Jump to content


Nekorišćen, samo raspakovan - a star 30 godina


NeoKey

Recommended Posts

15 minuta ranije, NeoKey said:

Ali sada posle ovih objašnjenja u vezi elektrolita malo sam se smirio... Inače sam baš bio napaljen da kupim oba uređaja, i M90 i ovaj 1210mk2 :heat

Prodavci  tako napišu, pa ko se upeca upecao se. Opet kažem ne znači da to neće da radi, ali siguran sam da u nekom skorijem periodu slede problemi. Glavni problem su elektroliti, a od stajanja u ko zna kakvim (vlažnim) uslovima oksidiraju kontakti, može doći do oksidacije licnastih bakarnih žica, vodova na PCB i tome slično. Cene su previsoke, a bazirane su na tome što to nije radilo i izgleda ko novo. Bolje je da je povremeno radilo, bilo bi u boljem stanju. Ja imam par uređaja u rezervi koje ne koristim stalno, par puta godišnje ih stavljam u pogon na nedelju dana, pa nazad u orman.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 sati ranije, NeoKey said:

A mene ko za inat sve neke takve prilike privlače - recimo i ovaj Pioneer na koji sam kao klinac balavio takođe se pojavio na oglasima (bio je i ovde čini mi se) o naravno, opet je cena preko 1000€.

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/pioneer-m90-ekskluzivno-oglas-26580011

Ali sada posle ovih objašnjenja u vezi elektrolita malo sam se smirio... Inače sam baš bio napaljen da kupim oba uređaja, i M90 i ovaj 1210mk2 :heat

Imao ga kod sebe i totalno razocarenje za mene, zajedno sa odgovarajucim preampom. Na zalost Harman 870 koji je prodavao somilenko za mizerne pare je otisao a svirao je daleko bolje od mnogih polovnih preko 1000 evra

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, NeoKey said:

A mene ko za inat sve neke takve prilike privlače - recimo i ovaj Pioneer na koji sam kao klinac balavio takođe se pojavio na oglasima (bio je i ovde čini mi se) o naravno, opet je cena preko 1000€.

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/pioneer-m90-ekskluzivno-oglas-26580011

Ali sada posle ovih objašnjenja u vezi elektrolita malo sam se smirio... Inače sam baš bio napaljen da kupim oba uređaja, i M90 i ovaj 1210mk2 :heat

 

9 sati ranije, NeoKey said:

Sad sam toliko preplašen elektrolitima da gledam samo uređaje do 5 godina starosti :D

ne znas ti ni sta da gledas.....poslusaj dobronameran savet, ako hoces odlican audiofilski snagas idi kupi Ringe Rajin Aragon po kojo god ceni se dogovorite, osevapices se za dugo vremena.

 

batali ovu nasminkanu konfekciju i price volim te legendarne sprave.

legendarne su kad ih gledas od dole, sa Aragonom ces ih gledati od gore i nece biti tako legendarne.

isto vazi i za gramofon,posebno u kontekstu cene.

Link to comment
Share on other sites



Na zalost Harman 870 koji je prodavao somilenko za mizerne pare je otisao a svirao je daleko bolje od mnogih polovnih preko 1000 evra


Taj Harman je odličan snagaš i svira daleko iznad cene za koju je prodat, ali se nakupilo pojačala, pa je nešto moralo da ide...

Pored DIY Aleph-a 3 sa Zen V5 napajanjem, F3 i Citation 12, izbor je pao na 870 budući da mi zvučnici nisu zahtevni...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma naravno Željko, samo opušteno - za ovih 30-tak godina koliko sam u ovom sportu toliko sam se različitih spravica i utisaka naslušao (a tek para izgubio :D) da tu više nema iznenadjenja za mene. Trudim se da gledam samo pozitivne strane i uživam što više, naravno shodno svojim mogućnostima :wink:

Hvala svima na dobronamernim komentarima, i želim vam da se lepo provedete večeras i u zdravlju i veselju dočekate Novu godinu sa svojim najmilijima! :cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 30.12.2019. at 14:31, impuls said:

Imao ga kod sebe i totalno razocarenje za mene, zajedno sa odgovarajucim preampom. Na zalost Harman 870 koji je prodavao somilenko za mizerne pare je otisao a svirao je daleko bolje od mnogih polovnih preko 1000 evra

Pozdrav, čitam neke Vaše stare postove u vezi cancheck-a na Blaupunkt CD-u iz Fijata. Ja trenutno imam isti problem, kupio sam CD ali je blokiran tom vrstom zaštite, da li biste mogli da mi pomognete?

Link to comment
Share on other sites

Kad je nešto novo i samo otpakovano radi slikanja, to mora da izgleda tako.

Ne da izgleda nego da i mirise ona plastika, vidi se po poklopcima sitni risevi od brisanja prašine.Ako ih nema moguće je možda da je malo radio i da je pažen.

Ja imam kuci u paketu gramofon "plastikaner" Rotel koji je radio godinu dana , dat na mjesec dana u jedan komision da se proda.Nije prodat i od 1985 godine stoji u fabrickom pakovanju na ormaru sa svim papirima i "ćuti".Ćerka prije više od10 godina me pita "što je to gramofon".Ja ponosan što zbog pitanja , što zbog želje da joj pokažem kako to radi, otvorim isti, da namjestim remen,on se zalijepio za disk, i sav raspao,od kaučuka?

1150 eura je previše.Sve i da je tako, ne vrijedi te pare po meni.Taj izgled ne bih platio toliko a za te pare vjerujem da se može kupiti bolji zvuk.

Stajanje zna pogubno da utiče,to od mene bolje znate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...