Jump to content


Harbeth Super HL5 Plus-Pojačavač, Iskustva


Srecko

Recommended Posts

Hegel odlicno radi sa Graham i Spendor zvucnicima. Moglo se cuti na sajmu a mogli su se procitati i komentari ovde na forumu.
Imajuci u vidu cinjenicu da su pomenuti brendovi slicna “skola” zvuka, sa odredjenim razlicitostima naravno, kao i Harbeth, predlozio bih upravo Hegel kao moguce dobro resenje.
Obzirom da je u pitanju tiho slusanje., mislim da bi model H90 i vise nego dobro “zavrsio posao”.
Modeli H120 ili H190 bili bi daleko ozbiljnija prica.
Koliki je u stvari planirani budzet?

Da, čitao sam da je i g. Alan Shaw na prezentacije nosio Hegela i koliko sam shvatio bio zadovoljan njime.
Jedinu primedbu je imao za servis Hegela koji valjda nije bio na ocekivanom nivou. Harbeth-ovci su valjda svojom greškom ubili Hegela pa je bilo nekih problema sa popravkom. Čak je rekao da je za takav brend nedopustivo to sto im se desilo.
Sto se tiče budžeta sve zavisi na šta ću se odluciti posle vaših sugestija, slušanja, probanja i čega već ne.
Ako odlučim npr. da prodam i prodam Quad ESL 63, Quad 405 II i neke druge stvari uz pristojan dodatak to bi mogla biti lepa suma.
Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, Srecko said:


Da, čitao sam da je i g. Alan Shaw na prezentacije nosio Hegela i koliko sam shvatio bio zadovoljan njime.
Jedinu primedbu je imao za servis Hegela koji valjda nije bio na ocekivanom nivou. Harbeth-ovci su valjda svojom greškom ubili Hegela pa je bilo nekih problema sa popravkom.

Jednom mi je samo trebala servisna podrska i to za uredjaj koji je nekim kanalima donesen pokvaren iz Norveske.

Sve je bilo perfektno sa njihove strane.

Link to comment
Share on other sites

Poštovani gospodine Srećko,

Nisam slušao sa Harbeth-ima ali svakako bih probao i Pathos classic one, to pojačalo iz nekog čudnog razloga nije mnogo cenjeno među audiofilima ali sam ga slušao sa različitim zvučnicima i uvek je fantastično radilo. Tu je i svakako i AM201 koji se s vremena na vreme pojavljuje u ponudi, doduše uglavnom za njega traže više nego što su platili na rasprodaji u One-hifi-ju ali to je druga priča... 

 

Link to comment
Share on other sites

Jednom mi je samo trebala servisna podrska i to za uredjaj koji je nekim kanalima donesen pokvaren iz Norveske.
Sve je bilo perfektno sa njihove strane.

Moram da priznam da sam prvi put čuo za Hegel iz postova: Vaših, mislim g. Vlade i g. Patasona.
Naravno da su me vaša iskustva zainteresovala pa sam puno toga procitao po internetu o Hegelu i niste samo Vi iznenađeni time sto je g. Shaw rekao nego i najveći deo HiFi zaljubljenika koji sa Hegelom ima dobra-bas kao i Vi iskustva.
Link to comment
Share on other sites

Jednom mi je samo trebala servisna podrska i to za uredjaj koji je nekim kanalima donesen pokvaren iz Norveske.
Sve je bilo perfektno sa njihove strane.

Moram da priznam da sam prvi put čuo za Hegel iz postova: Vaših, mislim g. Vlade i g. Patasona.
Naravno da su me vaša iskustva zainteresovala pa sam puno toga procitao po internetu o Hegelu i niste samo Vi iznenađeni time sto je g. Shaw rekao nego i najveći deo HiFi zaljubljenika koji sa Hegelom ima dobra-bas kao i Vi iskustva.
Link to comment
Share on other sites

Jednom mi je samo trebala servisna podrska i to za uredjaj koji je nekim kanalima donesen pokvaren iz Norveske.
Sve je bilo perfektno sa njihove strane.

Moram da priznam da sam prvi put čuo za Hegel iz postova: Vaših, mislim g. Vlade i g. Patasona.
Naravno da su me vaša iskustva zainteresovala pa sam puno toga procitao po internetu o Hegelu i niste samo Vi iznenađeni time sto je g. Shaw rekao nego i najveći deo HiFi zaljubljenika koji sa Hegelom ima dobra-bas kao i Vi iskustva.
Link to comment
Share on other sites

Jednom mi je samo trebala servisna podrska i to za uredjaj koji je nekim kanalima donesen pokvaren iz Norveske.
Sve je bilo perfektno sa njihove strane.

Moram da priznam da sam prvi put čuo za Hegel iz postova: Vaših, mislim g. Vlade i g. Patasona.
Naravno da su me vaša iskustva zainteresovala pa sam puno toga procitao po internetu o Hegelu i niste samo Vi iznenađeni time sto je g. Shaw rekao nego i najveći deo HiFi zaljubljenika koji sa Hegelom ima dobra-bas kao i Vi iskustva.
Link to comment
Share on other sites

:)

@ab,

kvragu,

zar 2019 godine (prošle godine) nije izlagač iz NS (mislim 4Audio) 1. dana sajma prezentovao gramofondžijski Rega sistem sa malim Harbeth zvučnicima?

...a moguće da sam totalno izlapeo. Ako jesam, molim da neko napiše sa kojim zvučnicima je Rega sistem bio uparen, hvala unapred na pojašnjenju!

 

Link to comment
Share on other sites


[mention=30057]ab[/mention],
kvragu,
zar 2019 godine (prošle godine) nije izlagač iz NS (mislim 4Audio) 1. dana sajma prezentovao gramofondžijski Rega sistem sa malim Harbeth zvučnicima?
...a moguće da sam totalno izlapeo. Ako jesam, molim da neko napiše sa kojim zvučnicima je Rega sistem bio uparen, hvala unapred na pojašnjenju!
 

Тај? Ту је истина грамофон у улози извора далеко боље звучао од дигиталије која је била испод просека - све са истим звучницима на које си ти мислио.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Najmanji model je P3ESR a model C7ES-3 i nije tako mali. Između ova dva modela po veličini je 30.1 odnosno 30.2.

Mislim da je 2019. uglavnom svirao C7ES-3 u prostoru zastupnika Audio Plus d.o.o. iz Novog Sada, jer je prostor bio stvarno mali.

Imao sam kratko (2 nedelje) i C7ES-3 i sjajno sviraju, rekao bih ništa primetno slabije od HL5. Pre bih rekao drugačije. Čini mi se (meni) kao da je mid bas izraženiji za nijansu sa potisnutijim visokim spektrom u odnosu na HL5 ; sto mnogi vole. Naravno u većem prostoru drugačije je.

Link to comment
Share on other sites

On 6.1.2020. at 20:07, Srecko said:

 

Nabavio sam Harbeth Super HL5 Plus i planiram da ih slušam sa: Quad 405 II Keith Snook Modification i Dynaco ST70 (lampe).

Razmišljam da u doglednom periodu Quad 405 II zamenim takođe nekim, ne nužno novim, solid state pojačavačem naravno boljim poput nekog Luxman, Accuphase .....

Drugar svoje Harbeth HL5 sluša sa Naim Supernait 2 integralcem. Lepo to radi ali ne mogu da se otmem utisku da to nije spektakularno različito od mog Quad 405 II, a cena je za rang veličine veća.

Molio bih vas da mi vašim iskustvom pomognete u formiranju odluke da li uopšte to da radim (bar 70% vremena koristim lampe zbog specifične boje tona koja mi se dopada) i da li sa nekim ulaganjem u pojačavač između 500-1000€ uopšte mogu dobiti značajno-čujno poboljšanje u odnosu na Quad 405 II.

Zahvaljujem unapred na angažovanju.

 

Pa dobro Srećko šta misliš da bih ja mogao da ti preporučim?B)

 

DIY naravno.:D

I to IcePower o kome sam ovde već pisao (250A)

Zašto:

1. Prajs / performans nenadhebiv 250W onakvog zvuka:bacanje za 150€ nema šanse na drugi način da ostvariš. Ni SH, ni DIY, ni ...

2 Lakoća švajsovanja ( ako umeš da sastavljaš LEGO kocke umećeš i ovo pojačalo da sastaviš) Nema podešavanja, ugadjanja, trimovanja. Plag and smajl.:lol:

3. Slušao sam ga sa Herberthima i razvalio je . Vinil je dominirao kod ovog testa. Svirao je barabar sa lampašem koji je red veličine skuplji. I da , Herberthe možeš da upariš sa lampašem odlično.

4.ostaje mala igranka (slatke muke) oko odabira preampa za IcePower.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Srecko said:

Procitao sam sve sto sam našao o Acoustic Invader, IcePowe 1200AS2 pojacavaču “D” klase.
Gospodin Patašon je se izuzetno lepo izrazio o tom pojacavaču a i svi ostali koji su ga nabavili poput gospodina Pollux; a u čiji sud imam neograniceno poverenje.
Moram da priznam da me malo plaši ta neverovatna snaga da mi slučajno neko (ili ja nepažnjom) ne odvrne pot i uništi zvucnike, bilo HL5 bilo Quad ESL 63. Ne razmisljam samo ja tako. Procitah da i gospodin Sondek slično razmišlja.
 

Moje "razmisljanje" na tu temu je vezano pre svega za Quad Esl,prvobitni 57 se cepao vec na preko 50w pa je recimo naim radio tzv quad mod ,ogranicenje snage za njihova pojacala od 70w.Kasniji trpe i 100w,mozda i malo vise mada u uputstvu pise odprilike da se snaznija pojacala od 100w koriste sa velikim oprezom.Odatle strah od velike snage.Inace sto se klasicnih zvucnika,uz naravno oprez,misljenja sam da los i strujno slabo odradjen amp mnogo lakse unisti zvucnike od kvalitetnog i snaznog ampa.

Btw.kad smo pomenuli AI napravio je Goran jedan amp koji odlicno radi sa Harbeth,nosio sam svoje kod njega u kompletan AI sistem i to je odlicno zvucalo.Nije ova D klasa,vec onaj predhodni koji vise ne radi,ili mozda po porudzbini i kod njega je u sistemu.Moguce da bi cak odlicno radio sa tvojim Harbeth. Kako ce da se tebi svidi taj ili bilo koji drugi amp zna samo jedna osoba na planeti,a to si Srećko ti.

Da mi odlazak u Bgd ne oduzima bar pola dana doneo bih ti svoj nap250 da probas i njegs.Trebao bi svakako pre bilo kakve kupovine probati nekoliko ampova da bi dobar utisak stekao.Lampe nemoj otudjivati,odlican su izbor za Harbeth.

Inace sa klasicnim zvucnicima da cujes da nema kutije kao sa esl ...dosta tesko,kao i detaljnost srednjih koje ti je zena dobro opisala kao "vise zvuka".Zene ustvari jesu jako dobar sudija hifiju.Komentari su im u nedostatku audiofilskog recnika iskreniji i pogadjaju metu u centar.Moja recimo kad kaze da "sviraju iz sobe,a ne iz zvucnika" kaze mi nekad vise time nego Art Dudley.

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, sondek said:

Inace sa klasicnim zvucnicima da cujes da nema kutije kao sa esl ...dosta tesko,kao i detaljnost srednjih koje ti je zena dobro opisala kao "vise zvuka".Zene ustvari jesu jako dobar sudija hifiju.Komentari su im u nedostatku audiofilskog recnika iskreniji i pogadjaju metu u centar.Moja recimo kad kaze da "sviraju iz sobe,a ne iz zvucnika" kaze mi nekad vise time nego Art Dudley.

prema mom skromnom iskustvu moze to sa klasicnim, ali uz kompromis sto se tice "slojevitosti" basa. ima jednostavno previse varijabli u celom procesu pozicioniranja zvucnika na uvce... posebno ako se ne radi o sobi odvojenoj samo za hifi.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, misko1989 said:

prema mom skromnom iskustvu moze to sa klasicnim, ali uz kompromis sto se tice "slojevitosti" basa. 

Može naravno, samo svi dipoli imaju tu prostornost u zvuku koje nema kod klasičnih monopol zvučnika. Pitanje je koliko je to realno ali je privlačno za slušanje. Zato im treba puno prostora iza membrane i bas trpi zbog poništavanja talasa ispred/iza.

Link to comment
Share on other sites

Ima nešto i u tome što i ja slušam dipol zvučnike. Ali nema šanse da njesra pojačalo prodje kod njih. Saranili su par pojačala i to poznatih brendova. Zato i predlažem IcePower jer je on jedini D class koji se dobro pokazao.

Inače sistem sa Herbetima gde je IcePower takodje osvetlao obraz je poznat kao netolerantan prema nekvalitetnim komponentama. Sve što je doneseno a nije bilo vrh je samo ispljunuo.  Brutalno pokazao (ne)kvalitet. Voli lampe (PP doduše. 300B nemaju onaj attack koji je neophodan)

Link to comment
Share on other sites

Morao sam da napišem ovaj post iako sa mojom temom nema nikakve veze.
Znam da neki imaju drugačije mišljenje od mene o gospodinu Aleksandru Prodanovicu (jednostavno sam impresioniran) ali se nadam da će bar na trenutak zanemariti svaki animozitet i uživati bar na trenutak u stvarno velikom uspehu jednog našeg sunarodnika.
f509a5e4ef4af7ad2b110ce290bfee46.jpg

Link to comment
Share on other sites

Morao sam da napišem ovaj post iako sa mojom temom nema nikakve veze.
Znam da neki imaju drugačije mišljenje od mene o gospodinu Aleksandru Prodanovicu (jednostavno sam impresioniran) ali se nadam da će bar na trenutak zanemariti svaki animozitet i uživati bar na trenutak u stvarno velikom uspehu jednog našeg sunarodnika.
f509a5e4ef4af7ad2b110ce290bfee46.jpg
menščini da poznajem tog Aleksandra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...