Jump to content


Zvucnici (britanski) do 300e uz Yamaha S501


dukisha

Recommended Posts

Vec sam pisao na ovom forumu oko izbora pojacala. Nakon slusanja 301 i 501 odlucio sam se za Yamaha S501 jer je razlika OGROMNA! Cekam da mi stignu Wharfedale Diamond 11.0 , ali sada sam u dilemi da uzmem Daimond 11.1 ili neke druge...

Muziku slusam preko kompjutera (uz zvucnike mi stize i Topping D30) , dakle zvucnici su na 40-50cm od mene , ponekad se malo udaljim pa je razdaljina 100-150cm. Znaci uglavnom sedim za kompom i slusam muziku. Vazan mi je kvalitet zvuka! Slusam sve, od klasike, preko opere do Jala brata, ali uglavnom je to pop i rock. Akcenat stavljam pre svega na vokale, srednje i visoke tonove. Bas ne volim da je izrazen jer mi udara u mozak i boli me glava (cesto koristim ekvilajzere da ublazim najnize tonove). Zelim da bude topao zvuk i da klavir, saksofon i (elektricna) gitara zvuce sto prirodnije za ovaj novac. Ranije sam koristio vlc, ali otkad sam na forumu, presao sam na foobar. Muzika mi je u visokim ali i kvalitetno snimljenim formatima.

Dakle, za Wharfedale Diamonds 11.0 sam se odlucio jer su odlicnih dimenzija - taman za moj sto; jer ih imam po odlicnoj ceni preko i zato sto imam fetis na britanske proizvodjace. E, sad, ima li smisla preci na Wharfedale Diamond 11.1 ili na neku alternativu? Sta bi bila alternativa? Q Acoustics 3020 ili neki Monitor audio? Problem sa tim zvucnicima je sto su vecih dimenzija pa ce mi zauzeti mnogo prostora na stolu, ali ako to ostavimo po strani, imali li smisla kupiti nesto u tom rangu s obzirom da ne sedim u fotelji 2-3 metra od zvucnika nego na 40-50cm?

Link to comment
Share on other sites

Vidi, kad je Wharfedale u pitanju nisam objektivan, meni se mnogo sviđaju ti zvučnici. Slušao sam Diamondse 10 i 11.1, i meni je to tu negde (za nijansu više mi se sviđaju 10), uz ogradu da sam ipak malo mator, tako da ne čujem baš sve što omladina može da čuje. 11.2 nisam slušao. Igraj se malo sa ovima kad ti stignu, ne nabijaj ih uz zid za početak. Kasnije po mogućstvu nabavi neke krštene stalke, pa se igraj malo sa rasporedom u prostoriji, pa stavi neki tepih ispred njih, iznenadićeš se kako to lepo može da svira. Daj im šansu jer je itekako zaslužuju.

Link to comment
Share on other sites

Elac mi je preskupa opcija. Izadju me oko 320-330e da budu u Bg. Po onome sto sam procitao na internetu deluju mi kao odlican izbor ali eto. Uparivanje sve komplikuje, ovo se slaze s ovim, ono s onim... a kod nas skoro nista nema i onda sta da radi covek!? U 4audio prodaju Yamahu i Monitor (licno mi se ne dopada kombinacija, mada sam bio vise fokusiran na snagu pojacala nego na zvuk sam po sebi), a da odem u player da slusam Wharfedale nemam na cemu jer ne prodaju Yamahu. Na kraju sam doneo odluku na osnovu nekih komentara ovde na forumu sto sam procitao, a uglavnom na osnovu recenzija po inostranim casopisima.

Dakle, kupio sam i Diamond 11.1 . Stizu mi uskoro i 11.0 i 11.1 . Kad stignu pa isprobam videcemo sta i kako. Svakako mislim da nije lose za pocetak. Posle mogu samo da predjem na neke B&W i da zavrsim pricu sa hifi uredjajima.

Nadao sam se da cu cuti misljenje i iskustvo ljudi koji poseduju modele za koje sam bio zainteresovan ali nije bilo takvih. Izgleda da kod nas niko ne slusa Wharfedale, Monitor i slicno, sto me bas cudi jer je to u principu jedino dostupno kod nas. Ne racunam Sonus Faber i jos neke koji su ipak visa klasa.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, dukisha said:

Elac mi je preskupa opcija. Izadju me oko 320-330e da budu u Bg. Po onome sto sam procitao na internetu deluju mi kao odlican izbor ali eto. Uparivanje sve komplikuje, ovo se slaze s ovim, ono s onim... a kod nas skoro nista nema i onda sta da radi covek!? U 4audio prodaju Yamahu i Monitor (licno mi se ne dopada kombinacija, mada sam bio vise fokusiran na snagu pojacala nego na zvuk sam po sebi), a da odem u player da slusam Wharfedale nemam na cemu jer ne prodaju Yamahu. Na kraju sam doneo odluku na osnovu nekih komentara ovde na forumu sto sam procitao, a uglavnom na osnovu recenzija po inostranim casopisima.

Dakle, kupio sam i Diamond 11.1 . Stizu mi uskoro i 11.0 i 11.1 . Kad stignu pa isprobam videcemo sta i kako. Svakako mislim da nije lose za pocetak. Posle mogu samo da predjem na neke B&W i da zavrsim pricu sa hifi uredjajima.

Nadao sam se da cu cuti misljenje i iskustvo ljudi koji poseduju modele za koje sam bio zainteresovan ali nije bilo takvih. Izgleda da kod nas niko ne slusa Wharfedale, Monitor i slicno, sto me bas cudi jer je to u principu jedino dostupno kod nas. Ne racunam Sonus Faber i jos neke koji su ipak visa klasa.

Сви људи овде су исто тако завршили са уређајима у једном моменту ;).

Link to comment
Share on other sites

Necu da krivim MA zvucnike u startu. Strimovano je preko Tidala, a snimak nije bio bas najbolji - kao sa yt. Kratko sam slusao i kazem bio sam fokusiran na pojacalo. Jednostavno meni nije legao taj zvuk i to je to. Da sam slusao duze i bolje formate verovatno bih drugu pricu pricao. Cim sam cuo razliku izmedju 301 i 501 odmah sam uzeo visu klasu i to je bilo to. Videcemo kako ce da legne uz wd, ali ako sam zadovoljan trenutnom kombinacijom nekih panasonic zvucnika (od high end mini linije koja je stara 20 god) i 501 sigurno cu biti zadovoljan i sa wd+501 . I mislim da su Wharfedale 11.1 u rangu Bronze 2.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...