Jump to content


igor_xxxx's system - The Neumanns and Associates


Igor_xxxx

Recommended Posts

1 sat ranije, InSides said:

(2) да путем сензора мери излаз звучнице (needle talk је једна од опција).

Phono preamp sa dva izlaza od kojih jedan ide na senzor, upravo je ideja koja mi se vrtela od ranije. Koje druge opcije imaš na umu pored needle talka, koja mi deluje malo riskantno?  

Link to comment
Share on other sites

Није коришћење needle talk-a рискантно, али је (1) скупо због цене сензора који мора бити минијатуран, што значи скуп и (2) превише је лимитирано као решење, и се тешко може направити универзално...

...знам да делује романтично, али водим се идејом да сва решења која радим су што универзалнија и што једноставнија за имплементацију на различитим платформама.

Ако вежем ову проверу са мотором, онда зависи само од мотора. А начин да који је погон програмиран, омогућава аутоматско прилагођивање тог погона на сваку могући грамофон. Ако у будућности неко реши да искористи мој рад и имплементира тај погон код себе, сада је PnP, без оглед на тип грамофона, величину тањира и/или ремена.

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, InSides said:

Није коришћење needle talk-a рискантно

Mislio sam riskantno zbog mogućnosti aktiviranja i drugim zvucima iz okoline, jačih od n. talka, no ti sigurno imaš jasniju sliku o tome.

Inače postoji ovaj tajmer, još samo da se nekako veže na start-stop dugme. :)

  https://www.stylustimer.com/

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, VU metar said:

Mislio sam riskantno zbog mogućnosti aktiviranja i drugim zvucima iz okoline, jačih od n. talka, no ti sigurno imaš jasniju sliku o tome.

Па не ако се користи врхунски (читај скупи) сензор, али чему то, ако је дискрепанца мања од 1%, и то у корист звучнице?

Знам, апроксимација као концепт је супротна сваком делу мог бића, али у овом случају помирио сам је тиме као прихватљиво. Нарочито зато што и произвођaчи звучница дају апроксимативне вредности трајања те звучнице.

20 minuta ranije, VU metar said:

Inače postoji ovaj tajmer, još samo da se nekako veže na start-stop dugme. :)

  https://www.stylustimer.com/

Проблем универзалног решења. Када би ја то правио, ишло би у комплет са комбинацијом сензор / маркер која се додаје на тањир да ради аутоматски...

...свакако, не би се онда могло урадити за $19.99.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, zflazar said:

Ako smem da predložim, posao bi odradio i običan senzor koji detektuje da li je ručka u armrest-u?

Ono po logici, ako ručka ne miruje onda ore po ploči...?

Dv1HKinU0AE7dO-.jpg

Ето. Изванредна идеја.

Ово могу да склепам за пар дана, само да се поштанске руте ослободе. :)

П.С. Иначе, пре десетак година, пар нас "инжињера" решили да оспособимо подрумски простор зграде за студио. Све супер, али нисмо имали светла. Један од нас отишао да провери жице, други отишао да провери осигураче, без успеха.

И једна другарице једноставно каже - а јесте ли променили сијалицу? :)

Link to comment
Share on other sites

On 21.4.2020. at 14:34, InSides said:

И једна другарице једноставно каже - а јесте ли променили сијалицу? :)

 Moram da se nadovezem, ovo je bilo jedno sto puta u mom zivotu... Tri seniora dva sata bulji u config fajl, cacka, gleda, trazi, debuguje... na kraju odustanu, daju task pocetniku koji ga resi za 10 minuta. "Niste stavili XXX na pocetak". Jedan red, dva minuta posla. :)

 Da ne pocinjem sa zaboravljenim ; negde... :D

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Miroljub said:

Da li vuferima ne smeta što su toliko podignuti od poda? Uobičajeno je da vuferi budu na podu. 

 

 

8 hours ago, Miroljub said:

Da li je preporučljivo da se drugi zvučnik stavlja direktno na vufer, to jest da li vufer može svojim vibracijama da remeti rad zvučnika iznad?

 

IME (In My experience), ovo je bio položaj gde sam dobio najbolju integraciju izmedzu vuferima i monitorima u mojoj sobi.Ovo ne bi preporucio nikome na "slepo verovanje", jer je o mojoj kombinaciji posebno razgovarano sa inzenjerima iz Neumanna pre kupovine vufera i dobio sam njihove preporuke i savete.

Ideja je potekla iz sledeceg primera:

product_detail_x2_desktop_KH-310-on-a-KH

11 hours ago, anubisgrau said:

Gramofoni sa otvorenom, skeleton šasijom su obično nežniji po pitanju interferencije sa poljem u kome se nalazi.

Sad pošto je ovaj gotov proizvod onda ga ili sklanjati sa te pozicije ili zamoliti Marijana da napravi jedan "zatvoreni".

It was all a part of Marjan's master plan to take my precious away from me :)

Shalu na stranu, svi "problemi" su sada reseni, i od njih nema sada ni traga.Zvuk je znatno bolji sada kad nema tih gremlina.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, damic said:

Ako su monitori posebno na drzacima koji su pricvrsceni na zid, to je ok kombinacija.

LH 41 није зидни држач. Тако изгледа зато што KH 310 имају рупе за монтажу на задној страни.

3 sati ranije, damic said:

Ako su direktno na subovima, to ne moze da bude dobro.

Јесу директно на субовима. Neumann вуфери су, поред осталог, и дизајнирани за stacking.

39 minuta ranije, Miroljub said:

Ja mislim da su ovde monitori direktno na subovima, i samo odvojeni sa gumenim trakama. 

Јесте.

Link to comment
Share on other sites

Ako LH41 nije zidni drzac, sistem oslanjanja monitora na subove, ne valja.

4 sati ranije, Miroljub said:

Bilo bi zanimljivo čuti sistem i u varijanti da monitori ne stoje na subovima direktno, već iznad njih, na posebnim nosačima, to jest da su fizički odvojeni.

To bi bila dobra varijanta. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...