Jump to content


Linearno napajanje za DAC


Shang Tsung

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne znam šta je u TeraDak-u. Napajanje iz Studerovog režijskog stola 900 dosta je hvaljeno ali ne znam šta je od njega ostalo u ovom Breeze Audio. Kod kineskih uradaka je uvek pitanje kvaliteta komponenti ali ako bi se sve zamenile iz proverenih izvora, moglo bi da bude više nego solidno.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na kraju sam kupio nešto 16to

 

Za iste pare, čisto da uđem u svet kineskih jeftinih dac-ova poručih smsl m100 dac.

 

Rekoh kinezu da napiše malo manju vrednost zbog carine, a on odgovara :

'yes dear

we will declare usd10'

 

Još mi poslao DHL-om gratis.

 

Samo na carini da ne filozofiraju mnogo

 

Inače, baš me zanima da li će biti bolji od ovog integrisanog dac-a koga imam u Harmanu HK990

Osim njega sam još imao jedino DF Black 1.5 koji iako nije bio loš nije imao šta da traži pored Harmana.

Videćemo da li će poslati u oglase i ovog kineza...

 

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ja imam jedno pitanje?
S obzirom da koliko vidim linearna napajanja su dosta skupa u bilo kojoj opciji.. bilo to DIY ili narucivanje iz KIne.. 
pa me zanima s obzirom da su "battery bankovi" sa vecim kapacitetima dostpunije..  Koja je zapravo razlika i da li je ima kad se DAC stavi na "battery bank" u poredjenju sa linearnim napajanjem?.. 
Moje licno iskustvo sa Topping E-30 je da na bateriju daje malo vise nego kad ga stavim na obican telefonski punjac.. USB sa kompa je svakako najgori izbor,  a linearno nisam imao prilike da probam.
Naravno jeste malo cimanje ta stalna briga o punjenju baterije.. al meni to ne smeta ako kazete da baterija i linearno rade isto?

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, Gibonape said:

S obzirom da koliko vidim linearna napajanja su dosta skupa u bilo kojoj opciji.. bilo to DIY ili narucivanje iz KIne.. 

To није тачно, осим ако "доста" значи баш баш нешто.

Link to comment
Share on other sites

Tako je i na laptopu, baterije pa svičerski stabilizator, iz jednostavnog razloga što baterije imaju promenljiv napon a svičer male gubitke. Tako da upotreba power bank-a ne donosi puno u kvalitetu zvuka. To treba koristiti za ono zašta je namenjeno, dopuna baterije mobilnog ili tableta kad nema drugih mogućnisti.

Link to comment
Share on other sites

Nikad ne zvuče isto. Koristi ono što bolje zvuči. Neki punjači za mobilne imaju na izlazu linearni stabilizator napona tipa 7805 ali to i ne zvuči nešto naročito dobro. Od linearnih napajanja najbolje su se pokazala ova sa izvorom konstante struje ispred šant regulatora. Plus predimenzionisan transformator i kvalitetno ožičenje, bez toga nema puno dobitka.

Link to comment
Share on other sites

Da li to zavisi koji je dac, mislim na način izrade? 
Rob Watts kaže za Chord da napajanje za Chord dac nije bitno, ako se već eksperimentiše onda bayerijsko.
Zavisi, ali Rob samo svoga konja hvali, čuo sam lično blagotvorne efekte dobrog linearnog i na njegove DAC-ove. Doduše ove od ~1000+€, možda je kod onih od par K istina.
Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Vlajo said:

E sad koje a da ne košta više od daca :P

Да, поготову шант напајања.

Краће речено, паралелним регулаторима (шант) је лакше постићи веома низак шум и веома ниску излазну импедансу самог регулатора и то у веома широком фреквентном опсегу.

Једина мана је што му је ефикасност мала, јер за правилан рад троши доста струје али по питању напајања малих захтевних потрошача то је минорно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...