Jump to content


igor_xxxx's system - The Neumanns and Associates


Igor_xxxx

Recommended Posts

Pozdrav svima iz Makedonije.

Prije par meseca malo smo pricali oko mog sistema, ali iako sam obecao da cu otvoriti novu temu, to nisam uradio do sada.Iako u @InSides -ovu temu mogu se pronaci svi detalji, neka ova tema bude "oficijalna" za svi pitanja i novosti oko mog sistema.

Da ne duzim dalje, evo mog sistema.

Digitalije:

Mytek 192 DSD DA convertor preko laptopa (Roon/Tidal/CD ripovi) i Sony BDP-S6200 kao transport za diskove.

GeS5aFJ.jpg

 

Anagolije ( @InSides -ove remek delo):

Gramofon, interno imenovam "wlith".Detalji su vec poznati iz druge teme.

jiEsuVK.jpg

VuNJklf.jpg

0Tq6jFB.jpg

8LTJGKN.jpg

 

Phono stage je RJM Phonoclon 4 sa neki mali promena takodze opisani u drugoj temi.

iZkN07E.jpg

poGQRPV.jpg

 

Zvucnici su aktivni studiski monitori Neumann (bivsi K&H) KH310A i dva sabvufera KH750 sa interni DSP koji je postao srce sistema.

SiyYxUF.jpg

 

Kablova su sledeci:

1.Tonearm/Phono: Audioquest Wildcat

2.Phono/Preamp: Audioquest Diamondback RCA

3.PC/DAC (Mytek): Audioquest Carbon USB

4.Sony BDP/DAC (Mytek): Audioquest Carbon Coax

5.DAC (Mytek)/Neumann KH310A: Audioquest Mackenzie XLR

6.Neumann KH310A/Neumann KH750: Audioquest Diamondback XLR

7.Strujni su kombinacije Audioquest NRG-Y3/NRG-2

Iza Neumann-e su postaveni 2 absorbera (bass trapa) i jedan multisorber iza polozaja za slusanje.

MW3Orho.jpg

RczcHcx.jpg

 

Nekoliko kompletne slike:

jFrKbj6.jpg

cIu241I.jpg

sB0W5wI.jpg

 

U ovom trenutku Mytek se koristi kao centralni ured povezavanje (digitalije i analogije), ali je u bypass mod i kontrola glasa se vrsi preko Neumann-ov interni DSP engine sa iPad-om.Tu su uradeni i svi EQ podesavanje zbog sobne akustike, nakon REW merenja.Iako je soba "malo" nezgodnija, zbog ove DSP kontrole zvuk je prilicno dobar i ja sam zadovoljan.

Kontrolni prozor Neumann-ovom aplikacii:

CU5KRsu.jpg

 

Imamo nekih planove za sledecu godine, ali za sada to su samo "nepotrebne" ideje.Oko tome u sledecu prilike :)

Epa to je to, ako ima nekih pitanja, sovete, slobodno recite :)

Link to comment
Share on other sites

Једно питањце, шта је иза троседа који је управно ка систему?

Упс, видех сада...приказано на једној фотографији.

Свака част за амбијент, нарочито паркет. :)

 

Edited by ab
Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, VU metar said:

Dobro izgledaju. Kako su povezani profili, ne vidi se direktno ispod samog vufera?

Заварени. Сваки сталак је есенцијално један комад. Испуна песком је завршена пре финалног склапања.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na lepim recima, i @InSides za informacije oko police.

Verecas sam imao malog slobodnog vremena, pa sam hteo resiti jedan “problem” koji me mucio par meseca.Problem je bio da nisam mogao da iskoristim interni DSP za EQ korekcije iznad hipass frekfencije.

Pricao sam sa Neumann-ovim inzenjera i dali su mi par savjete kako to da uradim, ali nisam imao bas vremena, do sada.

Frekf. odziv prije danasne korekcije:

bJPIxXl.jpg

Odziv nakon korekcije:

4xPIqsT.jpg

Zvucno, sasvim u redu.

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, Igor_xxxx said:

Problem je bio da nisam mogao da iskoristim interni DSP za EQ korekcije iznad hipass frekfencije.

Moje iskustvo kaze da i ne treba bas nista da se cacka iznad high-pass frekvencije. Bilo kakva intervencija degradira zvuk. Iako nesto popravi, u globalu vise pokvari.

EQ treba ograniciti iskljucivo na sub-ove.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Delija said:

Moje iskustvo kaze da i ne treba bas nista da se cacka iznad high-pass frekvencije. Bilo kakva intervencija degradira zvuk. Iako nesto popravi, u globalu vise pokvari.

EQ treba ograniciti iskljucivo na sub-ove.


Sve mi je to poznato, ali hteo sam da probam i videti kako ce to da zvuci.Prvicne impresije su da je zvuk znatno bolji u neki oblasti.Nek prodzu par dana pa videcemo dali je ok ili nije, treba mi 5 minuta da vratim stare podesavanja.Mozda je kod meni dobitak veci u nekim oblasti od onoga sta potencijalno izgubim u drugi.

Neumann su me savetovali da iskoristim celosni potencijal DSP-a i do sada me nisu “izlagali” :)

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, damic said:

All SPL izgleda prilicno dobro, mozda je opseg 50-100Hz malo prenaglasen, tu je velika energija basa koja se cuje. Bilo bi dobro ako mozes da postujes grafik RT60 i Waterfall.

Ako imam malo srece, trebao bih imati ovaj vikend nekoliko ugaone bass zamke za plafona, pa uradicu jos jednu finu korekciju na taj opseg (ako domaci uslovi dozvoljavaju).Sinoc nisam hteo bas da diram vufere, cilj je bila ono malo iznad.

Link to comment
Share on other sites

@Igor_xxxx

mislim da se ne moze utrositi manje prostora za smestanje ovako kvalitetnih (ali i skupih) komponenti. Svaka Vam cast momci za veoma brzo formiranje odlicnog sistema :thumbsup2 @Igor_xxxx i mister @InSides

(I super je sto niste "prepucali" basove na +20db nego mnogo mnogo umerenije (realnije, normalnije prirodnije). Na taj nacin niste izigravali post-producente i drasticno menjali originalnu supstancu muzike koju je vec neko izveo snimio i obradio...)

Link to comment
Share on other sites

Čudno je da sa DSP -om ne mozes utjecati na parametre srednjeg i gornjeg spektra, vjerovatno su to zaključali jer se taj dio nema što dirati.

Percepcija zvuka je individualna i svakome odgovara drugaciji zvuk, zato takvi sustavi imaju prednost jer je moguce puno toga mijenjati.

U vecini softwarea to je dosta slicno, zavisno da li zvucnik 2-sistemski ili 3-sistemski tako je i podjeljeno na vise sektora u kojima se moze uzrokovati neke promjene. Kao sto su mnogi vec i rekli po srednjem i gornjem spektru nije dobro puno čačkati ali ponekad se može i nešto dobro izvući.

Ja koristim Armonia software, mogućnosti su velike a mjerenja su nuzna.

Evo par slika u nekim fazama igranja.

Ovdje je vidljivo da postoji EQ prije skretnice i poslije skretnice.

Screenshot (2).png

Screenshot (1).png

Screenshot (4).png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dacho said:

 

Čudno je da sa DSP -om ne mozes utjecati na parametre srednjeg i gornjeg spektra, vjerovatno su to zaključali jer se taj dio nema što dirati.

 


Ne ne, bas suprotno.Neumann su me savetovali da iskoristim interni DSP i uradim targetirane korekcije.

Prije DSP-a sam koristio njihovi analogni EQ (na monitorima) vise od 3 godina i sam bio zadovoljan.

Problem sa DSP je bio nesto drugo.Neumann aplikaciju jos ne podrzuje konfiguracije 2.2, pa sam morao konfigurirati sistem na drugaciji nacin da bih dobio nezavisne DSP kontrole na svih monitore za ceo opseg.

Link to comment
Share on other sites

Dacho, veritkalna osa bi trebala biti oko +50dB do +105dB, nikako -80dB do +160dB, gledaocu daje lazni odziv. Psy smothing je ok, za ceo odziv. Za X, horizontalnu osu, nema potrebe ukljucivati opseg ispod 20Hz.

Za forumase koji postuju grafik za bas, preporuka je 20Hz do 200 ili (po novom) 300Hz, sve jedno, ali bez smoothing-a.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...