Jump to content


Zujanje snagaša


Vlajo

Recommended Posts

11 sati ranije, Willi Studer said:

iPurifier sam dobio od proizvođača i kod mene je u sistemu na long-term testu.

I ja ga hvalim zbog crnje pozadine i bolje mikrodinamike. On treba da aktivno filtrira sve što dolazi kroz strujni vod, uključujući i smetnje u RF opsegu. Kao što sam naveo, postavio sam ga u sredinu letve, između svičerskih i običnih napajanja. ifi ima malo kontra logiku: oni bi da se potrošači razdvoje na digitalne i analogne i da ovi prvi budu na početku letve jer onda dva filtera čiste struju za analogne potrošače. Isto tako, ako mi pošalju još dva ispratiću do kraja njihovo uputstvo da se jedan zabode u paralelu s letvom a treći na početku.

RFI od LED osvetljenja, tacnije njihovog napajanja ne dolazi kroz strujni vod.

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, Vlajo said:

Zvao sam gosp. Mileta u Leskovac, okvirno sam mu rekao šta mi treba, ima neku preporuku, 1.5 kVa trafo sa 3 utičnice, povoljno je relativno. To je koliko sam razumeo razdvojni trafo. Da li guši dinamiku, ili je ok sprava za ovo što mi treba? 

Mile je skroz Ok lik , zna znanje i uradi posteno . Meni je pre par g. uradio predimenzionisani razdvojni od 2.5 kVa , kako kaze bolje da je rasterecen trafo , nego na granici ako se sta jace prikopca ...Ne gusi dinamiku , odmah cujes cistiji ton , bez ikakvog suma , ali dobija se malo slabiji bas . E sad da li je to sto je bas cistiji , ili ga je manje , ne znam , uglavnom naviknes se na to , ili ne ...

Link to comment
Share on other sites

Sad sam se vratio sa posla, ostavio snagaš uključen, samo snagaš i strujni kabl, fino je zagrejan na svoju neku temperaturu, ništa se živo ne čuje, a sve je po kući uključeno - sa sve inkriminisanim lampicama za jelku. Da li ima veze to što je postigao radnu temperaturu ? Sad ću da ga ostavim da se ohladi, pa da merim kad počinje zuji, i do kad zuji. Doći ću mu glave :D

Dok nisam zaboravio, hvala svima koji učestvuju u ovoj temi, naučiću nešto o ovakvim smetnjama, mnogo mi znači, a nadam se i meni sličnima koji vole hifu a ne znaju mnogo o problemima sa strujom

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Vlajo said:

Sad sam se vratio sa posla, ostavio snagaš uključen, samo snagaš i strujni kabl, fino je zagrejan na svoju neku temperaturu, ništa se živo ne čuje, a sve je po kući uključeno - sa sve inkriminisanim lampicama za jelku. Da li ima veze to što je postigao radnu temperaturu ? Sad ću da ga ostavim da se ohladi, pa da merim kad počinje zuji, i do kad zuji. Doći ću mu glave :D

Dok nisam zaboravio, hvala svima koji učestvuju u ovoj temi, naučiću nešto o ovakvim smetnjama, mnogo mi znači, a nadam se i meni sličnima koji vole hifu a ne znaju mnogo o problemima sa strujom

Koje ti beše imaš pojačalo i koliko je staro?Možda mu je došlo vreme za refresh kondova u napajanju?

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, Vlajo said:

Dok nisam zaboravio, hvala svima koji učestvuju u ovoj temi, naučiću nešto o ovakvim smetnjama, mnogo mi znači, a nadam se i meni sličnima koji vole hifu a ne znaju mnogo o problemima sa strujom

Lepo smo se zabavili.:type

Zanimljivo, to pojačalo ima IEC konektor ali bez pina za uzemljenje.

Rotel_RB-1552_mk11_rear_161931_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Branislav81 said:

Sada sam obratio paznju,vidim da i predpojacalo rc1572 isto nema uzemljenje...?

Mnoga pojačala snage nemaju uzemljenje, zbog problema sa uzemljenjem (ground loop). Pretpojačala, CD, DVD u većini slučajeva nemaju uzemljenje. Trafo u tom slučaju mora imati povišen stepen izolacije primar/sekundar. Kod mene je samo pojačalo snage direktno uzemljeno, a sve ostalo je indirektno (metalna kutija na GND direktno, elektronika posredno), ali to su DIY uređaji pa mogu da radim kako mi se ćefne. Na prvom mestu mi je bezbednost upotrebe, a nemam nikakvih problema sa brumom.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nixie said:

Mnoga pojačala snage nemaju uzemljenje, zbog problema sa uzemljenjem (ground loop). Pretpojačala, CD, DVD u većini slučajeva nemaju uzemljenje. Trafo u tom slučaju mora imati povišen stepen izolacije primar/sekundar. Kod mene je samo pojačalo snage direktno uzemljeno, a sve ostalo je indirektno (metalna kutija na GND direktno, elektronika posredno), ali to su DIY uređaji pa mogu da radim kako mi se ćefne.

TNX!:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...