko se trudio da je odagnam.
”Steca moja” da Pakino pojacalo nisam imao prilike da cujem pa eto imam i argument vise da se uzdrzim od komentara.
 
Drugo, svedoci smo da znacajan broj clanova negoduje kada se neki prodavac umesa u diskisiju i iznese svoj sud o nekom uredjaju. 
Odmah dovode u pitanje objektivnost,  postenje, traze “interes” u onome sto je napisano. Ne veruju u dobru nameru...
valjda polaze od sebe. Misle kako bi se oni ponasali na mestu     onoga kome “sude”?
Moguce da je tako, sta znam...

Naravno da ne možete biti u potpunosti objektivni kad od tog posla izdrzavate porodicu ali ni ne možete biti toliko subjektivni da se to ne primeti (ko ima iole sposobnosti).
Potpunu objektivnost niko normalan ni ne može od Vas očekivati.
Pa ako je neko takav da ne može da razlikuje preterivanje od subjektivnosti, to je i trebalo bi da bude upravo njegov problem.
Čuo sam od drugara da ima ljudi koji na forumu iznoseći mišljenje favorizuju pojedine uređaje za koje imaju nekakav interes da ih favorizuju; a pri tome nemaju niti firme niti zastupaju bilo koji brand.
Konkretno kada ste Vi gospodine Simo u pitanju stekao sam utisak (možda, reći će neki, i pogrešan) čini mi se da ste Vi jedan od retkih koji igra potpuno “otvorenim” kartama i to ne samo na forumu već i na KP.
Ne poznajem Vas lično, nikada ništa od Vas nisam kupio (žao mi je zbog toga i to je iskljucivo posledica moje gluposti), najverovatnije nikada ni neću ništa od Vas kupiti (mator sam) no čini mi se kao da Vas dugo poznajem i mislim da u potpunosti-sa sigurnošću mogu da pretpostavim šta bih od Vas u nekom poslu mogao da očekujem a to je kompliment koji se danas retko kome može uputiti.
Molio bih kolege da o ovom mom mišljenju ne usledi hiljadu postova jer to je samo jedno mišljenje (možete ga shvatiti i pogrešnim) i apsolutno ne postoji potreba za raspravom jer ga ja zbog rasprave sigurno neću promeniti kao sto ni Vi nećete promeniti Vaše mišljenje zbog ovoga sto sam napisao.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...