Jump to content


Magnat zvučnici???


Narog

Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu.Slušam muziku kada imam vremena.Imam stari sistem sve je u fazi raspadanja.Trebaju mi novi zvučnici.Pitanje da li ste slušali Magnat zvučnike i kakav je zvuk,je li to krš da bubnja .Ima li tu što od audio iskustva.Molim mišljenje i savjete, prijedloge...Inače imam starog Marantza ,Tdl zvučnike.Yamaha playera.I Lenco goldring...Staro je probija mi lijevi kanal na pojačalu,skretnica mi je na zvučnike otišla.Tweeter uništen..Prošlo je vrijeme...Toliko za početak...5e37f4ebbb2caed1bed3d9cf367dfc3e.jpg

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam električar,možda su tranzistori u pitanju,potenciometar,ne znam . Nemam majstora, iskreno niko s tim se neće zezati.Možda kondenzatori,vlaga ali stari su 9o ih godina.Zato bih išao na kompletan o rješavanje problema sa ovom kombinacijom.Usb,dac,stremanje nove tehnologije i oprema ima i dan radio,tuner.Audio bi bio solidan rezultat.Best buy ni bankrot...


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ja sam slusao magnat signature 1109 uzivo i ostao bez teksta.
Quantum im je ok, na kratko sam ih razmatrao naspram focal aria i na kraju se ipak odlucio za focal.

magnat je generalno dobar nemacki proizvodjac koji koristi vec postojece komponente i sklapa i uklapa ih u svoja kucista sa svojim skretnicama.

ima dosta recenzija ali na nemackom govornom podruciju i generalno su pozitivne.

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Narog said:

Možda bi bila dobra kombinacija Onkyo zvučnici i reciver Onkyo.Sa svim modernim tehnologijama.... Može još koji komentar i predlog . Hvala na svakom konkretnom savjetu.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Ja idem na tu kombinaciju. Zvučnike sam kupio i krećem da tražim risiver.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

mene je bas razocaralo sto na tim pojacalima za mase su sada plasticni dugmici... kod onkya je to nekako bas bilo lose reseno.

ja sam na kraju kupio pioneer vsx-lx 503, iako je sada pioneer pod onkyom, ali mi je prednji deo mnogo lepsi i
zavrsna obrada mozda bar imaginarno za neku trunku bolja.

inace magnat quantum 757 je odlican floorstanding zvucnik za te novce.

Link to comment
Share on other sites

Ali nigdje nema recenzija, testova.Samo Detchland,Austrija, Switzerland, njemački jezik.Po karakteristikama i osjetljivost i na papiru zvuči predobro.Negdje car audio,ali rade i pojačala,cd playera.Samo audio,ne svaštare,..Baš me interesuje mišljenje ljudi sa foruma.Da li ih neko slušao i kakve impresija,karakter zvuka.Soničnost, stereo slika..Baš naletih na neke novi model koji totalno retro.https://www.magnat.de/en/audiophile/transpuls/
Transpuls 1500 - Transpuls | MAGNAT Onlineshop
https://www.magnat.de/en/detail/index/sArticle/3004440
Transpuls 1500 | MAGNAT Onlineshop
https://www.magnat.de/en/detail/index/sArticle/3004440
Transpuls 1500 | MAGNAT Onlineshop


Magnat Transpuls 1500 - YouTube

Magnat Transpuls 1500 - LP Audio Test - YouTube


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...