Jump to content


Zujanje snagaša


Vlajo

Recommended Posts

3 minuta ranije, aaa zmaju! said:

https://www.kupujemprodajem.com/Elektronika-i-komponente/Trafoi/Rastavni-razdvojni-transformatori--87847030-oglas.htm?filter_id=60266049

Nije preporuka, mislim ne znam ništa o ovim transformatorima, samo sam skoro video oglas pa eto delim.

Управо г-дин Миле Илијевски је апсолутна препорука. Стара школа, један од малобројних који осташе из старе Југе. Иначе и стални сарадник музеја Никала Тесла.

 

Link to comment
Share on other sites

najlepsi rezultat filtriranja mreznih smetnji smo dobili sasvim slucajno ,iz starog Grundig televizora super color sasija GSC 700 smo izvadili mrezni filter , elektrotanya.com/grundig_gsc700.pdf/download.html#dl  ,pogledajte semu ,s tim sto smo jos svakom prikljucku na samoj letvi dodali jos po jedan MKS 4 0,1uF 250 V AC.rezultati izvan svakog ocekivanja , dakle trk po supama i buvljacima ,svaki tv sa dijagonalom 66 cm i vise ima filter koji trpi 10 A pp,tako da nema problema sa snagom , naravno izbegavati no name firme koje stede na bakru

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Vlajo said:

Imam gu sijalice tu, u sobi, mislim da si u pravu, zbog njih malo zujka, ali lampice su sprat ispod, a zuji haos, kao da neko vari u blizini

Saberi sve snage uređaja, dodaj 50% ili više i znaćeš koji ti razdvojni trafo treba. Ili stavljaj EMI filter na svećice.

Link to comment
Share on other sites

Zvao sam gosp. Mileta u Leskovac, okvirno sam mu rekao šta mi treba, ima neku preporuku, 1.5 kVa trafo sa 3 utičnice, povoljno je relativno. To je koliko sam razumeo razdvojni trafo. Da li guši dinamiku, ili je ok sprava za ovo što mi treba? 

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Vlajo said:

Zvao sam gosp. Mileta u Leskovac, okvirno sam mu rekao šta mi treba, ima neku preporuku, 1.5 kVa trafo sa 3 utičnice, povoljno je relativno. To je koliko sam razumeo razdvojni trafo. Da li guši dinamiku, ili je ok sprava za ovo što mi treba? 

Поздрави г-дина Милета од Пеђе из Београда.

Имаш и ову опцију:

https://m.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici-Oprema-i-delovi/Linearci-transformatori-za-radio-amaterske-uredjaje--87491709-oglas.htm#mhs0-1577293772207

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Willi Studer said:

Ja koristim jedan iPurifier i mogu da potvrdim da radi. Zaboden je u letvu između dve grupe potrošača, svičera i ovih drugih.

Ako nije tajna, gde si nabavio iPurifier i koja je cena ?

Vidim po netu ga hvale, za smetnje prouzrokovane radio signalima je dobar, ne znam da li je dobar za "prljavu" struju ? 

Link to comment
Share on other sites

iPurifier sam dobio od proizvođača i kod mene je u sistemu na long-term testu.

I ja ga hvalim zbog crnje pozadine i bolje mikrodinamike. On treba da aktivno filtrira sve što dolazi kroz strujni vod, uključujući i smetnje u RF opsegu. Kao što sam naveo, postavio sam ga u sredinu letve, između svičerskih i običnih napajanja. ifi ima malo kontra logiku: oni bi da se potrošači razdvoje na digitalne i analogne i da ovi prvi budu na početku letve jer onda dva filtera čiste struju za analogne potrošače. Isto tako, ako mi pošalju još dva ispratiću do kraja njihovo uputstvo da se jedan zabode u paralelu s letvom a treći na početku.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Willi Studer said:

iPurifier sam dobio od proizvođača i kod mene je u sistemu na long-term testu.

I ja ga hvalim zbog crnje pozadine i bolje mikrodinamike. On treba da aktivno filtrira sve što dolazi kroz strujni vod, uključujući i smetnje u RF opsegu. Kao što sam naveo, postavio sam ga u sredinu letve, između svičerskih i običnih napajanja. ifi ima malo kontra logiku: oni bi da se potrošači razdvoje na digitalne i analogne i da ovi prvi budu na početku letve jer onda dva filtera čiste struju za analogne potrošače. Isto tako, ako mi pošalju još dva ispratiću do kraja njihovo uputstvo da se jedan zabode u paralelu s letvom a treći na početku.

Ima li razlike tehnicke/zvučne u odnosu na Nordost-ove i dr. slične uredjaje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...