Jump to content


igor_xxxx's system - The Neumanns and Associates


Igor_xxxx

Recommended Posts

5 hours ago, Miroljub said:

Bilo bi zanimljivo čuti sistem i u varijanti da monitori ne stoje na subovima direktno, već iznad njih, na posebnim nosačima, to jest da su fizički odvojeni.


Mozda i mozemo pokusati nesto da testirame kada se ovo ludilu oko nas malo smiri.

Hvala.

43 minutes ago, damic said:

sistem oslanjanja monitora na subove, ne valja.


Hvala na mislenje, ali spored Neumann, Genelec i nekoliko drugih, kako i moje iskustvo u mojoj sobi/sistem, to i te kako valja.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam dugi niz godina koristio naim SBL zvucnike koji je sistemom stalaka imao tri odvojene kutije,i naziv potice od toga (Separate Box Loudspeaker).Ubedjen sam da ćete odvajanjem kutija napraviti napredak u zvuku.I u drugim modelima su radili odvajanje visokotonskih i srednjetonskih jedinica od bass kutije,odnosno rezonatora.Radili su stalak koji je prolazio kroz rezonatorsku kutiju za bass.Ovako gotov zvucnik bi trebao imati stalak van gabarita woofer kutije.Obzirom sta napraviste sa gramofonom misli da je dizajn i izrada takvog stalka "peace of cake" za momke poput vas...

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na preporukama, zato je dobro biti deo ove zajednice :) 

Kao sto rekoh, vec razmisljamo o nekim mogucim resenja i isprobacamo ih cim se situacija normalizuje.
 

10 minutes ago, mdragoslavm said:

Jel ovo ima veze sa vasom pricom?

Odlicno rade

Nije mi ovo poznato :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
On 17.3.2020. at 14:50, Igor_xxxx said:

Nesto ovako, u "duhu sistema"?

SPL Phonitor 2 , welcome home :)

Ffs3y6V.jpg

Коначно успео да убедим фамилију да ми дозволи да одемо код Игора.

SPL Phonitor 2, у његовој студиској изведби (модел 1281), нарочито са crossfeed контролама, је најбољи појачивач за динамичке слушалице (слушалице са динамичким драјверима) који сам икад чуо.

Не може се не похвалити појачивач који вози AKG K-1000 од стандардног TRS излаза без икакве муке.

Ово је end-game појачивач, и у комбинацији са прикладним извором (грамофонски претпојачивач, екстерни или интерни DAC) је централна тачка за аудио систем врхунске категорије, нарочито базиран на слушалицама.

Када се на то дода факт да може возити било какав тип активних монитора...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 3/30/2020 at 1:22 PM, Igor_xxxx said:

...pa mozda kasnije probacemo neko vise "audiofilsko" prihvaceno resenje :)

I tog trenutak je dosao... :)

Zdravo svima, proslo je neko vreme od kada sam zadnji put posetio forum, ali resio sam da malo "odmorim" od svi hi-fi zajednice :)

Ako se neko seca (citirani post), napisao sam dugacak post prije par meseca oko problema koji sam imao sa akusticni fidbek, brum itd sa gramofona i subove, kao i svim moguci resenja koji smo probali da bi se to smanjilo (dodatna izolacija izmedzu svih nivoa, low pass filter itd).

Na kraju, rezultat je bio prilicno dobar, ali nije u skladu sa nasim (moju i @InSides-ovu) "standardima" :)

Jos od pocetka smo znali da se neke stvari treba uraditi, ali recimo da smo malo odgadzali.

Korak 1:

Problem: Zameniti postojeca industriska heavy duty izolaciona guma, sa estetskim prihvatliviji resenje, bez ikakvih negativne akusticne i strukturne (bezbednosne) posledice.

Resenje: Custom made 3D kalupi, zavrnuti u stalkama sa istom izolacionom gumom.

2fMfuYK.jpg

cb3sLWF.jpg

Korak 2:

Problem: Zameniti standardne siljce sa nekih bolji strukturnog resenje, koji ce se efikasnije nositi sa prenosom energije u pod.

Resenje: Mesingani siljci sa keramickim kuglicama i POM podloske.

PbWS5K5.jpg

HFyTSq6.jpg

UJLPioy.jpg

AmKth9e.jpg

JU1LyeS.jpg

Sto se tice tehnickih delova poput izabora materijala i proizvodnog procesa, obratite se odgovornoj krivci - @InSides :)

Jos uvek nisam izvrsio nikakva akusticka merenja da bih "video" 1) dali postoji i 2) ako postoji, dali je merliva razlika, ali pocetni utisci su da je interakcija izmedzu monitore/subove i okolina izuzetno smanjena.

"Oseca" se da zvuk (i niske frekfencije) dolaze direktno iz monitore/subovi, bez bilo kakve vibracije iz okoline.

Jednostavnim recima, ekstremno niske note su manje impresivni, ali mnogo tacnije i po mom ukus.Imam osecaj da su i srednji tonovi "ziviji" sad, ali to moram potvrditi u narednih dana.

Hteo bih da testiram dali mi jos treba low pass filter za gramofona, ali to, uklucujuci i merenja, doci ce malo kasnije.Nemam sad bas zelju da igram sa tom :)

Nekoliko fotke za kraju:

vA9S8B3.jpg

DWUZxbv.jpg

ofUd5Nb.jpg

LdOSJc0.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Одабир LH13/OCC је у највећој мери због овог:

http://korfaudio.com/blog50

Поређење са SME OEM хедшелом је толико смешно, да је сваки коментар излишан.

Једини хедшел који је боље прошао на вибрационим мерењима је Orsonic AV-101, практични unobtainium. Немачки клонови типа Clearaudio Stability или Arché носе собом цену која баш и не оправдава скок перформанси.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nekoliko “malih” promena sad kad je dete malo poraslo :)

-Sabvuferi postavljeni na “zemlju” pored zida, na 1/4 i 3/4 rastojanje izmedzu zidova

-Dual mono konfiguracija

-Iskoristio stare stalke B&W FS700 sa nekim sitni modifikacije 

-Ceka se sad Neumann MA1 kalibracioni mikrofon 

-Ima jos nekih sitnica, ali to kasnije :)

eVAI5fV.jpg

Link to comment
Share on other sites

Једини код кога је Orsonic био доступан за куповину (а да није Јапан-only тржиште), је био juki (2juki). Имао је он све варијације у NOS форми (и масе и боје). Али отприлике пре 2 године повукао све eBay листинге за Orsonic.

Видим да сад опет нуди, али само AV-101S, који је можда и најпожељнији за мене (16 грама).

Link to comment
Share on other sites

 

Ovo je pretpostavljam Radio Center shopping mall?

Uglavnom su radnje u Akihabari. U Tokiju su generalno radnje određenih esnafa raspoređene geografski: ako ti treba potrošačka elektronika i foto oprema ideš u Akihabaru, ako ti treba kuhinjska oprema ideš u Kappabashi, ako tražiš tradicionalni tekstil onda Nippori.

Akihabara je inače zajebana za orijentaciju, ne jednom mi se desilo da ne mogu da nađem radnju koju tražim. I sad mislim da nema šanse da bi našao neke radnje gde sam video super robu.

Male radnje su jezivo skupe, meni je pravilo bilo da uzimam stvari koje mogu da nađem u Yodobashiju na spratovima rezervisanim za audio. Tamo ima itekako ezoterične robe, uglavnom sam se bavio parafernalijama za gramofon. Vredi se baviti brendovima kao što su Shelter, Nagaoka, Ortofon, Jelco, Hana itd, cene su mnogo niže nego u Evropi. Barem bile poslednji put kad sam bio tamo (2017.) Yodobashi je velika radnja ali imaju bukvano sve što ti padne napamet, od komercijalne robe do specijalizovanih stvari.

Iz Japana sam doneo Ortofon SPU Spirit. Doduše kupio u Osaki, u njihovom elektronskom gradu Den Den Town koji je odgovor na Akihabaru.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...