Jump to content


Volumio strimer i Spotify


Jimmy_92

Recommended Posts

Pozdrav ljudi :)

 

Gore pomenuti strimer je bocnut u Hegel dac i to radi prelepo, ali... Kad zelim da slusam nesto neobavezno sa Spotifaja moram putem air play-a (tj. preko apple uredjaja, u mom slucaju ipad-a) da povezem sa strimerom, onda udjem u krekovani spotifaj (rado bih platio premium ali ne daju!!!) i to preko airplay-a sljaka super. E sad, taj krekovani Spotifaj radi par dana i kresuje, onda skidaj aplikaciju ponovo, loguj se itd.

 

Isti krekovani Spotifaj imam i na android telefonu i tu radi bez da kresuje, mesecima sljaka aplikacija, ALI spotifaj i android ne zele da saradjuju! Koristim ga za slusalice ali sa strimerom da povezem ne mogu.

 

Spotifaj na androidu vidi moj chromecast i tu moze, vidi i Volumio tj strimer ali kaze da je opcija za premijum korisnike Spotifaja.

 

Dakle, ako me je iko razumeo :D , da li mogu nekako da zaobidjem ovo i da strimujem spotifaj sa androida?

 

Hvala puno!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

S "malim" zakašnjenjem da se javim.

Doduše i temu sam malo omašio,  nije o Spotifaju nego o Tidalu.

Tidal imam family a Volumio je običan,  besplatni,  bez podrške za Tidal. Poprilično zadovoljan Volumiom, već se spremih da naručim myVolumio eda bi i Tidal imao.  Malo isprobah, pre kupovine, i druge mogućnosti za puštanje Tidala preko Volumia.

1. Airplay 

Treba vam iphone( ipad, ipod,..) ili Android( Win) sa nekim programom koji podržava striming po airplay protokolu. 

E sad pustite Tidal na tom telefonu ( tabletu) i pošaljete na Volumio. To svira. :thumbsup2Ali samo 44.8/16 ^_^ Usto zauzme vam taj fon. To sad i nije neki problem, uvek ima neki višak fon koji nože da se upotrebi za UI. 

Ne samo UI, ceo posao obavlja fon a Volumio rendiše.

2 BoubbleUPnP

Program sa playstorea. Instalira se i prepozna sve UPnP uređaje na mreži. Ima ugradjen Tidal. ( i to odlično konfigurisan i user frendly)

Izaberete gde se svira ( Volumio) i šta se svira ( lokalna sa fona, mrežna muzika, flaci sa kućne mreže ili neki striming servis. Tidal ili neki od ostalih podržanih)

I dalje fon radi sav posao a Volumio rendiše ali je barem podržan i High kvalitet.:banana

Umesto Tidala ovo bi trebalo da radi i sa Spotifyem.

Nadam se da sam pomogao.

Ja za sada odložio kupovinu Volumia jer mi Tidal proradio za dž.

Ima li neki haker za Volumio ( linux)?

Kako da na Volumiu ( PC) okrenem ekran u portret a ne lanscape view?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...